Eco Rating – smartfony realme z oceną wpływu na środowisko

Eco Rating – smartfony realme z oceną wpływu na środowisko

realme dołączyła do programu Eco Rating. Dzięki temu konsumenci decydujący się na smartfon realme już wkrótce będą mogli kierować się nie tylko wydajnością czy wzornictwem, ale także tym jaki wpływ na środowisko wywiera dane urządzenie.

Pierwsze smartfony producenta już przeszły certyfikację w ramach systemu Eco Rating i otrzymały wysokie oceny środowiskowe. Jest wśród nich jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów oferujących superszybki standard komunikacji, czyli realme 8 5G (Eco Rating 76/100). Oceniony został również realme 8i, niedrogi średniopółkowiec z 50 MP aparatem, który zadebiutował w Polsce w październiku (Eco Rating 80/100).

Eco Rating

Program Eco Rating polega na ocenie wpływu na środowisko całego procesu produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji smartfonów. Na całościową ocenę danego modelu składają się oceny częściowe z pięciu obszarów:
  • trwałości;
  • możliwości naprawy;
  • recyklingu;
  • efektywnego wykorzystania zasobów;
  • efektywności klimatycznej.
Konsument widząc etykietę Eco Rating może dzięki 100-punktowej skali dowiedzieć się między innymi, czy interesujący go smartfon jest produktem solidnym, czy wykorzystano w nim surowce pozyskane z recyklingu oraz jak duży pozostawił ślad węglowy. Metodologia Eco Rating bazuje na branżowej wiedzy, najlepszych praktykach oraz uwzględnia 13 różnych wskaźników środowiskowych oraz 6 kryteriów tzw. efektywności surowcowej.
Eco Rating wystartował w maju bieżącego roku z inicjatywy pięciu wiodących europejskich operatorów: Deutsche Telekom (właściciel T-Mobile Polska), Orange, Telefónica, Telia Company oraz Vodafone. Obejmuje 24 kraje kontynentu. Istotnym elementem programu jest udział w nim największych marek mobilnych, do których dołączyło realme.

Jako branża mamy zobowiązania wobec lepszej przyszłości, a realme jako marka chce być transparentna i Eco Rating jest jednym z naszych kroków właśnie w tym kierunku. Oceny środowiskowe dla realme 8 5G oraz 8i, a także nasz wewnętrzny program zarządzania odpadami elektronicznymi zachęcający do bezpiecznego recyklingu, to zapowiedź wprowadzenia w przyszłości jeszcze bardziej ekologicznych produktów. Równocześnie pracujemy nad unikalnym, przyjaznym środowisku smartfonem i chcemy redukować emisje CO2. Produkt ten ma szansę w najbliższej przyszłości pojawić się również w Europie. – Madhav Sheth, wiceprezes realme oraz dyrektor zarządzający realme International Business Group

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]