vivo – dlaczego Europa potrzebuje technologii 5G?

vivo – dlaczego Europa potrzebuje technologii 5G?

vivo / 5G mmWave

5G – piąta generacja szerokopasmowego mobilnego internetu – rozwija się na całym świecie. Na rynkach europejskich można zaobserwować przyspieszoną ewolucję tej technologii – rozmach widać w kilku kluczowych obszarach. Wiodące marki smartfonów, takie jak vivo, dostarczają konsumentom szeroki wachlarz urządzeń 5G i ulepszone wrażenia podczas korzystania z 5G. Od kilku lat vivo należy do orędowników 5G, przodując w badaniach nad technologią i standaryzacją.

5G: Przyspieszenie światowego wyścigu w high-tech


Dlaczego Europa potrzebuje technologii 5G?
Według globalnej firmy doradczej Accenture, w latach 2021-2025 5G przyczyni się do wzrostu sprzedaży o wartości 2,0 bln euro we wszystkich głównych gałęziach europejskiej gospodarki, dzięki czemu zostanie stworzonych lub przekształconych 20 milionów miejsc pracy.

Już teraz mobilna technologia szerokopasmowa zapewnia konsumentom superszybki internet i niską latencję, napędzając wirtualną rzeczywistość, przesyłanie strumieniowe w HD lub mobilne aplikacje do gier. Przyczynia się w dużym stopniu także do rozwoju inteligentnych miast, nowych przedsiębiorstw i zautomatyzowanych fabryk. Komercjalizacja terminali 5G jest jednym z najpilniejszych zadań w pracach nad 5G. Wymaga to współpracy od operatorów, producentów telefonów komórkowych oraz dostawców chipów, dzięki czemu możliwe będzie zaoferowanie wysokiej jakości wrażeń każdemu użytkownikowi sieci 5G.

Test Vivo V21 5G ze świetną kamerą do selfie

Koncentracja na badaniach i rozwoju
vivo inwestuje w badania nad technologią 5G od bardzo wczesnego stadium jej rozwoju. W 2016 roku firma założyła Instytut Badań nad Łącznością vivo. Do tej pory eksperci w pięciu z dziesięciu ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie koncentrują się na badaniu nowych wersji i opracowywaniu standardów dla 5G. vivo rozpoczęło prace nad eksperymentalnymi prototypami telefonów 5G już w 2018 roku, a pogłębione badania dotyczące kluczowych wyzwań technicznych pozwoliły firmie odegrać ważną rolę w standaryzacji technologii 5G.

W 2020 roku vivo przystąpiło do testu terenowego mmWave, który został zorganizowany w Pekinie przez grupę IMT- 2020 5G. Szczytowa prędkość downlink 4CC smartfona 5G mmWave firmy vivo osiągnęła 2,06 Gb/s przy odległości do 1,3 km

vivo – świętuje pierwszą rocznicę działalności w Europie

Wkład w terminale 5G
Większość konsumentów doświadcza postępu technologii 5G wprowadzanej do codziennego życia za pośrednictwem smartfonów. Wraz z szybkim wejściem na rynek urządzeń 5G vivo nieustannie koncentruje się na innowacjach, które obejmują m.in. konstrukcję anteny, rozpraszanie ciepła, 120-watowy supersystem ładowania vivo FlashCharge oraz Gimbal 2.0 – technologię stabilizacji aparatu fotograficznego. Obecnie vivo oferuje urządzenia 5G w każdej grupie cenowej.

Na rynkach europejskich klienci mogą wybierać spośród smartfonów X60 Pro, V21 5G lub Y72 5G. Sprzedaż przerosła
oczekiwania, a w pewnych momentach poziom produkcji przekraczał 100 tysięcy sztuk smartfonów 5G dziennie. Według analiz firmy Canalys, vivo w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku znalazło się w pierwszej trójce producentów smartfonów 5G na świecie.

Test vivo X60 Pro 5G – zdjęcie nabierze profesjonalnego charakteru

Innowacje technologiczne
Do tej pory vivo złożyło wnioski patentowe dotyczące ponad 3000 wynalazków związanych ze standardami łączności 5G. Firma stała się głównym liderem grupy promocyjnej IMT-2020, wnosząc istotny wkład w technologie oszczędzania energii, rozwiązania niwelujące interferencję własną terminali i terminale o dużej mocy. W 2019 roku firma dołączyła do grupy promocyjnej IMT-2030 i oficjalnie rozpoczęła badania technologiczne nad 6G, szóstą generacją mobilnego internetu
szerokopasmowego. Wizja vivo dla przyszłości to wszechobecna sieć, która bez problemu połączy świat cyfrowy z fizycznym.

W vivo naszym celem jest kształtowanie przyszłości technologii mobilnych. Dlatego jesteśmy liderem w badaniach i rozwoju 5G w Europie oraz na świecie. Złożyliśmy wnioski o ponad 3000 patentów na wynalazki dotyczące standardów łączności i wprowadzamy innowacyjne smartfony 5G w każdym przedziale cenowym po to, aby zaoferować klientom najlepsze w swojej klasie doświadczenie z 5G.

Technologia 5G nabiera tempa w Europie vivo wśród liderów w badaniach i rozwoju 5G oraz 6G Smartfony 5G dostępne we wszystkich przedziałach cenowych vivo w pierwszej trójce na światowym rynku smartfonów 5G – MICHAŁ OPŁOCKI, Senior Go-To-Market Manager i rzecznik prasowy vivo Polska

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: