Microsoft Ignite 2021 – Metaverse, AI i hiperłączność w hybrydowym świecie

Microsoft Ignite 2021 – Metaverse, AI i hiperłączność w hybrydowym świecie

Microsoft Ignite 2021

Wczoraj Satya Nadella oficjalnie rozpoczął konferencję Microsoft Ignite 2021. Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia oraz zapoznania się z materiałem na blogu #MicrosoftMówi.

 

Dowiecie się w jaki sposób Microsoft i chmura Microsoft Cloud pomagają organizacjom, ich pracownikom oraz klientom w poruszaniu się po obecnych głównych trendach, podpowiadając:

 

Na konferencji Ignite przedstawimy ponad 90 nowych usług i aktualizacji, a także sesje techniczne, podczas których zaprezentowane zostaną nowości i wersje demo przez takie osoby, jak: 

 • Jared Spataro, wiceprezes ds. korporacyjnych, Microsoft 365
 • Alysa Taylor, wiceprezes ds. marketingu branżowego, aplikacji i danych
 • Scott Guthrie, wiceprezes wykonawczy ds. chmury i AI
 • Vasu Jakkal, wiceprezes ds. bezpieczeństwa, zgodności i tożsamości

 

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych newsów i treści. Wszystkie nowości i ogłoszenia można zobaczyć na stronie Book of News oraz naszej stronie z nowościami.

 

Z poważaniem,

Zespół Centrum Prasowego Microsoft

 

#MSIgnite

 

NAJWAŻNIEJSZE NEWSY

Chmura Microsoft zapewnia kompleksowy zestaw zasobów przeznaczonych do zasilania metawersów – będzie ich więcej niż jeden! Na Ignite ogłaszamy dwa ważne komunikaty, które kontynuują ewolucję metaverse: 

 • Dynamics 365 Connected Spaces: Ten produkt, będący obecnie w fazie przedpremierowej, zapewnia nowe spojrzenie na sposób, w jaki ludzie przemieszczają się i wchodzą w interakcje z niemal każdą przestrzenią, od sklepu detalicznego po halę fabryczną, oraz jak zarządzają zdrowiem i bezpieczeństwem w hybrydowym środowisku pracy.  
 • Mesh dla Microsoft Teams: To pomostowe połączenie metod komunikacji sprawia, że obecności człowieka wchodzi na wyjątkowy pozom. Teraz wszyscy uczestnicy spotkania mogą być w pełni zaangażowani bez konieczności fizycznej obecności, korzystając ze spersonalizowanych awatarów i wciągających przestrzeni, do których dostęp można uzyskać z dowolnego urządzenia, bez specjalnego sprzętu. 

 

Przybliżanie przełomowych osiągnięć sztucznej inteligencji klientom. Modele sztucznej inteligencji na dużą skalę stają się obecnie platformami, tworząc ambient intelligence – cyfrowe środowiska, które reagują i są świadome potrzeb użytkownika.

 • Azure OpenAI Service. Ta nowa usługa zapewni klientom dostęp do potężnych modeli OpenAI w uzupełnieniu do bezpieczeństwa, niezawodności, zgodności, prywatności danych i innych możliwości klasy korporacyjnej wbudowanych w Microsoft Azure. Microsoft oferuje również klientom usługi Azure OpenAI narzędzia zapewniające, że dane wyjściowe dostarczane przez modele są odpowiednie dla biznesu, a my monitorujemy sposób, w jaki ludzie wykorzystują tę technologię, aby upewnić się, że jest ona używana prawidłowo.  

 

Budowanie struktury zaufaniaW miarę postępów w badaniach nad pracą hybrydową, hiperpołączonym biznesem, przetwarzaniem multi-cloud i multi-edge oraz metodami bezpieczeństwa „zero trust”, rozwijamy kluczowy element, który je łączy: zdolność do posiadania cyfrowego ekosystemu, w którym zaufanie między stronami może być ustanowione w czasie rzeczywistym 

 • Teams Shared Channels pozwala użytkownikom zaprosić zewnętrzny zespół do przyłączenia się do kanału, zaplanować spotkanie w kanale współdzielonym i współpracować nad plikami.  
 • Czat z Teams pozwala użytkownikom na bezproblemowe prowadzenie czatów z osobami spoza sieci roboczej. Użytkownicy Teams w pracy mogą rozmawiać na czacie z dowolnym użytkownikiem Teams posiadającym osobisty adres e-mail lub numer telefonu firmy Microsoft, pozostając w zgodzie z protokołami bezpieczeństwa i zgodności obowiązującymi w ich organizacji. 

 

KLUCZOWE AKTUALIZACJE

 • Microsoft Loop, nowa aplikacja, która swobodnie porusza się pomiędzy aplikacjami, umożliwiając zespołom wspólne myślenie, planowanie i tworzenie. Możesz zorganizować wszystko, czego potrzebujesz do swojego projektu – pliki, linki i dane z innych aplikacji – w jednym obszarze roboczym. Łatwo jest używać przenośnych komponentów, aby dokończyć pracę na czacie, spotkaniach lub w dokumentach, wiedząc, że zawartość zawsze pozostaje zsynchronizowana.  
 • Microsoft Customer Experience Platform, rozwiązanie marketingowe, które daje organizacjom kontrolę nad danymi w celu personalizacji, automatyzacji i orkiestracji tzw. customer journey. 
 • Context IQ, zestaw funkcji, które jeszcze bardziej zintegrują współpracę, udostępnianie i komunikację w przepływie pracy w Dynamics 365, Office 365 i Teams. 
 • Kilka ważnych aktualizacji w Azure, w tym sposób, w jaki pomagamy klientom zarządzać danymi i aplikacjami w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych za pomocą Azure Arc.  
 • Nowe, najlepsze w swojej klasie rozwiązania zabezpieczające dla małych firm dzięki Defender for Business. 

Źródła treści:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: