TP-Link VIGI – system do monitoringu z nową kompresją – H265+

TP-Link VIGI – system do monitoringu z nową kompresją – H265+

W marcu tego roku na polskim rynku pojawił się system do monitoringu CCTV – VIGI od TP-Link. Teraz, producent wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia wykorzystujące standard kodowania  obrazu wideo H265+, aby zaoszczędzić miejsce na dysku oraz zmniejszyć obciążenie sieci. System VIGI dedykowany jest osobom, które chcą chronić swoje mienie, domy i posesje. Może posłużyć także jako zabezpieczenie biur, parkingów czy magazynów małych lub średnich przedsiębiorców. Profesjonalne rozwiązanie VIGI oferuje wyjątkowe funkcje, wysoką jakość, prosty montaż i wygodne zarządzanie.

W skład systemu wchodzą kamera zewnętrzna VIGI C300HP, kamera wewnętrzna VIGI C400HP oraz ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H.

Nowe kamery i rejestrator od poprzednich wersji różnią się zwiększoną kompresją: prezentowane urządzenia wykorzystują standard kodowania H265+, poprzednie modele korzystały ze standardu  H264+.  Dzięki nowemu rozwiązaniu sieć użytkownika będzie mniej obciążona, a lżejsze nagrania sprawią, że na dysku będzie można  przechować ich większą ilość.

Zewnętrzna kamera VIGI C300HP (typu bullet) posiada wodoodporną i pyłoszczelną obudowę odporną na warunki atmosferyczne (klasa IP67). Urządzenie występuje w dwóch wersjach, różniących się ogniskową obiektywu: 4 mm lub 6 mm. Świetnie sprawdzi się zarówno w monitoringu przestrzeni takich jak wjazd na posesję czy  wejście do firmy i doskonale radzi sobie ze szczegółami, np. odczytywaniem tablic rejestracyjnych.

W przypadku VIGI C400HP (typu turret) dostępna jest wersja o ogniskowej 2,8 lub 4mm. W otwartych przestrzeniach biurowych np. na recepcji czy magazynie zalecany jest obiektyw 4 mm, pozwalający na rejestrację nawet najmniejszych detali z kilku metrów. Natomiast do prowadzenia obserwacji mniejszych, zamkniętych powierzchni (winda, klatka schodowa itp.) zalecane jest wykorzystanie szerokokątnej ogniskowej 2,8mm.

Obie kamery rejestrują obraz o rozdzielczości 3 Mpx. Urządzenia posiadają także wiele przydatnych funkcji, np. inteligentne wykrywanie ruchu, przekroczenia wyznaczonej granicy lub wtargnięcia na obszar prywatny, oraz wykrywanie sabotażu polegającego na zasłonięciu obiektywu. Urządzenia wysyłają powiadomienia
o wszelkich potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach.

Obie kamery mogą pracować w tzw. trybie nocnym, który zapewnia dobre działanie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki funkcji Smart IR obiekty, znajdujące się daleko od kamery nie będą ani niedoświetlone ani prześwietlone, a WDR dostosowuje kontrast oświetlenia do warunków, aby zminimalizować zacienienia i wydobyć z obrazu rzeczywistą głębię. Z kolei technologia 3D DNR usuwa nadmierną pikselację, aby rejestrować wyraźniejszy obraz bez zniekształceń.

Co ważne, oba urządzenia mogą być zasilane w dwojaki sposób: albo za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza 12 V DC albo poprzez PoE. Drugi sposób jest bardziej ekonomiczny, ponieważ nie wymaga montażu dodatkowego okablowania. Dzięki czemu rozwiązaniu koszty wdrożenia systemu są niższe.

System do monitoringu CCTV VIGI uzupełnia ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H, który służy do koordynacji działania kamer, a także przeglądania, przechowywania i odtwarzania zarejestrowanych materiałów wideo. Urządzenie umożliwia instalację wewnętrznego dysku twardego (złącze SATA) o maksymalnej pojemności do 10TB, co pozwala na bezpieczne lokalne przechowywanie nawet do 720 dni zarejestrowanych nagrań. Rejestrator pozwala także na podgląd na żywo z ośmiu kamer w tym samym czasie, jednoczesne odtwarzanie nagrań z czterech kamer oraz ich szybkie przeglądanie poprzez wyszukiwanie zdarzeń w harmonogramach. Dzięki obsłudze interkomu z dowolnego miejsca można prowadzić rozmowy, widząc jednocześnie obraz z kamery.

Urządzenie wyposażono w port Ethernet RJ45 10/100Mb/s oraz dwa porty USB 2.0, które pozwalają na podłączenie klawiatury, myszki czy przenośnego dysku twardego.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Rejestrator VIGI NVR1008H jest w pełni zgodny ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje także z kamerami innych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu.

Systemem VIGI można zarządzać za pomocą rejestratora VIGI NVR1008H, oprogramowania VIGI Security Manager (na komputery stacjonarne i laptopy) lub poprzez dedykowaną VIGI aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki integracji z TP-Link Cloud system umożliwia zdalny dostęp do kamer
z dowolnego miejsca na świecie.

Urządzenia systemu VIGI objęte są 36-miesięczną gwarancją i zostały atrakcyjnie wycenione. VIGI C300HP kosztuje ok. 170 zł, zakup VIGI C400HP to wydatek ok. 150 zł, natomiast VIGI NVR1008H można zakupić za ok. 320 zł. Do obu kamer dołączony jest także kompletny zestaw montażowy.

Szczegółowe informacje na temat VIGI C300HP, VIGI C400HP oraz VIGI NVR1008H dostępne są na stronie internetowej.

źródło: TP-Link

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: