Getac F110-EX – iskrobezpieczny tablet z Windows

Getac F110-EX – iskrobezpieczny tablet z Windows

Firma Getac poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej generacji F110-EX, iskrobezpiecznej wersji zaawansowanego i wszechstronnego tabletu F110 o zwiększonej wytrzymałości, przeznaczonego dla profesjonalistów pracujących w środowiskach niebezpiecznych TEX i IECEx strefa 2/22. Wprowadzenie na rynek oznacza, że firma Getac dysponuje obecnie opcjami ATEX i IECEx dla trzech swoich najpopularniejszych tabletów o wzmocnionej konstrukcji z systemem Windows – UX10-EX, F110-EX i K120-EX – przeznaczonych dla klientów, którzy szukają możliwości cyfrowego przekształcenia kluczowych aspektów swojej działalności.

Getac F110-EX
Getac F110-EX

Wysoka wydajność

F110-EX może zaoferować tę samą doskonałą funkcjonalność, co niedawno zaprezentowany model F110 następnej generacji. Wyposażono go w procesor Intel® Core™ 11. generacji ze zintegrowaną grafiką Iris® Xe, domyślną pamięć masową PCIe NVMe SSD, WLAN Wi-Fi 6 zapewniający 3x szybszą transmisję danych niż poprzednie generacje, Bluetooth 5.2 i 4G LTE WWAN. Zintegrowany port ThunderboltTM 4 zapewnia połączenie 40 Gb/s, rozszerzając możliwości kompleksowych rozwiązań, a 11,6-calowy ekran LumiBond® 2.0 oferuje wyjątkową jasność (1000 nitów) i czytelność w każdych warunkach pogodowych.

Test realme GT Neo 2 5G – mistrz średniej półki?

Iskrobezpieczna konstrukcja

Ponadto F110-EX posiada szereg iskrobezpiecznych elementów konstrukcyjnych, które umożliwiają mu spełnienie rygorystycznych norm certyfikacji ATEX i IECEx do użytku w niebezpiecznych środowiskach strefy 2/22. Obejmują one gumowe osłony na sworzniach prowadzących i odsłoniętych częściach metalowych, obudowane złącza i osłony ekranów, przyczyniające się do wyeliminowania ryzyka iskrzenia elektrycznego, które mogłoby spowodować zapłon atmosfery wybuchowej.

Solidna konstrukcja od podstaw

Podobnie jak wszystkie urządzenia Getac, F110-EX jest również zaprojektowany od podstaw, jako niezwykle wytrzymały. Certyfikacje MIL-STD-810H i IP66, odporność na upadek z wysokości czterech stóp podczas użytkowania oraz zakres temperatur pracy od -21°C do +60°C (-6°F do 140°F) gwarantują komfort pracy i pomagają zoptymalizować wydajność użytkownika.

Test Gigaset GS5 – smartfon na każdą okazję

Idealne rozwiązanie dla niebezpiecznych środowisk pracy

Wzmocniona konstrukcja, kompaktowa budowa i iskrobezpieczna konstrukcja F110-EX sprawiają, że idealnie spełnia on wymagania profesjonalistów pracujących w trudnych, potencjalnie niebezpiecznych warunkach, takich jak te występujące w górnictwie, przemyśle naftowym i gazowym, chemicznym i produkcyjnym. Poniżej przedstawiono szereg potencjalnych możliwości zastosowania:

• Górnictwo – kontrole bezpieczeństwa szybów kopalnianych

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w górnictwie, gdzie potencjalna obecność łatwopalnych gazów lub pyłów może stanowić poważne wyzwanie. Samoistnie bezpieczna konstrukcja F110-EX, szeroki zakres temperatur pracy, niezawodność i wydłużony czas pracy baterii sprawiają, że urządzenie to idealnie sprawdza się w najważniejszych zadaniach, takich jak przeglądy szybów kopalnianych, wspomagając bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania ich obowiązków.

• Ropa i gaz – pomiary terenu i zbieranie danych

Cyfrowe gromadzenie i analiza danych są podstawą nowoczesnych operacji w branży naftowej i gazowej, pozwalając na optymalizację wydajności, zarządzanie aktywami i unikanie nieplanowanych przestojów. Odczytujący światło słoneczne ekran 11,6″ F110-EX, opcjonalny czytnik kodów kreskowych/RFID, kamera internetowa FHD i tylna kamera 8MP znacznie ułatwiają pozyskiwanie danych w terenie, a opcjonalny GPS i rozbudowane opcje łączności sprawiają, że wysyłanie/odbieranie informacji z odległych miejsc jest niezwykle szybkie i łatwe.

Recenzja Epson EF-11 – postaw na duży format

• Produkcja – monitorowanie zakładów chemicznych i farmaceutycznych

Produkcja substancji chemicznych i farmaceutyków może być poważnym wyzwaniem dla sprzętu IT, a w wielu obiektach występuje dodatkowe ryzyko potencjalnej obecności wybuchowego gazu lub pyłu. Niezawodność urządzenia F110-EX i jego rozbudowane funkcje łączności pomagają zmaksymalizować wydajność operacyjną przez cały czas, podczas gdy technologia iskrobezpieczna chroni pracowników przed zagrożeniami wybuchowymi w środowiskach ATEX i IECEx strefy 2/22.

„Bezpieczeństwo pracowników ma najwyższy priorytet, a rygorystyczne normy, takie jak ATEX i IECEx, stanowią doskonały punkt odniesienia dla organizacji działających w szczególnie niebezpiecznych sektorach – mówi Rick Hwang, prezes Getac Technology Corporation. – Nasza szeroka oferta tabletów w pełni wytrzymałych, przeznaczonych do pracy w środowiskach ATEX & IECEx strefa 2/22, świadczy o nieustannym zaangażowaniu w bezpieczeństwo pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu klientom wyboru rozwiązań, które pozwalają im sprostać ich własnym wyjątkowym potrzebom i wyzwaniom”.

Urządzenie F110-EX jest ponadto objęte trzyletnią całkowitą gwarancją firmy Getac, pokrywającą w standardzie przypadkowe uszkodzenia. Ta wiodąca w branży gwarancja pomaga klientom utrzymać wydajność operacyjną poprzez szybkie przywrócenie urządzeń do pracy bez obawy o dodatkowe koszty lub wydłużony czas przestoju w razie zaistnienia nieoczekiwanego zdarzenia.

Getac

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: