SodaStream – bąbelkowa rewolucja w Polsce

SodaStream – bąbelkowa rewolucja w Polsce

SodaStream

SodaStream rozpoczyna działalność w Polsce. Firma dostarcza urządzenia do samodzielnego przygotowania wody i innych napojów gazowanych. Jej saturatory znaleźć można w 47 milionach domów na całym świecie. Dostarczają one 1,6 miliarda litrów wody rocznie. Wszystko bez wykorzystania jednorazowego plastiku. Globalnym celem firmy jest, by do 2025 roku, doprowadzić do wyeliminowania z obrotu 78 miliardów jednorazowych butelek. W realizacji celu pomóc może obecność w Polsce, 5tym per capita rynku wody gazowanej na świecie.

Recenzja Xiaomi Mi Air Purifier 3C – świeże powietrze w domu

Bąbelki bez kupowania butelki

Reklamy

Każdego roku SodaStream dostarcza 1,6 miliarda litrów wody gazowanej milionom ludzi na całym świecie. Swój sukces firma zawdzięcza kompaktowemu, domowemu urządzeniu do gazowania wody.  Za naciśnięciem jednego przycisku możemy zmienić wodę z kranu w orzeźwiający bąbelkowy napój i pomóc planecie eliminują jednorazowe plastikowe butelki.

SodaStream oferuje nie tylko uwielbianą przez Polaków wodę gazowaną. Jako część PepsiCo, dostarcza także gamę 10 syropów, które pozwalają przygotować popularne napoje takie jak Mirinda, 7up czy Pepsi. Wystarczy dodać je do schłodzonej, gazowanej wody by przygotować ulubiony napój. Jednocześnie syropy te zawierają o 50% mniej cukru niż dostępne w sklepach odpowiedniki, zachowując przy tym pełnię smaku.

Recenzja – Poly Voyager 4320 UC – na godzinne na spotkania online

Samo urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Mechanizm opiera się na wymiennej butli ze sprężonym dwutlenkiem węgla. Jeden, ważący zaledwie 425g, nabój pozwala na wytworzenie
aż 60 litrów gazowanego napoju, co odpowiada 40 standardowym, 1,5 litrowym butelkom
. W efekcie SodaStream pozwala cieszyć się gazowaną wodą zawsze gdy mamy na nią ochotę, eliminując konieczność noszenia ciężkich zgrzewek ze sklepu.

SodaStream

Wolni od jednorazowego plastiku

 

Popularność wody gazowanej nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Kupując kolejne zgrzewki napojów generujemy bowiem ogromne ilości zbędnego, jednorazowego plastiku. W ujęciu globalnym aż 78% z nich nie podlega recyklingowi. Tylko w Polsce 1,8 miliarda plastikowych butelek rocznie ląduje na wysypiskach, w spalarniach, a w dużej mierze w naszych lasach czy rzekach.

Podróż plastiku nie kończy się jednak tam. Ostatecznie – w postaci mikroplastiku, trafia on do gleby,
a bardzo często również do układu pokarmowego ludzi i zwierząt. Według niektórych badań można go znaleźć nawet u 90% morskich ptaków, a także u kilkunastu procent bałtyckich śledzi i dorszy.

Test Samsung Galaxy Z Fold 3 – doskonały do pracy i rozrywki

Na ratunek planecie może przyjść rozwiązanie oferowane przez SodaStream. Firma przykłada szczególną wagę do kwestii ekologicznej świadomości swoich klientów. Na całym świecie prowadzi
i wspiera liczne kampanie edukacyjne. Pokazuje także, że każda decyzja by kupić, a następnie regularnie korzystać z saturatora w połączeniu z butelką wielorazowego użytku w ciągu 4 lat pozwala wyeliminować nawet kilka tysięcy butelek PET.

Ambicją i globalnym zobowiązaniem SodaStream jest redukcja zużycia sięgająca 78 miliardów jednorazowych butelek do 2025 roku. Od października 2021 roku Polska włącza się w realizację tego celu.

Polacy też mogą być częścią rewolucji

W realizacji ambitnych planów pomóc może wejście SodaStream na rynek wody gazowanej w Polsce. Jest on jednym z największych na świecie, co przekłada się na ilość wytwarzanych odpadów. Z 3,5 mln ton plastiku, który produkujemy w Polsce, jednorazowe butelki plastikowe stanowią aż 14%. Rocznie zużywamy ich 2,4 mliarda, a statystyczna polska rodzina wyrzuca ich do kosza około tysiąca.

Tym samym ekologiczne korzyści związane z zamianą klasycznej zgrzewki plastikowych butelek na jedno urządzenie SodaStream, wraz z butelka wielorazowego użytku, mogą być w Polsce znaczące.
W oparciu o dane od polskich użytkowników, SodaStream szacuje, że na przestrzeni 4 lat średnio gospodarstwo domowe zużywa o 1769 butelek mniej niż przed zakupem saturatora. W przypadku, w którym nawet 1% gospodarstw domowych zmieniłoby swoje konsumencie przyzwyczajenia wyeliminowalibyśmy 244 mln jednorazowych plastikowych butelek w zaledwie 4 lata.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: