Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę w Meta

Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę w Meta

Facebook - Meta

Dzisiaj, podczas corocznej konferencji Connect, Mark Zuckerberg podzielił się swoją wizją metaverse i roli, jaką firma obejmie w tworzeniu tej przyszłości. 

  • Metaverse będzie społeczną, wirtualną przestrzenią 3D, gdzie będziemy mogli dzielić się wciągającymi doświadczeniami z innymi ludźmi, nawet jeśli nie będziemy mogli być razem osobiście – a także robić wspólnie rzeczy niedostępne w świecie fizycznym.

„Jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy do tej pory i jestem podekscytowany tym, co przed nami  wychodzimy poza to, co jest możliwe dzisiaj, poza ograniczenia ekranów, poza granice odległości i fizyki, w kierunku przyszłości, w której wszyscy będą mogli być ze sobą obecni, tworzyć nowe możliwości i doświadczać nowych rzeczy. To przyszłość, która wykracza poza jakąkolwiek firmę i która zostanie stworzona przez nas wszystkich”  Mark Zuckerberg

Test Samsung Galaxy Z Fold 3 – doskonały do pracy i rozrywki

„W tej chwili nasza marka jest tak ściśle kojarzona z jednym produktem, że nie może reprezentować wszystkiego, czym się zajmujemy, nie mówiąc już o przyszłości. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będziemy postrzegani jako firma metaverse i chcę oprzeć naszą pracę i tożsamość na tym, do czego zmierzamy”.  Mark Zuckerberg

Wraz z wizją metaverse, przekazaliśmy dzisiaj również informację na temat postępów, jakich dokonaliśmy w niektórych kluczowych elementach naszej technologii AR i VR.

  • VR news: VR znajduje się w punkcie zwrotnym, wyznaczanym przez wydanie Quest 2. Gry przeżywają rozkwit, a wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej społecznościowa, fitness staje się coraz istotniejszą branżą, a my pracujemy nad kolejnymi sposobami wykorzystania VR jako narzędzia do pracy. Nadal inwestujemy w społeczność programistów, tak, aby dalej mogli tworzyć i zarabiać na aplikacjach dzięki nowym narzędziom i funkcjom.
  • Augmented Reality newsGdy VR osiąga punkt zwrotny, inwestujemy w niezbędną technologię i działania potrzebne do wprowadzenia na rynek w pełni funkcjonalnych okularów AR. Pracując nad sprzętem do tworzenia okularów AR, zbieramy też treści, możliwości i społeczności, które mogą już dziś wzbogacić doświadczenia z Facebookiem i przygotować drogę do przyszłych okularów AR.

Test AG Cotsubu – słuchawki TWS są przemyślane w każdym detalu

Odpowiadając na ten kluczowy, nowy rozdział dla firmy, Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę w Meta. 

  • Nasza nowa marka oddaje to, w jakim kierunku zmierzamy oraz to jaką przyszłość pragniemy współtworzyć.
  • Zdecydowaliśmy się nazwać firmę “Meta ponieważ oznacza to “beyond,” (“ponad”, “poza”) oraz oddaje nasze zobowiązanie do tego, aby budować technologie, które zabierają nas ponad to, co cyfrowy świat umożliwia teraz.
  • Prezentujemy także nowe logo oraz kolor, który będzie towarzyszył naszej nowej marce. Logotyp wykorzystuje niebieski gradient, nawiązując do naszego dziedzictwa. Logo zostało stworzone dla formatu 3D, a więc jego pełne doświadczenie będzie możliwe w metaverse.

Meta

Więcej informacji na temat zmiany marki znajduje się na Design Blogu, tutaj.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: