One Box by Allegro – Twoja przesyłka już w zielonych paczkomatach

One Box by Allegro – zielone paczkomaty

Allegro inwestuje we własne rozwiązania logistyczne. Jednym z elementów realizacji tej strategii jest rozpoczęcie latem tego roku budowy sieci automatów paczkowych.

One Box by Allegro - zielone paczkomaty

Z początkiem listopada platforma Allegro rozpoczyna uruchomienie własnej sieci automatów paczkowych – One Box by Allegro.

Na start Allegro postawiło ponad 600 zielonych automatów. Do końca 2022 roku będzie ich co najmniej 3000. Regularnie zwiększana będzie również liczba sprzedających, których produkty będą dostarczane do automatów One Box.

Reklamy

Jako pierwsi paczki ze skrytek Allegro odbiorą kupujący z Warszawy. W ciągu kolejnych dni dołączą do nich mieszkańcy kolejnych miast w Polsce – m.in Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, czy Torunia. Partnerem logistycznym usługi One Box by Allegro jest UPS.

Allegrowicze uwielbiają osobiście odbierać przesyłki z punktów i automatów paczkowych i chcemy, żeby proces ten był jeszcze szybszy i wygodniejszy. Dlatego uzupełniamy największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na Allegro o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia.

Dziś jest to już ponad 600 lokalizacji i dynamicznie zwiększamy tempo rozstawień. Zaczęliśmy od Warszawy, Łodzi, Poznania i Katowic jednak wkrótce nasze zielone automaty pojawią się także mniejszych miejscowościach . Chcielibyśmy żeby w ciągu roku było ich co najmniej 3000. Stopniowo będziemy zwiększać ilość sprzedawców u których dostępna będzie usługa. – komentuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Projektując naszą sieć za cel postawiliśmy sobie bezpieczeństwo i troskę o ład przestrzenny i środowisko. Nasze automaty harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski – tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy. Ponadto będą posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywane są do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów.

Z zielonych automatów One Box by Allegro klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. W pierwszym etapie kupujący będą mogli wybrać ofertę z nową opcją dostawy na dedykowanej karuzeli produktowej na głównej stronie platformy lub skorzystać z filtra “Allegro One Box”. Co ważne, aplikacja Allegro, z której korzysta już co trzeci internauta w Polsce, pozwala na zdalny i wygodny odbiór przesyłki.

Oznacza to, że poza dokonaniem zakupów oraz sprawdzeniem statusów przesyłek, klienci znajdą w niej również informację, które produkty oczekują już w skrytce oraz otworzą ją za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Ponadto, dzięki specjalnej animacji świetlnej, odbierający błyskawicznie znajdą odpowiednią skrytkę, co jest szczególnie ważne, gdy przesyłki odbiera jednocześnie więcej osób lub w godzinach nocnych. Już wkrótce, na etapie zakupów, możliwe będzie również wskazanie preferowanej wysokości skrytki, w której kurier umieści przesyłkę co ułatwi odbiór osobom niskim lub poruszającym się na wózkach.

Tanie telefony z 5G – porównanie

Udogodnienia przy zakupach i odbiorze to jednak nie wszystko. Realizując postulaty odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju, Allegro przygotowało też dodatkowe funkcjonalności. Już teraz, po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi i zyska drugie życie. Z kolei po każdej dziesiątej odebranej paczce (a do końca 2021 roku już po trzeciej), platforma posadzi w imieniu klienta drzewo ze spersonalizowaną dedykacją. A to dopiero początek – kolejne, przyjazne środowisku inicjatywy, będą pojawiać się wraz z rozwojem sieci One Box by Allegro.

Źródło: Allegro

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: