Canalys TOP3 dostawców smartfonów w Polsce

Canalys TOP3 dostawców smartfonów w Polsce

Według danych firmy badawczej Canalys, OPPO, jeden z największych producentów inteligentnych urządzeń na świecie, znalazł się w TOP3 wiodących dostawców smartfonów w Polsce. W trzecim kwartale 2021 roku OPPO miało 11% udziału w rynku i zanotowało najwyższy wzrost spośród największych producentów.
W listopadzie 2021 roku firma badawcza Canalys opublikowała dane dotyczące rynku smartfonów w Polsce za trzeci kwartał 2021 roku. Wynika z nich, że w TOP5 producentów, jedynie dwóch zanotowało wzrost rok do roku.

Największym, 44 procentowym wzrostem może pochwalić się OPPO, którego udział w rynku wyniósł 11 procent.

Canalys - Rynek smartfonów w Polsce, trzeci kwartał 2021
Canalys – Rynek smartfonów w Polsce, trzeci kwartał 2021

Aktualnie w ofercie OPPO Polska znajdują się dwie linie smartfonów – Seria Reno i seria A, a także urządzenia ubieralne jak smartwache i słuchawki bezprzewodowe. W marcu 2021 roku firma wypuściła na polski rynek serię Reno5, natomiast we wrześniu 2021 roku nad Wisłę trafiły modele z serii Reno6.

Seria OPPO Reno6 zadebiutowała w Polsce we wrześniu 2021 roku i przez pierwsze 10 dni była dostępna w ofercie specjalnej. Już w tym początkowym okresie zanotowała ponad dwukrotnie lepszy wynik sprzedaży niż poprzednia generacja w analogicznym czasie. – Mo Zhang, Brand Managerka marki OPPO w Polsce

Mo Zhang, Brand Managerka, OPPO Polska

Mo Zhang, Brand Managerka, OPPO Polska

9 września 2021 roku firma OPPO oficjalnie poinformowała, że utworzyła nowe struktury dla 11 krajów z siedzibą operacyjną dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w Warszawie. Dzięki obecności w Czechach, Kazachstanie, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Rosji, Słowacji, Turcji, Uzbekistanie oraz na Ukrainie i Węgrzech, OPPO zyskało dostęp do ponad 400 milionowej społeczności.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: