DaVinci Resolve 17.4 do pobrania za darmo

DaVinci Resolve 17.4 jest już dostępny do pobrania ze strony Blackmagic Design.

Teraz nawet 5-krotnie szybsza edycja i korekcja obrazu 8K na modelach Apple Mac z M1 Pro i Max oraz integracja Dropbox Replay i nie tylko!

DaVinci Resolve 17

Blackmagic Design ogłosił DaVinci Resolve 17.4, który adaptuje szybkość DaVinci Resolve do nawet 5-krotnie szybszej pracy na nowych modelach Apple Mac z procesorami M1 Pro i M1 Max. Dzięki temu ogromnemu wzrostowi prędkości klienci mogą teraz jeszcze szybciej odtwarzać, edytować i dokonywać korekcji projektów 8K, a także pracować z maksymalnie 12 ścieżkami materiału filmowego 8K.

Recenzja PortraitPro 21 – łatwa edycja portretów

DaVinci Resolve 17.4 zwiększa również prędkość dekodowania plików Blackmagic RAW 12K, przyspieszając je ponad 3-krotnie. Renderowanie H.265 również odbywa się 1,5-krotnie szybciej. Ponadto wydajność DaVinci Neural Engine dla rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym, wykrywania obiektów i inteligentnego kadrowania jest nawet 4-krotnie wyższa. Obsługa ekranów ProMotion 120Hz sprawia, że odtwarzanie i edycja odbywają się niewiarygodnie płynnie, a nowe monitory Apple MacBook HDR obsługują również okna montażowe HDR.

DaVinci Resolve 17.4 dodaje również integrację z Dropbox Replay. Projekty będą płynnie przesyłane z DaVinci Resolve Studio bezpośrednio do Dropbox Replay co łuatwi przeglądanie i zatwierdzanie wideo. Kolorowe znaczniki z dokładnością do klatki, komentarze i adnotacje dokonane w Dropbox Replay są niemal natychmiast synchronizowane z osią czasu DaVinci Resolve. Dodatkowo dzięki prostemu logowaniu, wystarczy zalogować się tylko raz. Inne funkcje obejmują szybką i łatwą konfigurację renderowania dzięki dedykowanym presetom Dropbox i Dropbox Replay, a także automatyczne przesyłanie tle, które jest monitorowane pod kątem statusu i potwierdzane po zakończeniu.

Jeśli chodzi o napisy, DaVinci Resolve 17.4 zawiera funkcję automatycznej zmiany rozmiaru tła i rozmieszczenia kursora podczas tworzenia napisów, a także zagnieżdżone ścieżki napisów na osi czasu, które teraz automatycznie zapełniają główną oś czasu, co przyspiesza proces tworzenia napisów.

Wprowadzono również ulepszenia na stronie Edycji, takie jak lepsza funkcjonalność dla krzywych pozycji na osi czasu, dzięki czemu klienci mogą łatwiej dostosować punkty wejścia i wyjścia. Tworzy to bardziej niestandardowe przejście z jednego punktu do drugiego podczas dostosowywania zmiany wielkości lub pozycjonowania obrazu. Klienci będą mogli także korzystać z programu DaVinci Resolve Speed Editor do przełączania się między kamerami w klipach multicam na stronie Edycji, przyspieszając proces cięcia programów. Dodatkowa obsługa dla asymetrycznego przycinania umożliwia klientom dostosowanie punktu początkowego wejścia bez wpływu na jego punkt wyjścia lub odwrotnie, co pozwala na dopracowanie projektu.

Dzięki Fusion użytkownicy otrzymują dodatkową obsługę języków z zestawami glifów i tych pisanych od prawej do lewej strony, takich jak arabski i hebrajski. W połączeniu z ulepszonymi layoutami pionowymi, rotacją i kierunkiem linii podczas pracy z Text+, umożliwi to klientom pracę w szerszym zakresie języków i layoutów.

DaVinci Resolve 17.4 dodaje większą obsługę automatycznego zarządzania kolorem, dzięki czemu można szybciej i prościej skonfigurować projekt. Ponadto aktualizacja ta dodaje obsługę ACES 1.3, w tym kompresję gamutu, dzięki czemu klienci mogą teraz dokładniej wyświetlać obrazy o szerokim gamucie, aby mieć pewność, że otrzymują najlepsze odwzorowanie obrazu źródłowego.

Nowa funkcja Resolve FX, zwana mikserem niestandardowym, umożliwia klientom łączenie efektów i bardziej precyzyjną korekcję. Ponadto nowy klucz 3D dodaje możliwość dokładniejszego dostosowania ustawień klucza i udoskonalenia maski, aby ułatwić tworzenie czystych masek z dokładniejszymi kluczami i bardziej precyzyjnymi krawędziami. Dla DaVinci Resolve Studio dostępna jest także nowa funkcja filmowej halacji, która doda efekt poświaty lub refleksów świetlnych wokół krawędzi o wysokim kontraście, nadając obrazom bardziej filmowy wygląd.

Fairlight audio posiada teraz obsługę wtyczek audio Steinberg VST3, dając dostęp do większej liczby efektów audio, dzięki czemu klienci mogą stworzyć idealną ścieżkę dźwiękową. Ponadto dostępne są skróty klawiszowe lub metoda „kliknij i przeciągnij”, aby zmieniać kolejność, przenieść i zduplikować efekty w mikserze Fairlight, wyświetla jednostronne przejścia audio jako zaniki i dodaje obsługę wielokanałowych wyjść audio.

Po zakończaniu projektów klienci mogą teraz eksportować projekty z rozdziałami wideo YouTube, ulepszonymi ustawieniami kodowania dla presetu renderowania YouTube oraz możliwością korzystania z akceleracji sprzętowej H.265 w systemie Windows.

Ta niesamowita aktualizacja oferuje klientom ogromny wzrost wydajności na nowych modelach Apple MacBook Pro z procesorami M1 Pro i Max. To całkowicie zmienia przepływ pracy i uwalnia niesamowity potencjał twórczy. To ekscytujące, że po prostu pobierając tę darmową aktualizację DaVinci Resolve klienci otrzymają wszystkie te funkcje za darmo” – powiedział Grant Petty, dyrektor generalny Blackmagic Design.

Możliwość łatwej edycji i korekcji barwnej materiału Blackmagic RAW 8K w HDR i nie tylko na laptopie, gdy jesteś daleko od studia, jest niesamowita. Ponadto możliwość łatwej współpracy nad projektami dzięki Dropbox Replay sprawia, że dla naszych klientów nadszedł ekscytujący czas tworzenia treści na odległość. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co nasi klienci mogą zrobić z tą niesamowitą aktualizacją DaVinci Resolve”.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: