Drony w fabryce SEATa – innowacje torują drogę do elektryfikacji

Drony w fabryce SEATa – innowacje torują drogę do elektryfikacji

Drony w fabryce SEATa

SEAT S.A. i Centrum Technologiczne Eurecat pracują nad pionierskim rozwiązaniem, które umożliwi wykorzystanie dronów do autonomicznego transportu części na linii produkcyjnej. Projekt jest w fazie pilotażowej i zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Dnia Innowacji SEAT, który odbędzie się 27-28 października w Martorell.

Recenzja Huawei MateView GT 27’’ – przeniesie w samo centrum akcji

Innowacje torują drogę do elektryfikacji

Droga do elektryfikacji branży wymaga transformacji przemysłowej na wszystkich poziomach. SEAT wraz z centrum Eurecat pracują nad innowacyjnym projektem z wykorzystaniem dronów. Celem nowatorskiego rozwiązania jest zbadanie możliwości optymalizacji dostaw logistycznych.

Chcemy zbadać zalety autonomicznej mobilności pionowej oraz zwolnić miejsce na podłodze, przesuwając lekkie części w szybszy, czystszy i bardziej wydajny sposób – wyjaśnia Alba Gavilán, szef Digital Execution & Delivery w dziale Strategii Produkcji. – W przyszłości drony będą mogły autonomicznie transportować komponenty bezpośrednio na linię – dodaje.

Obecnie projekt jest w fazie pilotażowej. Aby odpowiednio przeszkolić drony poddano je wielogodzinnym testom z przeszkodami oraz wyposażono je w system czujników, dzięki którym mogą wykrywać poszczególne punkty na hali produkcyjnej. Innowacyjna formuła została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu do całej floty dronów zaprogramowanych do samodzielnego latania, bez konieczności korzystania z pilota.

Cel: optymalizacja logistyki

W obiektach SEAT-a w Martorell znajdują się także inne grupy robotów, które poruszają się niezależnie po warsztatach. Według Jorge Luisa Martíneza, odpowiedzialnego za innowacje logistyczne SEAT S.A., przyszłość przyniesie integrację obecnych dronów zewnętrznych firmy z dronami wewnętrznymi, co znacznie usprawni transport części zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Moglibyśmy połączyć pobliskich dostawców z fabryką, rozszerzając ich linię dostaw bezpośrednio na linię produkcyjną, bez konieczności polegania w przyszłości na opcjach magazynowania niektórych komponentów samochodów elektrycznych – wyjaśnia Martínez.

Test realme C11 2021 – z 5000 mAh zaspokoi codzienne potrzeby

Dzięki współpracy nad tym projektem możemy wykorzystać naszą wiedzę na temat inteligentnych dronów w rozwiązaniach przemysłowych – mówi Daniel Serrano, Dyrektor Działu Robotyki i Automatyki w Eurecat.

Dzień Innowacji

To tylko jedna z inicjatyw prezentowanych podczas trzeciej edycji Dnia Innowacji SEAT, która odbędzie się 27 i 28 października w obiektach SEAT-a w Martorell. Głównym celem wydarzenia jest promowanie innowacyjności wśród pracowników firmy. W tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 25 projektów, w tym rozwiązania w zakresie oprogramowania rozszerzonej rzeczywistości, system testujący symulacje protokołu bezpieczeństwa dla asystentów jazdy oraz samojezdny elektryczny samochód wyścigowy, zaprojektowany i wyprodukowany przez studentów wyższych uczelni.

źródło: SEAT

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: