HP DesignJet i HP PageWide XL zapewniają jeszcze więcej możliwości zastosowań

HP DesignJet i HP PageWide XL zapewniają jeszcze więcej możliwości zastosowań

HP DesignJet i HP PageWide XL

Firma HP wprowadziła gamę urządzeń DesignJet i PageWide XL Pro, które wyposażają użytkowników druku wielkoformatowego w technologię umożliwiającą im odnalezienie się i pracę w każdych warunkach. Urządzenia te zapewniają również zaawansowaną jakość zdjęć i kolorów, zwiększoną precyzję oraz nowe możliwości zastosowań graficznych –
a wszystko to przy jednoczesnym wspieraniu zrównoważonego rozwoju.

Test Canon Zoemini S – aparat natychmiastowy i mini drukarka

Dzięki dwóm nowym urządzeniom HP DesignJet Z Pro, firma HP oferuje dostawcom usług druku (PSPs) i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS. Natomiast trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro dają PSP i drukarniom możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

 Nasi klienci nadal zmagają się z niepewnymi warunkami biznesowymi po wyjątkowo trudnych ostatnich latach. Wiemy, że rozszerzenie zakresu zastosowań druku, możliwość szybkiego działania oraz wyjątkowa wydajność kolorystyczna i graficzna definiują ich potrzeby w zakresie druku wielkoformatowego – powiedział Daniel Martinez, Dyrektor Generalny ds. Druku Wielkoformatowego w HP. Dlatego właśnie wprowadzamy nowe serie urządzeń HP DesignJet Z Pro i HP PageWide XL Pro. Oba modele zostały zaprojektowane tak, aby pomóc użytkownikom w radzeniu sobie z niepewnym zapotrzebowaniem i napiętymi terminami.

Najwyższa jakość kolorów dzięki HP DesignJet

W tym roku mija 30 lat do powstania pierwszego produktu DesignJet. Wiele się zmieniło od tego czasu – nowe urządzenia HP DesignJet Z6 Pro i Z9+ Pro oferują teraz dodatkowo (odpowiednio PSP
i analitykom GIS) najwyższą, profesjonalną jakość i dokładność zdjęć oraz wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa.

Test Lexmark MB2236i – wielofunkcyjne urządzenie laserowe

Dzięki chromatycznym atramentom RGB HP Vivid Photo, użytkownicy HP DesignJet Z Pro są w stanie osiągnąć 93% pokrycie palety pantone – o 26% większą gamę kolorów w porównaniu z poprzednią generacją – i tworzyć wydruki o jakości obrazu 12-atramentowej drukarki z zaledwie dziewięcioma atramentami. Dodatkowe funkcje, takie jak głowice drukujące High-Definition Nozzle Architecture (HDNA) oraz technologia dual drop, która redukuje widoczny efekt ziarna i eliminuje potrzebę stosowania jasnych atramentów, gwarantują wydruki o wyraźnych szczegółach i olśniewających kontrastach.

HP DesignJet Z9+ Pro, oferujący najszerszą gamę kolorów w swojej kategorii, jest doskonałym wyborem dla PSP poszukujących profesjonalnej drukarki o jakości fotograficznej. Użytkownicy mogą dostosowywać profile ICC do swoich projektów graficznych i uzyskać pożądaną dokładność oraz spójność kolorów. Dostawcy usług internetowych mogą również skorzystać z zestawu aktualizacyjnego HP Gloss Enhancer, aby uzyskać jednolity połysk na najwyższym poziomie.

Ponadto, aplikacja mobilna HP PrintOS umożliwia dostawcom usług druku większą kontrolę nad operacjami drukowania – od monitorowania wydajności i reagowania na problemy, po zdalne udostępnianie wstępnych ustawień nośników. Po raz pierwszy nowa seria drukarek HP DesignJet Z Pro została wyposażona również w aplikację HP PrintOS Service Center. To inteligentne rozwiązanie oparte na chmurze umożliwia użytkownikom uzyskanie pojedynczego, działającego w czasie rzeczywistym podglądu wszystkich bieżących kwestii serwisowych, z aktualizacjami dostępnymi w dowolnym miejscu i czasie.

HP PageWide XL

Nowa drukarka HP DesignJet Z6 Pro jest idealnym rozwiązaniem dla analityków GIS, którzy chcą tworzyć bardzo precyzyjne mapy, drukować ostre linie konturowe i tekst, dbając przy tym o bezpieczeństwo danych. Adobe PDF Print Engine  umożliwia uzyskanie doskonałych przezroczy i reprodukcji warstw – a głowice drukujące HP HDNA oraz HP Pixel Control zapewniają najwyższą precyzję, a także płynne gradienty i wyraźne odcienie kolorów, które są szczególnie potrzebne przy drukowaniu złożonych map.

Test Brother P-touch P300BT – drukarka do etykiet dedykowana smartfonom

HP DesignJet Z6 Pro to najbezpieczniejsza na świecie drukarka wielkoformatowa, zapewniająca najlepszą ochronę danych dzięki szyfrowanej komunikacji i liście kontroli dostępu. Funkcje takie, jak HP Connection Inspector, HP Secure Boot i Whitelisting zapewniają najlepszą ochronę sieci, eliminując wszelkie obawy związane z bezpieczeństwem danych.

Zarówno HP DesignJet Z6 Pro jak i Z9+ Pro zwiększają także wydajność dzięki najszybszej obsłudze nośników, systemowi bezwrzecionowemu i automatycznemu podawaniu rolek. Drukarka HP DesignJet Z6 Pro drukuje dwa razy szybciej na zwykłym papierze przy zachowaniu tej samej jakości, podczas gdy drukarka HP DesignJet Z9+ Pro pozwala drukować nawet o 18% szybciej, uzyskując lepszą jakość, na satynowych nośnikach fotograficznych – i o 46% szybciej na płótnie.

HP DesignJet

Maksymalizacja wydajności dzięki HP PageWide XL Pro

HP zaprezentowało również trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro, które umożliwiają PSP oraz drukarniom detalicznym szybsze odpowiadanie na potrzeby klientów i dotrzymywanie napiętych terminów. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli wykorzystać nowe, krótkoterminowe rozwiązania, w tym możliwość drukowania na płytach, kartonach i papierze od A2 do B1, o grubości do 10 mm.

Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Nowe modele HP PageWide XL Pro 5200 i HP PageWide XL Pro 8200 oferują prędkości druku odpowiednio do 20 stron D/A1 na minutę i 4300 ft2/godzinę (400 m2/godzinę) oraz 30 stron D/A1 na minutę i 5300 ft2/godzinę (500 m2/godzinę), umożliwiając użytkownikom skrócenie czasu realizacji zleceń. Podczas gdy PageWide XL Pro 8200 umożliwia drukowanie mieszanych wydruków, zarówno rysunków CAD, jak i tablic prezentacyjnych, obie drukarki są w stanie dostarczać pełne projekty dwa do trzech razy szybciej niż dotychczas. Dzięki nowym urządzeniom HP PageWide XL Pro 5200 i HP PageWide XL Pro 8200 użytkownicy mogą również rozszerzyć swoje oferty druku o dwustronne plakaty detaliczne, którymi można łatwo zarządzać za pomocą HP SmartStream.

Zaprojektowane, aby pomóc zwiększyć zyski i obniżyć koszty, zarówno HP PageWide XL Pro 5200, jak i HP PageWide XL Pro 8200 pozwalają użytkownikom zaoszczędzić do 50% na kosztach związanych z przygotowaniem oraz wykańczaniem wydruków. Stosując oryginalne wkłady atramentowe HP Eco-Carton o pojemności do trzech litrów, obie drukarki zapewniają niskie koszty eksploatacji w przypadku rysunków CAD i plakatów. Funkcje takie, jak wszechstronna układarka, foldery w linii
i automatyczny przełącznik pozwalają skrócić czas pracy, dając drukarniom możliwość przyjęcia większej liczby zleceń.

Test Epson EcoTank L3156 – drukowanie bez wkładów atramentowych

Kompaktowe urządzenie HP PageWide XL Pro 10000 zwiększa produktywność dzięki szybkości drukowania do 700 m2 (7500 ft2) lub 1000 plakatów B1 na godzinę, i może drukować na materiałach o różnych rozmiarach, od papieru i tektury, po kartony oraz arkusze cięte. Zapewnia również PSP możliwość dostarczania szybkich rezultatów, dzięki natychmiastowym wydrukom suchym na kompatybilnych podłożach.

Za sprawą systemu HP PrintOS dostawcy usług druku mogą z łatwością kontrolować działanie swojej floty w dowolnym miejscu i czasie, a także korzystać z uproszczonej konserwacji oraz szybkiego uruchamiania. Urządzenie HP PageWide XL Pro 10000 wyposażono również w pierwszy wielkoformatowy, automatyczny podajnik arkuszy HP i wszechstronną układarkę, zapewniające płynny i kompleksowy obieg arkuszy ciętych.

 Ceny i dostępność

Nowa seria HP PageWide XL Pro jest dostępna od 15 września br. na większości rynków, natomiast nowe modele HP DesignJet Z6 Pro i Z9+ Pro można nabyć już od 1 października br.

  • Cena sugerowana HP PageWide XL Pro 5200 MFP – 39,500 EUR
  • Cena sugerowana HP PageWide XL Pro 8200 MFP – 60,000 EUR
  • Cena sugerowana HP PageWide XL Pro 10000 – 84,500 EUR
  • Cena sugerowana HP DesignJet Z6 Pro – 11,000 EUR
  • Cena sugerowana HP DesignJet Z9+ Pro – 16,900 EUR

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: