Sony VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80 – nowe projektory laserowe 3LCD

Sony VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80 – nowe projektory laserowe 3LCD

Projektory VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80, które łączą dużą jasność i optymalną jakość obrazu z małymi wymiarami, są przeznaczone do dużych sal lekcyjnych, miejsc spotkań, sal widowiskowych, obiektów wystawowych i symulatorów sportowych

VPL-FHZ85

Oferta Sony Professional Displays and Solutions rozszerza się o dwa nowe projektory o rozdzielczości WUXGA: VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80. Oprócz wysokiej jasności wyróżnia je wydajność, łatwość instalacji i zaawansowane funkcje. Model VPL-FHZ85 jest najmniejszym i najlżejszym projektorem średniej klasy dostępnym na rynku[1]. Nowe produkty sprawdzą się w różnych zastosowaniach w biurach, edukacji, muzeach i symulatorach rozrywkowych.

Test Sony Xperia 5 III – mnóstwo twórczych możliwości
Projektory VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80 mają szereg cech pomagających w uzyskaniu wysokiej jakości obrazu. Duża jasność – 7300 lumenów (8000 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w modelu VPL-FHZ85 i 6000 lumenów (6500 lumenów w centralnym punkcie obrazu) w VPL-FHZ80 — zapewnia bogactwo wyświetlanego obrazu nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Naszym klientom niełatwo było znaleźć produkty łączące jasność z wyjątkową jakością obrazu, dlatego wprowadzając coraz solidniejsze, wyspecjalizowane rozwiązania projekcyjne, zajęliśmy się tym problemem — mówi Robert Meakin, menedżer produktu na Europę
w dziale Professional Solutions Europe.

W rezultacie powstał projektor VPL-FHZ85, zapewniający jasność 8000 lumenów w centralnym punkcie obrazu. Jest on owocem wieloletnich doświadczeń firmy Sony w tworzeniu projektorów laserowych, które mają rozbudowany zestaw funkcji, są łatwe w instalacji, obsłudze i konserwacji, a ponadto wyświetlają optymalny, realistyczny obraz.

Test Sony Xperia 1 III – mnóstwo twórczych możliwości

Technologia Sony Reality Creation analizuje i przetwarza sygnał w czasie rzeczywistym, by zapewnić czystość i wyrazistość wyświetlanego obrazu. Oba projektory obsługują sygnały wejściowe 4K 60p, co umożliwia podłączanie źródeł obrazu 4K. W takim przypadku technologia Reality Creation zwiększa ogólną ostrość, rozdzielczość i jakość wyświetlanych filmów, grafiki i napisów. Nowa funkcja Reality Text poprawia natomiast czytelność liter i precyzję linii podczas prezentacji z dużą ilością tekstu.

Projektory mają również funkcję „Inteligentne ustawienia”, optymalizującą parametry urządzenia odpowiednio do środowiska pracy. Nowa funkcja Bright View pozwala utrzymać kontrast i intensywność barw w jasnych pomieszczeniach. Kolejną nowością jest funkcja Ambiance, która mierzy jasność w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje ustawienia funkcji Bright View, wzmocnienia kolorów i funkcji Reality Creation. System automatycznego czyszczenia filtra i efektywny system chłodzenia zapewniają natomiast niezawodne działanie przez długi czas i zmniejszają wymagania konserwacyjne.

Test Sony Xperia 5 II – kompaktowy smartfon 5G

Nowe projektory łączą ergonomię i niewielkie wymiary z harmonizującym z otoczeniem, eleganckim wyglądem. Ich wyróżnikiem jest największy w tej klasie sprzętu zakres zmiany osi obiektywu w pionie, wynoszący 70%. Oba modele można montować w różnych konfiguracjach i dostosować do różnorodnych warunków instalacji i użytkowania. Ich uniwersalność zwiększają takie funkcje, jak automatyczne włączanie zasilania, automatyczny wybór wejścia i zasilanie przez złącze USB, które umożliwia bezprzewodowe prowadzenie prezentacji. Funkcja klonowania danych pozwala skopiować ustawienia projektora do pamięci USB i przenieść je do kolejnych urządzeń.

VPL-FHZ85
Dostępność VPL-FHZ85 i VPL-FHZ80 jest planowana na styczeń 2022 r. Dalsze informacje o nowych projektorach i pełnej ofercie projektorów laserowych 3LCD Sony można znaleźć na stronie pro.sony.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: