Media Markt Wygrałeś! – podałem dane i co teraz?

Media Markt Wygrałeś! – podałem dane i co teraz? – CyberRescue ostrzega!

Wygrałeś!

Kto nie lubi wygrywać? W Internecie pojawia się coraz więcej konkursów, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Co w sytuacji, gdy rozdanie jest fałszywe, a my podaliśmy dane karty płatniczej i informacje o sobie?

Test Nextbase 422GW – wideorejestrator z „Emergency SOS”

Otrzymujesz e-maila niby od Media Markt. W wiadomości podane są cztery nazwiska, które rzekomo wygrały nagrody. Aby otrzymać wygraną, wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania. Klikając w przycisk “OK”, zostajemy przeniesieni na fałszywą stronę. Oczywiście, aby odebrać nagrodę, należy podać swoje dane osobowe i dane do karty płatniczej. W ten sposób uruchamiamy płatną subskrypcję!

Reklamy

Otrzymuję setki takich wiadomości!

Miesiąc temu Michał dokonał zakupu nowego sprzętu elektronicznego w Media Markt. Otrzymał fałszywą wiadomość e-mail i wziął udział w konkursie, ponieważ pomyślał, że sklep chce nagrodzić swoich klientów. 

  • Po tym jak podałem dane, szukałem na stronie Media Markt jakiś informacji o konkursie. Niestety nic nie znalazłem, dlatego odezwałem się do CyberRescue – tłumaczy mężczyzna.

Takich konkursów będzie coraz więcej. Kto nie chciałby wybrać atrakcyjnej nagrody? W ten sposób oszuści są w stanie wyłudzić od nas, co miesiąc określoną kwotę, która najczęściej nie należy do niskich.

Wygrałeś

Podałem dane i co teraz? 

  • Jeżeli otrzymujesz wiadomość e-mail, z informacją o konkursie, zawsze najpierw sprawdź, czy faktycznie ta firma organizuje takie rozdanie – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Test Samsung Galaxy Z Flip 3 i Watch 4 – świetny tandem

Jeżeli włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec. Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachowujmy ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: