Transcend DrivePro 620 – dwuelementowy wideorejestrator

Transcend DrivePro 620 – dwuelementowy wideorejestrator

Transcend DrivePro 620
Transcend DrivePro 620

Na polskim rynku dostępny jest już DrivePro 620 – pierwszy dwuelementowy wideorejestrator od firmy Transcend. Za pełny podgląd na to co podczas trasy dzieje się z przodu oraz z tyłu pojazdu odpowiadają dwie kamery – przednia DrivePro 250 oraz tylna DrivePro 10. Równocześnie rejestrują obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Oba urządzenia wyposażone są w szerokokątny obiektyw (140°), który zapewnia rozległe pole widzenia. Dzięki matrycy SONY STARVIS™ szeroki zakres dynamiki (WDR) balansuje ciemne i jasne obszary tak, żeby każde ujęcie było jak najbardziej klarowne.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Reklamy

Funkcjonalność dla bezpieczeństwa

 DrivePro 620 wyposażony jest w szereg funkcji wspomagających bezpieczeństwo kierowcy oraz zapisywanie ważnych informacji. Czujnik G-sensor wykrywa kolizje i uruchamia tryb awaryjny w obu kamerach. W ten sposób nagranie ze zdarzenia jest zabezpieczone przez nadpisaniem. Na parkingu wideorejestrator może rozpocząć nagrywanie kiedy wykryje ruch lub ciągle rejestrować obraz w systemie poklatkowym (time-lapse). W przypadku drugiego rozwiązania, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora, kamera automatycznie wyłączy się po 48 godzinach nagrywania.

Przycisk migawki umożliwia robienie zdjęć obiema kamerami podczas nagrywania filmu. Po wyjęciu z auta Drive Pro 620 może również posłużyć do robienia fotografii i udokumentowania np. uszkodzeń powstałych podczas wypadku. W przedniej kamerze zamontowany jest odbiornik GPS, który rejestruje datę, godzinę i współrzędne na obu nagraniach, dostarczając istotnych informacji, które mogą być przydatne po kolizji.

DrivePro 620 jest również wyposażone systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, najechaniem na pojazd z przodu czy przekroczeniem ustawionych przez użytkownika limitów prędkości. Wyświetlacz head-up pokazuje aktualną prędkość i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa kierowcy, w tym przypomnienie o włączeniu świateł czy robieniu regularnych przerw w jeździe.. Dodatkowo urządzenie reaguje na oświetlenie otoczenia i odpowiednio dostosowuje do niego jasność wyświetlania na wbudowanym ekranie.

W przypadku nagłej przerwy w zasilaniu, wbudowane baterie tymczasowo zasilą obie kamery zapobiegając uszkodzeniu nagrań.

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

Łączność Wi-Fi i dedykowane oprogramowanie

Kamera DrivePro 620 firmy Transcend obsługuje łączność Wi-Fi. Po włączeniu tej funkcji w przedniej kamerze, tylna również zostanie automatycznie połączona.

Przez Wi-Fi można również połączyć się z mobilną aplikacją Drive Pro pozwalającą przeglądać obraz z kamery w czasie rzeczywistym (z obu wideorejestratorów), pobierać zapisane filmy czy zmieniać ustawienia urządzenia. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Oprogramowanie DrivePro Toolbox przeznaczone jest dla urządzeń z systemem Windows lub Mac. Daje możliwość wykonania zrzutu ekranu podczas odtwarzania wideo oraz wyświetlania informacji takich jak prędkość, data i godzina filmu. Dodatkowo pozwala na edycję nagrania.

Test Mio MiVue 812 – pozwoli zarejestrować każdą sytuację na drodze

Zawartość zestawu

Urządzenie DrivePro 620 wykorzystuje technologię bezformatową, która utrzymuje wysokie prędkości odczytu/zapisu bez konieczności częstego formatowania kart pamięci. W zestawie znajdują się: dwie karty micro SD o pojemności 32 GB, uchwyty do montażu, ładowarka samochodowa z podwójnym portem USB oraz przewody o długości 8 m i 4 m. Kierowca może w ten sposób zasilać jednocześnie przednią i tylną kamerę.

Cena i gwarancja


DrivePro 620
można już kupić w Polsce w cenie ok. 800 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta. Dystrybutorem w Polsce jest ALSO Polska.

Specyfikacja

Transcend DrivePro 620
Wymiary Przód: 70,2 mm x 63,1 mm x 34,5 mm
Tył: 58, mm x 36 mm x 28,6 mm
Waga Przód: 250:78 g
Tył: 40 g
Rozdzielczość 
 
1080p @ 60 lub 30 FPS
Matryca STARVIS™
Format plików MP4 (H.264)
Temperatura pracy Przód: Od -20°C do  65°C
Tył: Od -20°C do 60°C
Napięcie wejściowe 12V – 24V
Napięcie wyjściowe 5V / 2A
Bateria Wbudowane, litowo-polimerowa
Wspierane karty MicroSD 32 GB / 64 GB / 128 GB / 256 GB
Załączona karta MicroSD 2 x 32 GB microSD
Złącze Micro USB 2.0
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11n
Gwarancja 2 lata
Dodatkowe funkcje Tryb parkingowy, tryb awaryjny, przycisk migawki, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, ostrzeganie przed przekroczeniem limitów prędkości, nagrywanie poklatkowe, przypominanie o robieniu przerw w jeździe
Zawartość opakowania Rejestrator DrivePro 10 / Rejestrator DrivePro 250 / 2 x karta pamięci MicroSD 32 GB / Dwa uchwyty samoprzylepne do montażu / Zasilacz do gniazda zapalniczki z dwoma portami USB /  kabel USB -A do microUSB 8m / kabel USB-A do micro USB 4m  / Skrócona instrukcja obsługi

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: