Sejmomierz.pl – wystarczy kilka kliknięć

Sejmomierz.pl – wystarczy kilka kliknięć, czyli Sejm mierzony technologią

Sejmomierz.pl

Sejmomierz.pl ponadpartyjna aplikacja, która w łatwy i przejrzysty sposób pozwala kontrolować pracę posłów i posłanek. Teraz wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, jak parlamentarzysta,
na którego oddaliśmy głos, wywiązuje się ze swojego mandatu. Niezależnie od tego, czy należy
do prawicy, czy lewicy.

Recenzja PortraitPro 21 – łatwa edycja portretów

Jest ich 460. Reprezentują wszystkich wyborców, a ich głównym zadaniem jest uczestniczenie
w posiedzeniach Sejmu. W teorii. Bo w praktyce nie każdy poseł lub posłanka wywiązuje się z tej roli tak samo. Co posiedzenie pojawiają się nagłówki mówiące o pustych ławach sejmowych podczas debat czy głosowań ważnych dla obywateli. Ale informacje o tym, kto i jak wywiązuje się ze swoich podstawowych poselskich obowiązków, wciąż są trudno dostępne.

Reklamy

Wystarczy kilka kliknięć

Właśnie dlatego powstał Sejmomierz. Po raz pierwszy w jednym miejscu (www.sejmomierz.pl), w wyjątkowo intuicyjnej formie, zebrane zostały najważniejsze informacje na temat aktywności posłów. Dzięki algorytmom, które automatycznie analizują tysiące danych ze stron sejmowych, można w łatwy i przejrzysty sposób dowiedzieć się, jak naprawdę pracuje polski Sejm oraz poszczególni posłowie. Na interaktywnej mapie sprawdzimy, jak rozkłada się poselska aktywność w całym Sejmie. Wystarczy kilka kliknięć w przeglądarce na smartfonie, by odnaleźć posła, który nas interesuje. Niezależnie od tego czy jest on z partii rządzącej, czy opozycyjnej.

Test Poly Studio P21 – kompleksowe rozwiązanie do wideokonferencji

Każdy obywatel powinien wiedzieć, jak spisuje się parlamentarzysta z naszego miasta czy regionu. Czy bierze udział we wszystkich głosowaniach. Odpowiedź na te pytania mamy teraz pod ręką. W naszym smartfonie. Można je sprawdzić tak łatwo jak pogodę w aplikacji czy nowe posty w mediach społecznościowych. A jeśli wiemy, że nasz poseł nie zajmuje się problemem, który obiecał rozwiązać, to dzięki aplikacji możemy go zaczepić za pomocą linku do jego mediów społecznościowych.

Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych pod adresem: www.sejmomierz.pl. Za funkcjonalność i komunikację aplikacji odpowiada agencja Grey. Pieczę nad stroną merytoryczną aplikacji będzie sprawować Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl.

źródło: MamPrawoWiedziec.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: