MBBF 2021: 5G a ekologia w branży mobilnej

MBBF 2021: 5G a ekologia w branży mobilnej

5g a ekologia

5G stało się kluczowym motorem rozwoju dla branży mobilnej, ale wraz z rosnącym przesyłem danych rośnie ślad węglowy jaki generują firmy ICT. Podczas drugiego dnia Global Mobile Broadband Forum 2021 (MBBF) firma Huawei zaapelowała do rynkowych liderów o podjęcie działań w zakresie budowy bardziej energooszczędnych i wydajnych sieci 5G.

Wraz z rozwojem szybkich i wydajnych sieci 5G rosnąć będzie ruch danych w cyberprzestrzeni. Szacuje się, że do 2030 roku średni miesięczny przesył danych na użytkownika osiągnie 600 GB. Jeśli wydajność energetyczna istniejących sieci pozostanie niezmieniona, zużycie energii przez sieci bezprzewodowe wzrośnie ponad dziesięciokrotnie.
Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w branży ICT o 45%, operatorzy będą musieli kontynuować intensywne prace nad wdrożeniem innowacji w zakresie dostaw energii, dystrybucji, użytkowania i zarządzania sieciami, aby zbudować bardziej ekologiczne rozwiązania 5G o wyższej wydajności i niższym zużyciu energii – przekonywał Ryan Ding, prezes Huawei Carrier Business Group.

By wesprzeć firmy w tym zadaniu, Huawei oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań, które rozwiązują problem zużycia energii w sieciach bezprzewodowych. Firma opracowała m.in. rozwiązanie zasilające iSolar, które obejmuje wszystkie scenariusze wdrożeniowe. Rozwiązanie to może zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz poprawić bilans energetyczny zasilający stacje bazowe.
Test Huawei Watch 3 pro – jak wypada po miesiącu użytkowania

Huawei wdrożył już niskoemisyjne rozwiązania w ponad 100 krajach, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Grecji, Pakistanie i Szwajcarii, pomagając operatorom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 milionów ton. Jako istotny gracz w branży komunikacyjnej, Huawei będzie nadal stawiał ekologiczny rozwój w centrum wszystkich swoich działań i rozwijał innowacyjne rozwiązania, aby budować bardziej ekologiczne sieci 5G wraz z operatorami na całym świecie – tłumaczył Ryan Ding.

Aby efektywniej wykorzystywać energię elektryczną, Huawei przeprojektował już szereg swoich urządzeń i obecnie oferuje wysoce zintegrowane, uproszczone rozwiązania do zastosowania we wszystkich scenariuszach. Technologie Huawei maksymalizują udział energii wykorzystywanej przez urządzenia komunikacyjne i zapewniają pełne wykorzystanie energii elektrycznej. Sieci bezprzewodowe muszą działać bowiem w oparciu o synergię przesyłu danych z wykorzystaniem energii. Operatorzy muszą mieć dziś możliwość kontroli tego, jak ruch cyfrowych informacji wpływa na przepływ energii oraz jej oszczędzanie poprzez mechanizmy optymalizujące.
źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: