Gigaset GS5 – wydajny i elegancki smartfon “Made in Germany”

Gigaset GS5 – wydajny i elegancki sprzęt, który spełnia wymogi cyfrowej rzeczywistości – kolejny smartfon “Made in Germany”

Gigaset GS5
Gigaset GS5

Dwa razy więcej pamięci wewnętrznej, energooszczędny procesor, pojemny i wymienny akumulator, zgrabny i smukły kształt oraz aparat o wysokiej rozdzielczości – oto nowy smartfon GS5 od Gigaset. Następca modelu GS4 wykorzystuje mocne strony poprzednika, oferując większą wydajność i nowe możliwości.

Gigaset GS5 w kolorze ciemnoszarym tytanowym i jasnofioletowym — czerwony przycisk włączania/wyłączania stanowi wizualny wyróżnik

Jasny i wyraźny wyświetlacz, bezprzewodowe ładowanie, NFC, wydajny i wymienny akumulator oraz znak jakości „Made in Germany” to jedne z atrybutów Gigaset GS5. Jacek Adamiak reprezentujący w Polsce markę Gigaset powiedział: „GS5 stanowi duży krok naprzód w porównaniu z poprzednim modelem, a Gigaset jest szczególnie dumny z nowego systemu kamer”.

 

Trzy soczewki – dwie na tylnej ściance i jedna frontowa

Główny aparat w GS5 oferuje rozdzielczość 48 megapikseli. O jakości zdjęć – jak wiadomo – nie decyduje tylko liczba pikseli, ważna jest też przysłona. Te w Gigaset GS5 dostosowuje się do warunków oświetleniowych. Szeroka przysłona F1,8 zapewnia wystarczającą ilość światła docierającego do czujnika aparatu, aby zapewnić dobre zdjęcia o zmierzchu lub w ciemności – do dyspozycji jest także doświetlenie lampą błyskową LED. Rozmiar przysłony zmniejsza się do F2.2 w lepszych warunkach oświetleniowych, co umożliwia wykonywanie fotografii z większą głębią ostrości.

48 megapikseli dla głównego aparatu i 8 megapikseli dla ultraszerokokątnego i makrofotografii – aparaty GS5 są bezramkowe

Test Gigaset GS3 – długodystansowiec i bezprzewodowe ładowanie

Aparat główny z autofokusem uzupełnia drugi obiektyw do zdjęć ultraszerokokątnych lub makro o rozdzielczości 8 megapikseli. Inteligentne oprogramowanie aparatu pozwala fotografowi wybrać, czy wszystkie niezbędne ustawienia i funkcje optymalizacji obrazu będą stosowane automatycznie, czy też wprowadzone przez użytkownika ręcznie.

Zredukowaliśmy liczbę soczewek ale poprawiliśmy jakość optyki” – tłumaczy Jörg Wissing z firmy Gigaset. „Efektem są lepszej jakości zdjęcia, wymagające zarazem mniejszej mocy obliczeniowej”. GS5 nagrywa filmy w rozdzielczości 1440p (quad HD). Przedni aparat o rozdzielczości 16 megapikseli i przesłonie 2,0 sprawdza się nawet w ciemności. Niezbędne doświetlenie zapewnia biały i maksymalnie jasny ekran włączany na czas wykonywania selfie. Wszystkie kamery w GS5 są bezramkowe i zintegrowane z płaską powierzchnią obudowy – poprawia to prezencję smartfona i zapobiega jego chybotaniu, gdy leży na stole.

Akumulator o dużej pojemności i efektywne energetycznie podzespoły

Nowy procesor Helio G85 firmy MediaTek ma osiem rdzeni – cztery mocniejsze ARM Cortex A75 z zegarem 2,0 GHz i cztery energooszczędne ARM Cortex A55 z zegarem 1,8 GHz. W ten sposób aplikacje są uruchamiane bez opóźnień i działają płynnie – niezależnie od tego, czy jest to Instagram, Snapchat i TikTok, Teams, Outlook i Workplace czy też Netflix, Amazon Prime i YouTube.

Procesor charakteryzuje się również bardziej wydajnym zarządzaniem energią i mniejszym zużyciem prądu niż jego poprzednik. Akumulator ma pojemność 4500 mAh. GS5 działa do 25 godzin w sieci 4G, a nawet 30 godzin w sieci 3G. Obsługuje także ładowanie bezprzewodowe do 15 watów zgodnie ze standardem Qi lub może być ładowane przez port USB-C z mocą do 18 watów (PE+). Pełne naładowanie akumulatora trwa około 2 godzin.

Gigaset GS5 to kolejny smartfon „Made in Germany”, produkowany w fabryce w Bocholt w Nadrenii Północnej-Westfalii

Gigaset GS5 – zgodnie z ekologiczną ideą zrównoważonego rozwoju – posiada wymienny akumulator. Co więcej, wymiana jest na tyle łatwa, że rozładowany w plenerze akumulator można po prostu wyjąć i włożyć w pełni naładowany akumulator zastępczy. Dzięki temu GS5 sprawdzi się – bez konieczności ładowania – np. podczas weekendowej wycieczki,. Smartfon realizuje także inicjatywę Gigaset Battery Save Initiative: limit ładowania jest ustawiony na 90 procent, co wydłuża żywotność baterii nawet o 50 procent i pomaga chronić środowisko.

Łatwa wymiana akumulatora w Gigaset GS5

GS5 – wygląd, wydajność i funkcje

Gigaset GS5, podobnie, jak jego poprzednik, powstaje w niemieckim Bocholt w Nadrenii Północnej-Westfalii. Produkcja w Niemczech zapewnia atrakcyjne miejsca pracy i większą niezależność od międzynarodowych łańcuchów dostaw. Umożliwia także zrównoważoną działalność gospodarczą dzięki współpracy z lokalnymi, europejskimi partnerami.

GS5 jest wyposażony w gniazdo na dwie karty SIM oraz niezależną szufladkę na kartę pamięci microSD. Po włożeniu nośnika wbudowane 128 GB pamięci na dane można powiększyć nawet o 512 GB. Smartfon posiada jasny, 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+ z wycięciem w kształcie litery V, funkcję NFC do płatności bezgotówkowych za pomocą Google Pay, Bluetooth 5.0, diodę powiadomień oraz gniazdo 3,5 mm do podłączenia zestawu słuchawkowego. Aby zapewnić większą dokładność usług opartych na lokalizacji, takich jak Mapy Google, Gigaset dodał w GS5 obsługę systemu nawigacji satelitarnej BeiDou. W połączeniu z A-GPS i GLONASS oraz unijnym systemem Galileo, GS5 szybko i precyzyjnie określa własną lokalizację.

Gigaset zagwarantował, że smartfon GS5 z fabrycznie zainstalowanym Androidem 11.0 otrzyma – po premierze nowej wersji systemu – aktualizację do wersji 12.0. Oznacza to, że smartfon przez trzy lata będzie miał dostęp do najnowszych aktualizacji i zabezpieczeń.

Gigaset GS5 trafi do sprzedaży w Europie Zachodniej w listopadzie 2021 r. w kolorze ciemnoszarym tytanowym, a pod koniec listopada br. będzie dostępny w kolorze jasnofioletowym. Wprowadzenie GS5 na polski rynek planowane jest także na listopad br. w orientacyjnej cenie 1300 złotych.

Gigaset GS5_dane_techniczne

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: