OnePlus Nord 2 x PAC-MAN – jak powstawała edycja limitowana

OnePlus Nord 2 x PAC-MAN – Q&A z Szefem Produktu Oliverem Zhang z OnePlus – o tym jak powstawała edycja limitowana, o współpracy z PAC-MAN-em, a także szczegóły dotyczące designu urządzenia.

OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition
OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition

Witajcie Przyjaciele,

OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition jest już w sprzedaży i nie możemy się doczekać, aż ci, którzy go zamówili, poznają ten w pełni spersonalizowany sprzęt i jego oprogramowanie. Z okazji premiery OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition, chcemy przybliżyć Wam trochę kontekstu powstania tego urządzenia. Mówiąc dokładniej, przygotowaliśmy sesję Q&A z Oliverem Zhang — Head of Product w OnePlus — w której poznamy odpowiedzi na pytania dotyczące wizji OnePlus dla edycji specjalnych, oraz dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę z wytwórnią PAC-MAN IP.

Oliver omawia również, w jaki sposób stworzyliśmy niestandardowy kolor, materiał i wykończenie (CMF) dla OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition i szczegółowo opisuje, w jaki sposób zespoły OnePlus na całym świecie współpracowały, aby stworzyć niestandardowe oprogramowanie tego telefonu.

Test OnePlus Nord 2 5G – wychodzi z tarczą w codziennego użytku

Tak więc usiądźcie wygodnie, zrelaksujcie się i dowiedzcie się wszystkiego o OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition.

W jaki sposób OnePlus tworzy produkty w edycji specjalnej i jak decyduje, z którymi markami współpracować?

Jeśli chodzi o tworzenie edycji specjalnych, bierzemy pod uwagę te marki, które mogą zapewnić naszej społeczności zupełnie nowe i naprawdę znaczące wrażenia na poziomie jakości, za którą stoimy. Ważne jest znalezienie partnera, który również chce ożywić swój produkt w wyjątkowy sposób. Ponadto koncentrujemy się na współpracy z markami, które odnajdą się w naszym portfolio produktów. Połączenie właściwej marki z właściwym produktem OnePlus ma fundamentalne znaczenie dla stworzenia atrakcyjnej i znaczącej edycji specjalnej.

Specjalna edycja smartfonów OnePlus musi wyróżniać się w dwóch kluczowych obszarach. Po pierwsze, musi być w stanie zapewnić charakterystyczne wrażenia Fast and Smooth, z których słynie OnePlus. Po drugie, powinna oznaczać coś zupełnie nowego, ekscytującego i niezapomnianego. Wierzymy, że oba cele można najlepiej osiągnąć dzięki dobremu dostosowaniu sprzętu i oprogramowania. Ich zgranie pozwala dostarczyć produkt, który wykracza poza sumę jego części i zapewnia ekscytujące wrażenia.

Kiedy OnePlus zdecydował się na edycję specjalną OnePlus Nord 2 i dlaczego zdecydował się na współpracę z marką PAC-MAN IP?

Po stworzeniu OnePlus Nord 2 i potwierdzeniu ekskluzywnych kolorów Blue Haze, Gray Sierra i Green Woods w Indiach, zaczęliśmy sprawdzać możliwości stworzenia specjalnej edycji tego urządzenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych specjalnych edycji OnePlus, byliśmy wierni naszej wizji – biorąc pod uwagę tylko marki, które naszym zdaniem pasowałyby do filozofii produktu OnePlus Nord 2.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z PAC-MAN ze względu na barwną osobowość tej marki,  kultowych postaci i intuicyjną rozgrywkę.  Zdobyliśmy wyjątkową okazję do stworzenia specjalnej edycji urządzenia OnePlus, które będzie jeszcze bardziej ekscytujące i niezapomniane niż wszystko, co robiliśmy wcześniej. Pozwoliło nam to również połączyć światy Norda i PAC-MANA – a oba te światy wiedzą co to dobra zabawa. Efektem końcowym jest OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition – łączące w pełni dostosowany sprzęt i oprogramowanie. Jest to również pierwsze w historii urządzenie OnePlus, które oferuje zgrywalizowane wrażenia użytkownika.

Test OnePlus Nord N10 5G – telefon 5G w rozsądnej cenie


Jak OnePlus stworzył tak wyjątkowy CMF dla OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition?

Już od poziomu koncepcyjnego chcieliśmy stworzyć specjalną edycję koloru, materiału i wykończenia (CMF), które bezproblemowo połączą filozofię projektowania OnePlus – prostotę i elegancję – z kolorowym i czarującym światem PAC-MANa. Pracowaliśmy nad wieloma prototypami, które zawierały różne postacie PAC-MANa i elementy projektów OnePlus, zanim urządzenie zostało w pełni ukończone. Cały proces projektowania – od koncepcji po pierwsze wyprodukowane urządzenia – trwał 8 miesięcy.

CMF urządzeń OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition został wykonany przy użyciu folii dwuwarstwowej. Chcieliśmy, aby tył OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition prezentował klasyczny labirynt PAC-MAN, ale aby także zawierał elementy Norda. W ten sposób ideę świecącego w ciemności tyłu skonceptualizowano i wcielono w życie poprzez dodanie fosforyzującego atramentu do wewnętrznej warstwy urządzenia. Zewnętrzną warstwę stanowi szkło – ozdobione samym PAC-MANEM i kultowymi PAC-Dots z gry. Jednym z największych wyzwań technicznych przy tworzeniu niestandardowego CMF jest wydajność produkcji — ponieważ im bardziej złożony jest projekt CMF, tym niższa jest wydajność produkcji. Oznacza to, że podczas produkcji powstaje więcej urządzeń, które nie otrzymują ostatecznej akceptacji, dlatego nie są wysyłane do klientów ani do sprzedawców detalicznych.

Teraz powiedz nam, jak OnePlus stworzył niestandardowe oprogramowanie OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition.

Od samego początku chcieliśmy, aby eksploracja OxygenOS dla OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition przypominała grę PAC-MAN. Aby zapewnić takie wrażenia, wiedzieliśmy, że będziemy musieli wyciągnąć wszystkie wnioski z poprzednich edycji specjalnych OnePlus – takie jak tworzenie niestandardowych motywów, tapet i dzwonków – i przenieść je na jeszcze wyższy poziom.

Po wielu naradach, w jaki sposób zapewnimy zaawansowane oprogramowanie, zespoły OnePlus w HQi, Indiach i Europie – współpracując z BANDAI NAMCO – wpadły na pomysł zintegrowania mechaniki gry z użytkowaniem OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition. Osiągnięto to dzięki stworzeniu serii wyzwań i ukrytych niespodzianek, które umożliwiają odblokowanie nagród na urządzeniu w postaci niestandardowych elementów oprogramowania PAC-MAN.

Zespoły OnePlus HQ i EU, we współpracy z BANDAI NAMCO, zaprojektowały większość dostosowań oprogramowania dla OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition, takie jak niestandardowe tapety, animacje i przeprojektowane ikony aplikacji. W międzyczasie zespół oprogramowania OnePlus India opracował ekscytujące wyzwania i ukryte niespodzianki obecne w urządzeniu.

Dlaczego OnePlus jest zainteresowany współpracami z markami świata gier?

Gry to niesamowite medium, które zawsze będzie ważne dla OnePlusa. W przeszłości współpracowaliśmy z partnerami, takimi jak Fnatic, aby zapewnić naszej społeczności nowe doświadczenia. Nasze urządzenia mają wyróżniający się tryb gry, który pomaga czerpać jeszcze więcej frajdy z grania, przy ograniczonych zakłóceniach.

Możliwość pracy z niesamowitymi postaciami, światami i wizualnymi kierunkami stworzonymi i ożywionymi przez studia deweloperskie na całym świecie, daje nam nieskończone możliwości twórcze przy projektowaniu produktów w edycji specjalnej.

PAC-MAN to marka z niesamowitą historią od ponad czterech dekad –a gra jest częścią życia personelu OnePlus i naszej społeczności. Wizualny klimat, postacie i rozgrywka PAC-MANa dały nam możliwość stworzenia specjalnej edycji, która przeniesie nasz sprzęt i oprogramowanie na zupełnie nowy poziom. OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition robi to za pomocą przeprojektowanego CMF wraz z fosforyzującym atramentem, dzięki czemu podczas używania w ciemności urządzenie wyświetla neonowy labirynt inspirowany grą PAC-MAN.

Na poziomie oprogramowania, OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to przeprojektowane ikony aplikacji OxygenOS z nową pikselową estetyką inspirowaną grami wideo lo-fi. Interfejs użytkownika jest pełen unikalnych ukłonów w stronę PAC-MANA, takich jak animacja odblokowywania odcisku palca, która przedstawia PAC-MANa unikającego duchów Blinky i Inky. Aby uczcić wciągającą moc rozgrywki PAC-MANa, stworzyliśmy również serię wyzwań na poziomie systemu, które użytkownik musi wykonać, aby odblokować nowe elementy PAC-MANa, takie jak naklejki i tapety, dzięki czemu OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to pierwszy telefon OnePlus ze zgrywalizowanym doświadczeniem użytkownika.

Jaka jest filozofia projektu OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition?

Chcieliśmy odtworzyć to uczucie, jakie mieli użytkownicy, gdy po raz pierwszy grali w PAC-MANA. Myślę, że PAC-MANa można uznać za kultową grę retro, w którą wciąż grają dzieci i dorośli w każdym wieku.

Jednym z naszych głównych celów przy projektowaniu OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition było stworzenie urządzenia, które płynnie połączyłoby światy OnePlus Nord i PAC-MAN. Osiągnęliśmy to, łącząc prostą i elegancką filozofię projektowania OnePlus z elementami PAC-MAN, takimi jak PAC-Dots i sam PAC-MAN. Wierzymy, że projekt OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition spodoba się naszej społeczności na całym świecie.

Jak użytkownicy mogą zdobyć podstawkę OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition?

Podstawka na telefon OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition będzie dostępna dla klientów jako dodatkowy prezent po zakupie telefonu przy spełnieniu tych warunków:

  • Klienci z UE i Wielkiej Brytanii mogą zdobyć swoją podstawkę na telefon przy zakupie urządzenia OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition na OnePlus.com.
  • Klienci z Indii mogą wykorzystać swoje członkostwo w Red Cable Club, aby odebrać podstawkę na telefon przy zakupie urządzenia OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition na OnePlus.com lub Amazonie.

Czy OnePlus będzie w przyszłości współpracował z innymi markami?

 

OnePlus będzie nadal rozwijać współpracę z markami dla przyszłych produktów. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie jeszcze bardziej zachwycających i fascynujących doświadczeń.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: