Robot kuchenny za 8,99 zł – cena kusi!

Robot kuchenny za 8,99 zł – cena kusi! CyberRescue ostrzega!

Kto nie skusiłby się na wzięcie udziału w loterii, w której do wygrania jest robot kuchenny za 9 zł. To oszustwo! W ten sposób możesz tracić 300 zł miesięcznie!

Lidl

Na Facebooku pojawiła się reklama, informująca o sprzedaży robota kuchennego za 8,99 zł z powodu procesu sądowego z firmą Thermomix (fake news). Klikając w link, jesteśmy przenoszeni na stronę rzekomej loterii. Aby wziąć w niej udział, należy zapłacić 8,99 zł, podając dane karty płatniczej. W ten sposób uruchamiamy cykliczną subskrypcję w wysokości 300 zł miesięcznie.

Recenzja Xiaomi Mi Air Purifier 3C – świeże powietrze w domu

Cena kusi!

Na reklamę na Facebooku trafiła Renata. Niska cena spowodowała, że od razu podała swoje dane do karty płatniczej, by wziąć udział w loterii.

Mąż nabrał podejrzeń i powiedział mi, żebym odezwała się do CyberRescue, czy to na pewno prawdziwy konkurs – tłumaczy kobieta.

Oczywiście loteria okazała się oszustwem. Na całe szczęście Renata w porę odezwała się do specjalistów, dzięki temu z jej konta nie zniknęła pierwsza opłata. CyberRescue od razu pomogło kobiecie zabezpieczyć swoje konto bankowe.

Nie wierz, we wszystko co widzisz na Facebooku!

Należy pamiętać, że podejrzanie korzystne oferty są zazwyczaj oszustwem. W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się czy firma, której produkt jest przedstawiony, udostępniła taką ofertę promocyjną na swojej oficjalnej stronie – mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Recenzja radio FM Feegar Retro – skradło moje serce

Jeżeli włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować liminy na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec. Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: