LG IVI nowej generacji w Renault Mégane E-Tech

LG IVI nowej generacji w Renault Mégane E-Tech

LG IVI nowej generacji w Renault Mégane E-Tech

Nowy system IVI firmy LG, bazujący na systemach Google Android Automotive i Android 10, został zoptymalizowany pod kątem wygody i łączności

Stworzony przez LG Electronics (LG) system In‑Vehicle Infotainment (IVI) nowej generacji zadebiutuje w nowym Renault Mégane E-TECH Electric w 2022 roku. Nowy pojazd wyposażony w zaawansowany system IVI firmy LG został zaprezentowany podczas IAA MOBILITY 2021 – największej na świecie konferencji poświęconej mobilności, która odbyła się niedawno w Monachium w Niemczech – gdzie został przyjęty z dużym uznaniem.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Oprogramowanie obsługujące system IVI zostało stworzone przez firmę LG we współpracy z Renault i bazuje na systemie Google Android Automotive. Jest to pierwsze opracowane przez LG oprogramowanie wykorzystujące Scaled Agile Framework (SAFe) – zestaw zasad i procesów pomagających dużym firmom we wdrożeniu tzw. metodyki zwinnej umożliwiającej szybsze tworzenie i dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług.
Oprogramowanie to działa niezależnie od sprzętu pojazdu i oferuje szereg funkcji zwiększających komfort, takich jak możliwość aktualizacji systemu operacyjnego przez Internet (over-the-air) czy zdalne sprawdzanie stanu ładowania pojazdu.
LG Renault Mégane IVI 02.JPG
Co więcej, bazujący na systemie Android system IVI firmy LG jest pierwszym systemem opartym na systemie Android 10, który otrzymał certyfikat Google Automotive Services (GAS). Platforma ta oferuje inteligentne usługi inforozrywkowe i łatwy dostęp do różnych aplikacji Google, w tym Asystenta Google, Map Google i Google Play, za pośrednictwem centralnego wyświetlacza informacyjnego (CID).
Dzięki eleganckiemu, intuicyjnemu interfejsowi człowiek-maszyna (HMI) i wygodnej obsłudze system wykorzystuje rosnące możliwości LG jako dostawcy rozwiązań dla pojazdów, aby zaspokoić różnorodne potrzeby współczesnych kierowców i umilić podróż samochodem.
Jako innowacyjny partner w dziedzinie mobilności przyszłości firma LG Vehicle Component Solutions (VS) cieszy się renomą jako globalny dostawca systemów IVI oraz zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę (ADAS) odzwierciedlających najnowsze osiągnięcia i trendy w mobilności. Ta jednostka biznesowa stale rozbudowuje swoje możliwości i zasięg rynkowy poprzez różne działania, w tym przejęcie ZKW Group – dostawcy systemów oświetlenia samochodowego i reflektorów – oraz niedawnemu joint venture z Magna International w celu stworzenia elektrycznego układu napędowego LG Magna, który został wprowadzony na rynek w lipcu.

Cyfrowe kokpity szybko zmieniły sposób, w jaki kierowcy i pasażerowie wchodzą w interakcję ze swoimi pojazdami, umożliwiając większą personalizację i większy komfort. Jesteśmy przekonani, że nasza ciągła współpraca z LG miała kluczowe znaczenie dla stworzenia wyjątkowego kokpitu na bazie systemu Android do naszego elektrycznego Mégane E-TECH zaprezentowanego na targach IAA MOBILITY. – Thierry Cammal, wiceprezes Alliance Global Renault Software Factory

Test realme 8i – dobra propozycja w średniej półce cenowej

Nasz nowy system IVI nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa rosnące zapotrzebowanie na stabilne, zaawansowane i przyjazne dla użytkownika platformy oprogramowania samochodowego. Poprzez ciągłe innowacje i współpracę z ekspertami, takimi jak Renault, LG dąży do zapewnienia zróżnicowanych doświadczeń w samochodach i dalszego wzmacniania naszej pozycji jako dostawcy rozwiązań dla globalnej branży motoryzacyjnej. – dr Kim Jin-yong, prezes LG Vehicle Component Solutions

źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: