Zapłać 4,27 zł, aby odebrać paczkę!

Zapłać 4,27 zł, aby odebrać paczkę!

Przed nami czas wyprzedaży Black Friday i Cyber Monday. W tym okresie więcej rzeczy zamawiamy z Internetu. Wykorzystują to oszuści, tym razem podszywając się pod firmę kurierską InPost.

CyberRescue ostrzega! – ruszyła kampania SMSowa oszustów, informująca o zatrzymaniu paczki z tytułu niedopłaty niewielkiej kwoty. Aby ją odebrać, należy uregulować płatność. W wiadomości znajduje się link, który przenosi do fałszywej strony płatności. Podając na niej dane logowania do bankowości możemy stracić wszystkie oszczędności.

Zapłać 4,27 zł, aby odebrać paczkę!

Czekałam akurat na paczkę!

Wiadomość otrzymała Renata, która akurat czekała na zamówienie dostarczone przez kuriera InPost. Kwota podana w SMSie nie była dla niej duża, więc postanowiła zapłacić.

  • W ostatnim czasie ceny rosną tak szybko, dlatego pomyślałam, że firma podniosła po prostu cenę usług – mówi kobieta. Na całe szczęście Renata zobaczyła post CyberRescue ostrzegający o oszustwie na jednym z mediów społecznościowych i nie dopłaciła za przesyłkę.

Test OPPO Enco Free2 – redukcja szumów dostosowana do potrzeb

Może pojawić się więcej oszustw! 

  • Przed nami czas obniżek cenowych oraz Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie w tym czasie powinniśmy zachować ostrożność, ponieważ przestępcy będą szukać nowych sposobów, by nas okraść – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Test Nextbase 422GW – wideorejestrator z „Emergency SOS”

Jeżeli otrzymaliśmy taką wiadomość z nieznanego nam źródła, nigdy pochopnie nie klikajmy w linki. Na samym początku należy skontaktować się z firmą, która rzekomo wysłała wiadomość. Gdy SMS okaże się oszustwem, nadawcę zablokujmy, a wiadomość usuńmy.

źródło: CyberRescue

One thought on “Zapłać 4,27 zł, aby odebrać paczkę!

  • 17 listopada 2021 o 13:23
    Permalink

    Również otrzymałem taką wiadomość zaraz po północy.. Także czakam na paczkę, ale ze jestem świeżo po kursie o cyberbezpieczenstwie to od razu zoorientowalem się że to próba oszustwa. Niestety pewnie wiele ludzi da się nabrać i straci swoje dane i pieniądze

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: