Philips Hue na Halloween – przerażająco dobra zabawa

Philips Hue na Halloween – przerażająco dobra zabawa

Lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżenie z fusów po herbacie i niezwykłe przebrania… Udane Halloween wymaga niemałych pokładów kreatywności! Jeśli nadal zastanawiasz się czym w tym roku zaskoczyć znajomych z pomocą może przyjść… inteligentne oświetlenie. Oprócz stworzenia wyjątkowego nastroju możesz wykorzystać je podczas gier i zabaw, by wykreować prawdziwie magiczne spotkanie.

Philips Hue
Philips Hue

Stwórz wyjątkowy klimat

Każdy miłośnik Halloween wie jak ważne tego dnia są odpowiednio dobrane dekoracje. Papierowe nietoperze i garść sztucznych pająków w kącie to jednak za mało, by goście krzyczeli… z zachwytu. Nieodzowną częścią każdego Halloween jest bowiem dobrze dobrane oświetlenie. Klasyką są oczywiście latarnie zrobione z wydrążonych dyń. Niezwykle ciekawy efekt można jednak uzyskać dzięki inteligentnemu oświetleniu. Zmieniając jego barwę oraz natężenie odpowiednio podkreślisz przygotowane ozdoby lub nadasz mieszkaniu prawdziwie mroczny charakter.

Recenzja Philips Hue – inteligentnego systemu oświetlenia

Korzystając z inteligentnego oświetlenie z łatwością podkręcisz także nastrój podczas imprezy. Światło może pulsować i zmieniać barwę do muzyki. Stwórz własną halloweenową playlistę i zaproś znajomych do wspólnej zabawy w jej rytm. Zamiast „najlepszego robota” zróbcie konkurs na „najstraszniejsze zombie”, a w karaoke uwzględnijcie wycie do pełni księżyca! Dzięki pełnej integracji Philips Hue i Spotify skrypt świetlny odzwierciedla nie tylko rytm muzyki, ale również jej nastrój, gatunek, tempo, głośność, wysokość dźwięku oraz wiele więcej. Czy to nie brzmi jak najlepsza mroczna impreza?

Przerażająco dobra zabawa

Inteligentne oświetlenie możesz wykorzystać także w trakcie gier i zabaw. Zaproponuj znajomym powrót do czasów dzieciństwa i zorganizujcie konkurs na najstraszniejszy lub najbardziej imponujący cień. Temat przewodni dobierzcie do koloru światła – np. niebieski to morskie stworzenia, zielony – zwierzęta z dżungli.

Możecie także przeprowadzić własny seans wróżbiarski. Wyznaczcie wśród Was osobę, która wcieli się w rolę wróżbity, reszta będzie zadawać pytania. Pośrodku stołu ustawcie źródło światła (na przykład Philips Hue Go), które można kontrolować przy użyciu aplikacji. Po każdym pytaniu wróżbita lub wskazana przez niego osoba, zmienia kolor lampki na wybrany kolor (np. zielony na „tak”, czerwony na „nie”, żółty na „może”) „odpowiadając” tym samym na pytania uczestników. Jeśli nie macie pomysłu przygotujcie sobie wcześniej listę pytań i… rozwiążcie zagadkę detektywistyczną (uczestnicy mogą być śledczymi, którym wróżbita będzie wskazywał drogę) lub podzielcie się na dwie drużyny i przygotujcie magiczny quiz na wybrany przez siebie temat.

Sprawdzamy oświetlenie Philips Hue, czyli inteligentne żarówki pod kontrolą

Nie tylko mroczne doznania

Klimat typowo amerykańskiego Halloween nie jest Ci bliski? Zawsze możesz zaprosić znajomych na opowiadanie strasznych historii przy ognisku – i to we własnym salonie. Zbudujcie razem fort z koców i poduszek lub okryjcie się śpiworami, a na środku salonu połóżcie lampkę, której migoczące, ciepłe światło będzie imitować ogień. Nie upieczecie nad nim co prawda pianek, jednak garść halloweenowych słodyczy będzie dobrym zamiennikiem.

Jeśli straszne historie to jednak nie Twoja bajka, możliwości inteligentnego oświetlenia możesz wykorzystać by podzielić się własną opowieścią. Wystarczy, że barwę światła dopasujesz do tonu przygody – gdy księżniczka pocałuję żabę, kolor możesz zmienić na zielony, gdy bohater(ka) znajdzie skarb – na żółty. Wybieraj spośród 16 milionów barw i stwórz prawdziwie wyjątkowe widowisko.

Rozbudź w sobie pokłady kreatywności razem z Philips Hue. Daj ponieść się własnej wyobraźni i przygotuj się na przerażającą zabawę.

źródło: Philips Hue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: