#NextAtAcer – Acer Predator Orion 7000 – mc w czystej postaci

#NextAtAcer – Acer Predator Orion 7000 – mc w czystej postaci

Acer Predator Orion 7000

Predator Orion 7000 to prawdziwa gamingowa maszyna, którą napędza najnowszy procesor Intel Core 12. generacji i karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3090. Podczas konferencji Next@Acer producent zaprezentował także inne urządzenia z gamingowego portfolio, m.in. projektor LED 4K Predator GD711, który jest kompatybilny z konsolami i komputerami oraz 55-calowe biurko gamingowe.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Predator Orion 7000 – komputer stacjonarny z procesorem Intel® Core™ 12. generacji i układem chłodzenia cieczą AIO

Komputer stacjonarny Predator Orion 7000 to sprzęt o naprawdę imponujących parametrach technicznych i niezwykłej konstrukcji. Został zaprojektowany z myślą o tych, którzy traktują gry wyjątkowo poważnie i którzy oczekują od sprzętu niezawodności i jak najwyższej kultury pracy. Predator Orion 7000 ma wszystko, co niezbędne, by sprostać wymaganiom sprzętowym gier produkowanym dzisiaj, i w nieodległej przyszłości. Komputer oferowany będzie z najnowszym procesorem Intel Core 12. generacji z opcją overclockingu, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX™ 3090 i do 64 GB pamięci RAM DDR5-4000.
Niezwykła obudowa zaprojektowana zgodnie ze standardami ochrony przed zakłóceniami elektrycznymi i elektromagnetycznymi wyposażona została w przezroczyste panele boczne z hartowanego szkła, przez które można podziwiać w akcji dwa przednie wentylatory Predator FrostBlade™ 2.0 o średnicy 140 mm i jeden tylny wentylator Predator FrostBlade™ 2.0 o średnicy 120 mm — które można podświetlać całą paletą barw ARGB. U góry obudowy Oriona 7000 znajduje się otwór, który daje użytkownikowi możliwość podmiany wentylatora o średnicy 120 mm na inny — o średnicy 240 mm.
PredatorSense
Z kolei oprogramowanie PredatorSense pozwala kontrolować i modyfikować podświetlenie ARGB, prędkość pracy wentylatorów i ustawienia funkcji overclockingu. Dodatkowymi charakterystycznymi elementami wizualnymi są podświetlone błękitne logo Predator znajdujące się na przedzie obudowy oraz łatwo dostępny — również błękitny — przycisk zasilania, umieszczony w górnej części obudowy.
Oczywiście wygląd to nie wszystko. Zastosowany tu układ chłodzenia cieczą AIO oraz zaawansowany technologicznie system kierowania przepływem powietrza sprawiają, że wnętrze komputera zachowuje ‘zimną krew’ w każdych warunkach. Smukłe zakrzywione łopatki wentylatora FrostBlade zostały zaprojektowane tak, by zapewniać wzrost przepływu strumienia powietrza i odprowadzać/redukować ciepło bez odczuwalnych drgań czy wstrząsów mechanicznych. Ponadto zastosowane z wentylatorem wodoodporne i całkowicie szczelne łożyska to gwarancja braku jakichkolwiek wycieków smaru czy gromadzenia się pyłu lub kurzu, co ma szczególne znaczenie dla żywotności komputera.
Technologia Intel Killer 2.5G LAN
To dodatkowy sprzymierzeniec w rozgrywce, ponieważ potrafi wykryć ruch sieciowy mający związek z aktualnie prowadzoną grą i nadać mu wyższy priorytet. Karta Intel® WiFi 6E (AX211) z technologią 2×2 MU-MIMO gwarantuje stabilność i szybkość połączenia z internetem.
Jak przystało na komputer gamingowy tej klasy, Predator Orion 7000 oferuje użytkownikowi całą masę interfejsów i złączy na potrzeby podłączenia niezbędnych akcesoriów. Z przodu obudowy znajdziemy trzy porty USB 3.2 1. generacji typu A, jeden port USB 3.2 1. generacji typu C i dwa wejścia audio typu jack. Z tyłu obudowy znajdują się z kolei trzy porty USB 3.2 2. generacji typu A, jeden port USB 3.2 2×2 typu C, dwa porty USB 2.0 i trzy wejścia audio typu jack.
Przestrzeń dyskowa to podstawa każdego szanującego się gracza, dlatego komputer oferuje użytkownikowi 2,5-calową kieszeń USB 3.2 2. generacji typu C w standardzie hot-swap, 2 dyski SSD M.2 PCIe 4.0 (każdy o pojemności do 1 TB) i 2 3,5-calowe dyski HDD SATA3 (każdy o pojemności do 3 TB).
Predator GD711
Predator GD711

Projektory gamingowe Predator GD711 i Predator GM712

Predator GD711 to inteligentny projektor gamingowy LED 4K, współpracujący zarówno z konsolami, jak i komputerami. Projektor ma fabrycznie zainstalowany sklep z aplikacjami, który daje użytkownikowi dostęp do szeregu serwisów streamingowych. Predator GD711 może pochwalić się obsługą wyjątkowo szerokiej palety barw — nawet do 125% przestrzeni Rec. 709, co oznacza pokrycie większości kolorów w ramach tej przestrzeni, jak i sporej liczby barw spoza tej przestrzeni, co przekłada się na imponującą jakość obrazu. Technologia LED i 4000 lumenów jasności, wysoki kontrast dynamiczny i standard HDR10 sprawiają, że wyświetlany obraz naprawdę cieszy oko.
Użytkownik ma do wyboru kilka trybów pracy projektora. Tryb standard to jakość obrazu na poziomie 4K (3840 x 2160) — ta opcja sprawdzi się najlepiej, gdy mamy ochotę obejrzeć film i zależy nam na ostrości obrazu. Dostępne są jeszcze dwa tryby do gier — jeden przystosowany do scenerii jasnych, drugi — do ciemnych. Użytkownik może więc dobrać ustawienia wyświetlania obrazu odpowiednio do estetyki danej gry. Co więcej, w trybie ECO, projektor emituje dźwięk na poziomie zaledwie 23 dBa, zatem jego praca na pewno nie zakłóci domowego seansu.
Współczynnik projekcji Predatora GD711 wynosi 1,22, co oznacza, że jest w stanie obsłużyć wiele różnych rozmiarów wyświetlanego obrazu — w tym trybu rekomendowanego przez firmę Acer, tj. obraz 100-calowy wyświetlany z odległości 2,70 m. Urządzenie wyposażone jest także w głośnik o mocy 10W i pilot pokryty powłoką antybakteryjną. Świetny przepływ powietrza zapobiega przegrzewaniu się wnętrza projektora, co przekłada się na żywotność na poziomie nawet do 30000 godzin.
Jeśli chodzi o interfejsy, to znajdziemy tu dwa złącza HDMI 2.0, dzięki czemu możemy połączyć projektor z komputerem lub konsolą, wyjście audio — na dodatkowy głośnik, a także trzy porty USB typu A: jeden dla schowanego adaptera bezprzewodowego, drugi służący do podłączenia akcesoriów bezprzewodowych, a trzeci działający jako gniazdo zasilania DC 5V, które daje też użytkownikowi możliwość aktualizacji oprogramowania urządzenia.
Użytkownicy, którzy preferują jednak projektory lampowe, mogą wybrać model Predator GM712, oferujący rozdzielczość obrazu w standardzie 4K i jasność na poziomie 3600 lumenów ANSI.
Predator GM712
Predator GM712

Biurko gamingowe Predator – jeszcze więcej przestrzeni dla graczy

55-calowe biurko gamingowe Predator to przestrzeń, która swobodnie pomieści ‘centrum dowodzenia’ każdego gracza. Użytkownik ma do wyboru dwa warianty wykończenia powierzchni roboczej: stylowy wariant pokryty warstwą włókna węglowego, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości, lub wariant pokryty materiałem będącym podkładką pod mysz — w personalizowanej opcji w stylu Predator. Nieograniczona przestrzeń to drugie imię tego biurka. Znajdziemy na nim specjalny stojak na typowe akcesoria gamingowe, wieszak na słuchawki, uchwyt na napoje, moduł adapterowy zamontowany w tylnej części oraz system prowadzenia kabli, dzięki któremu łatwo zachować porządek wizualny. Konstrukcja biurka jest na tyle solidna, że potrafi udźwignąć ciężar do 120 kg.

Dostępność i cena

Predator Orion 7000 pojawi się w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku i będzie go można kupić za około 12000 zł. Natomiast projektory gamingowe na rynku polskim będą dostępne na przełomie grudnia i stycznia — Predator GD711 będzie można kupić za 6799 zł a Predator GM712 za 6299 zł. Szczegóły o dostępności i cenie biurka gamingowego Predator pojawią się już wkrótce, ze wstępnych informacji wynika, że na rynek europejski trafi jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: