Televio – telewizja internetowa na telewizorach LG

Televio – telewizja internetowa na telewizorach LG

Televio

Użytkownicy posiadający telewizory LG mogą już swobodnie korzystać z telewizji internetowej Televio. LG zostało oficjalnie dodane do listy obsługiwanych platform, a aplikacja Televio dostępna jest do pobrania z LG Content Store. Z usługi można korzystać w Polsce i UE na urządzeniach wyprodukowanych w 2017 roku lub później, z system operacyjnym WebOS w wersji 3.5 i nowszej.

Recenzja Epson EF-11 – postaw na duży format

 Televio to telewizja online, która pozwala odbierać najpopularniejsze kanały telewizyjne za pomocą połączenia internetowego od dowolnego dostawcy. Usługa udostępnia ponad 95 stacji, na wielu urządzeniach w Polsce i UE. Platforma oferuje trzy podstawowe pakiety BASIC, FAMILY, PREMIUM oraz możliwość subskrypcji pakietu FAMILY już za 1 zł przez pierwszy miesiąc. W ofercie znaleźć można najchętniej oglądane kanały ogólnotematyczne (np. TVP1, TVP2, Polsat, TV4), a także stacje filmowe (np. FIlmBox, FOX, AXN), dziecięce (np. Disney Channel, BBC CBeebies) i popularnonaukowe (np. BBC Earth, National Geographic).

Korzystanie z telewizji internetowej niesie ze sobą wiele zalet i możliwości. Użytkownicy nie muszą wiercić ścian lub montować skomplikowanych urządzeń, aby cieszyć się ulubionymi kanałami, a dodatkowo mają do dyspozycji nowoczesne funkcje. Podobnie jak w przypadku platform streamingowych, Televio umożliwia zatrzymywanie i przewijanie wybranych transmisji.

Test Realme Buds Air 2 – do codziennego użytku będą idealne

Usługa pozwala włączać od początku większość programów, emitowanych w czasie rzeczywistym, nawet jeżeli są już w połowie transmisji. Użytkownicy mogą cofać wybrane kanały do 7 dni, a także nagrywać audycje bezpośrednio w aplikacji. Na własne nagrania przeznaczono aż do 120 godzin. Televio posiada również rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG), z ramówką dostępna na 5 dni do przodu. Dostępny w aplikacji Przewodnik EPG jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu z łatwością można wyszukiwać informacje o programach, a także bezpośrednio przechodzić do audycji.

Jak korzystać z Televio na urządzeniu LG?

Aby swobodnie korzystać z Televio na urządzeniu LG, należy wcześniej zarejestrować się do usługi. Konto można założyć, korzystając z przeglądarki internetowej i wchodząc na stronę http://www.televio.pl.

Skorzystaj z naszej instrukcji, aby dowiedzieć się więcej, jak pobrać, zainstalować i sparować aplikację.

Instrukcja pobierania aplikacji:

  1. Naciśnij przycisk Home na pilocie.
  2. Wyszukaj i włącz aplikację LG Content Store.
  3. Naciśnij ikonę „Szukaj” i za pomocą klawiatury wprowadź nazwę „Televio”.
  4. Naciśnij „Zainstaluj” i gotowe.

Test realme GT Neo 2 5G – mistrz średniej półki?

Instrukcja parowania aplikacji z kontem użytkownika:

  1. Otwórz aplikację Televio i wybierz „Logowanie”.
  2. Wprowadź kod parowania, wyświetlony na ekranie telewizora do ustawień swojego konta (https://televio.pl/account/devices) lub sparuj urządzenie za pomocą kodu QR. Możesz też wprowadzić swoje dane uwierzytelniające bezpośrednio w aplikacji TV.
  3. Ciesz się telewizją na swoim LG Smart TV!

Po założeniu konta i zalogowaniu się do aplikacji użytkownik może już swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji, które oferuje Televio. Na stronie głównej wyświetlane są ostatnio oglądane programy, proponowane tytuły, a także ulubione kanały. Widzowie mogą w łatwy sposób kontynuować przerwane audycje i wyszukiwać nowe.

W zakładce Telewizja dostępne są wszystkie kanały z wykupionego pakietu oraz informacje, co aktualnie jest transmitowane. Ramówkę na 5 dni do przodu sprawdzić można w zakładce Przewodnik EPG, a nagrane filmy i seriale zapisywane są w sekcji Nagrania. Dodatkowo użytkownicy mają dostęp do podstawowych stacji radiowych, dostępnych w zakładce Radio.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: