HPE GreenLake w fabryce części samochodowych

Rozwiązanie HPE GreenLake zapewni elastyczne oraz skalowalne środowisko IT do obsługi nowoczesnego procesu produkcji części samochodowych

Ficomirrors, globalny dostawca części samochodowych dla firm motoryzacyjnych z całego świata, wybrał platformę HPE GreenLake edge-to-cloud, żeby zwiększyć efektywność oraz elastyczność procesów produkcyjnych. Ficomirrors Poland jest częścią Ficosa, międzynarodowej korporacji specjalizującej się w  B + R, produkcji i sprzedaży zaawansowanych systemów dla motoryzacji i sektora nowoczesnej mobilności.

Test Nextbase 422GW – wideorejestrator z „Emergency SOS”

W związku ze wzrostem zapotrzebowaniana na rozwiązania, które odpowiadają na indywidualne potrzeby klienta, producenci starają się wdrażać nowoczesne modele produkcyjne. Wymagają jednak one elastycznego i wydajnego środowiska. Przykładem jest produkcja opierająca się na strategii JIS (z ang. „just-in-sequence”), której celem jest stworzenie elastycznego cyklu produkcyjnego poprzez dostawę na linię produkcyjną określonych komponentów i części zarówno w odpowiedniej kolejności jak i w czasie odpowiednim do montażu.

Takie podejście umożliwia skrócenie czasu produkcji, wyeliminowanie buforowanych dostaw oraz znaczne obniża koszty magazynowania. Wrowadzenie modelu JIS wymaga jednak zaawansowanej logistyki i bezbłędnej komunikacji między klientem oraz dostawcą. To z kolei sprawia, że potrzebne jest środowisko technologiczne, które jest równie elastyczne, responsywne i skalowalne.

 

Nasza nowa strategia produkcyjna została zaprojektowana w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie w przemyśle motoryzacyjnym na zindywidualizowaną produkcję i wydajne dostawy. Ma ona pomóc naszym klientom przyspieszyć tempo produkcji i osiągnięć większą elastyczność przy niższych kosztach” – mówi Michał Kasak, IT Manager z Ficomirrors. „Do zapewnienia płynnej integracji i wprowadzenia systemu JIS, do produkcji wybraliśmy platformę HPE GreenLake. Przy jej pomocy zbudujemy środowisko IT, które będzie w stanie obsłużyć dowolne obciążenie – na żądanie. Ułatwi też szybką i bezproblemową wymianę danych, a jednocześnie wzmocni naszą elastyczność”.

Do współpracy przy tym projekcie Ficomirrors wybrała firmę Infomex, partnera HPE Gold, która wykonała ocenę środowiska IT oraz dostarczyła usługi doradcze. Biorąc pod uwagę unikalne wymagania Ficomirrors, Infomex zarekomendowała platformę HPE GreenLake jako rozwiązanie najlepiej sprostające potrzeby elastycznego i niezawodnego środowiska IT. Oferta HPE GreenLake zapewnia efektywność operacyjną oraz możliwość prowadzenia rozliczeń w modelu pay per use – płacisz tylko za to, z czego korzystasz.

W praktyce oznacza to możliwość obsługi dowolnego obciążenia obliczeniowego oraz łatwego skalowania w górę lub w dół ich operacji w celu zaspokojenia bieżących i przyszłych potrzeb. W efekcie obniża się całkowity koszt posiadania rozwiązania, znacznie zwiększa się wydajność cyklu produkcyjnego, co pozwala  skrócić czas wprowadzania produktów na rynek. Dzięki temu konkurencyjność firmy wzrasta, co jest szczególnie ważne w szybko zmieniającym się świecie.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Wybranie rozwiązania HPE GreenLake niesie ze sobą następujące korzyści dla Ficomirrors:

  • Dzięki inteligentnym i samodzielnym systemom IT, następuje uwolnienie zasobów skoncentrowanych wcześniej na zarządzaniu IT;
  • Dostęp do systemu pamięci masowej always-on przeznaczonego do obsługi krytycznych obciążeń, który bazuje na HPE Primera C630;
  • Wydajna, definiowana programowo i bezpieczna infrastruktura do obsługi wielu obciążeń wspierana przez HPE Synergy;
  • Wyższy poziom dostępności i mniejsza liczba awarii, dzięki analizie predykcyjnej HPE InfoSight; narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję do wspierania operacji IT, zintegrowanego w HPE Synergy i HPE Primera;
  • Pełna kontrola i zgodność z regulacjami w zakresie wszystkich danych, ponieważ rozwiązanie sprzętowe znajduje się w centrum danych klienta;
  • Określone cykle odświeżania sprzętu;
  • Elastyczność i skalowalność dzięki rozproszonym obciążeniom, zapewniającym płynne i szybkie działanie;
  • Przewidywalny model wydatków typu „pay-per-use”, który eliminuje początkowe inwestycje, obniża całkowity koszt posiadania i pozwala klientowi płacić tylko za to, co faktycznie „konsumuje”.

Nasi klienci chcą budować elastyczne, skalowalne środowiska IT, aby spokojnie radzić sobie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi, a jednocześnie mieć pewność, gdzie znajdują się ich dane” — mówi Tomasz Szewczyk, Sales Manager w HPE. „HPE GreenLake wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. Umożliwia naszym klientom wprowadzanie innowacji bez ryzyka i dostarczanie usługi w chmurze w wybranej przez nich lokalizacji — we własnym centrum danych lub u partnera kolokacyjnego”.

 

HPE GreenLake

 

Oferta HPE GreenLake obejmująca rozwiązania od brzegu sieci po chmurę stanowi niezawodny fundament pozwalający klientom przyspieszać transformację cyfrową. Ta elastyczna platforma może być uruchamiana lokalnie, na brzegu sieci lub w ośrodku kolokacyjnym. Platforma chmurowa HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność z ładem korporacyjnym, zgodnością z regulacjami i przejrzystością, które zapewnia hybrydowe IT.

Platforma HPE GreenLake to cała gama usług cloud, które umożliwiają zwiększanie innowacyjności. Na ofertę składają się m.in. usługi chmurowe dla infrastruktury bare metal, moc obliczeniowa, zarządzania kontenerami, podstawowe systemy płatności, ochrona danych, elektroniczna dokumentacja medyczna, 5G, HCI, systemy HPC, uczenie maszynowe, sieci, zarządzanie ryzykiem, SAP HANA, pamięć masowa, VDI i maszyny wirtualne. Dział usług HPE GreenLake Cloud Services bardzo szybko się rozwija. Łączna wartość zawartych kontraktów wynosi ponad 5,2 miliarda USD.

Usługi HPE GreenLake ma dziś w swojej ofercie ponad 900 partnerów. Obecnie z platformy chmurowej HPE GreenLake korzysta ponad 1200 klientów korporacyjnych w 50 krajach – to małe, średnie i duże firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, w tym firmy z listy Fortune 500, organizacje rządowe i sektor publiczny. Więcej informacji na temat HPE GreenLake można znaleźć na stronie: Tutaj

źródło: Hewlett Packard Enterprise

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: