Motorola – debiutuje moto g200 5G, moto g71 5G, moto g51 5G, moto g41 i moto g31

Motorola – debiutuje moto g200 5G, moto g71 5G, moto g51 5G, moto g41 i moto g31

Nowe modele z rodziny moto g po raz kolejny wyznaczają nowe standardy w średnim segmencie rynku smartfonów. Po wprowadzeniu na rynek już 10 generacji tej rodziny Motorola z dumą kontynuuje misję dostarczania wszystkim użytkownikom funkcji najwyższej klasy. Pięć nowych, debiutujących dziś smartfonów umożliwi tworzenie cyfrowych treści, udostępnianie ich i łączność ze światem.

moto g200 5G — błyskawicznie działający flagowiec

moto g200 5G
moto g200 5G

moto g200 5G to jedno z najbardziej przystępnych cenowo urządzeń na rynku z procesorami Qualcomm Snapdragon  888+ 5G. Smartfon ten został opracowany z myślą o użytkownikach, którym zależy na jakości flagowego urządzenia i szybkiej łączności 5G, ale w niewygórowanej cenie. Łączy on w sobie funkcje najwyższej klasy, takie jak niesamowity system aparatów fotograficznych, ekran wyświetlający realistyczny obraz, zaawansowaną bezprzewodową transmisję dźwięku oraz przełomowe funkcje w ramach platformy Ready For, które dodatkowo poszerzają imponujące możliwości telefonu.

Test Motorola Moto G60s – by nie martwić się brakiem energii

Na początku tego roku Motorola ambitnie wprowadziła flagowy procesor po raz pierwszy w rodzinie moto g, dzięki temu model moto g100 zaoferował funkcje najwyższej klasy. Dziś firma kontynuuje ten kierunek rozwoju urządzeń i wzbogaca rodzinę moto g o jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania.

moto g200 5G ma najszybszy procesor na rynku — ultrawydajny Snapdragon 888+ 5G. Umożliwia on korzystanie z gier ze sztuczną inteligencją, które reagują o ponad 20% szybciej² na dotyk, a to za sprawą technologii Snapdragon Elite Gaming, dzięki której na urządzeniach mobilnych można grać jak na komputerach stacjonarnych, z grafiką renderowaną o 20% szybciej. Smartfon oferuje błyskawiczną łączność 5G oraz najszybszą w branży urządzeń mobilnych łączność Wi-Fi 6E3. Szybciej robi się też zdjęcia i nagrywa wideo — aż o 35%², dlatego jakość obrazu jest lepsza, a chwile godne zapamiętania zostaną zawsze uwiecznione.

Procesor umożliwia też korzystanie z najbardziej zaawansowanych funkcji bezprzewodowej transmisji głosu spośród wszystkich telefonów Motoroli. Qualcomm Snapdragon Sound to muzyka o wysokiej rozdzielczości, krystalicznie czysty głos podczas rozmów i rozrywka bez opóźnień, którym towarzyszy dodatkowo znakomita łączność i wydłużone działanie baterii. Motorola nawiązała też współpracę z Dolby, co zaowocowało technologią Dolby Atmos w moto g200 5G. Dolby Atmos oferuje zwiększoną głębię i klarowność, a także niesamowite doznania dzięki sugestywnemu, trójwymiarowemu dźwiękowi.

Test Motorola edge 20 lite – można też się wykazać kreatywnością

Snapdragon 888+ zwiększył też moc potrzebną do obsługi spektakularnego wyświetlacza FHD+ Max Vision o przekątnej 6,8”. Oszałamiająca i przodująca w branży częstotliwość odświeżania 144 Hz zapewnia wyjątkowo płynne wyświetlanie gier i dynamicznych scen filmowych oraz przewijanie zawartości telefonu. Wyświetlacz ma o 25%5 szerszą paletę barw zgodną z DCI-P3 i HDR10, dlatego obraz przyciąga wzrok intensywnymi, realistycznymi kolorami o zwiększonej jasności oraz kontraście.

moto g200 5G ma najbardziej zaawansowany system aparatów fotograficznych spośród dotychczasowych smartfonów moto g — taki sam jak w modelach z rodziny motorola edge. Prawdziwą gwiazdą jest tu aparat o ultrawysokiej rozdzielczości 108 MP, który nie tylko wypełnia każde ujęcie większą liczbą szczegółów, ale też poprawia jakość cyfrowego zoomu. Co więcej, technologia Ultra Pixel aż 9-krotnie zwiększa światłoczułość, łącząc 9 większych pikseli w jeden. Efekt? Zadziwiająco ostre i jasne zdjęcia — nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. moto g200 5G ma również inną zaawansowaną matrycę, która oferuje dwie zachwycające perspektywy: ultraszerokokątną i makro. Z aparatem głównym współpracuje także aparat wykrywający głębię, który automatycznie dodaje rozmycie tła. Następnie można wrócić do zdjęcia i poeksperymentować z poziomem intensywności rozmycia.

W mediach społecznościowych coraz bardziej liczy się tworzenie treści cyfrowych, dlatego Motorola zadbała o to, by model moto g200 5G mógł nagrywać wideo z jakością kinową i najwyższą rozdzielczością dostępną obecnie w smartfonach — 8K. Pełny potencjał niesamowitego sprzętu w tym urządzeniu można wykorzystać dzięki atrakcyjnemu oprogramowaniu do edycji wideo. Kreatywni użytkownicy mają do dyspozycji Dual Capture, który umożliwia nagrywanie wideo aparatem przednim i tylnym jednocześnie, a tym samym działanie jak dwuosobowa ekipa filmowa.

W podobny sposób można też robić zdjęcia. W tym smartfonie można nawet wybrać fotografowanie dwoma tylnymi aparatami — na przykład głównym i ultraszerokokątnym — i uzyskać zupełnie nową perspektywę. W trybie Super Slow Motion można nagrywać wideo o wysokiej rozdzielczości z szybkością do 960 klatek na sekundę, a następnie spowolnić odtwarzanie, aby ujrzeć szczegóły niezauważalne przy normalnej liczbie klatek. Tryb Slow Motion w tym smartfonie pozwala na czterokrotnie większe spowolnienie niż w poprzednich modelach Motoroli. Jest tu też tryb upiększania twarzy do wideo, który wygładza cerę na selfie wideo, co sprawia, że zawsze można prezentować się najlepiej na własnych filmach.

Nowe urządzenie oferuje bezpośredni dostęp do ulubionych zdjęć, filmów, muzyki, aplikacji i gier we wbudowanej pamięci UFS 3.1 o pojemności 128 GB. Pamięć operacyjna LPDDR5 wyróżnia się wydajnością nowej generacji oraz szczytową przepustowością 51,2 GB/s, dzięki czemu dane przetwarzane są o 16% szybciej8.

Moto g200 5G zwraca uwagę na siebie i właściciela dzięki pięknemu designowi nawiązującemu do naturalnych form. Atłasowe, matowe wykończenie dodaje elegancji i finezji smartfonom dostępnym w intensywnym, grafitowym kolorze i mroźnym błękicie. Smartfon ma też hydrofobową konstrukcję, która chroni obudowę i wnętrze przed działaniem wody.

Ready For uwalnia potencjał telefonu

Mobilnym użytkownikom przyda się możliwość połączenia z większym ekranem, co sprzyja lepszej koncentracji. Ready For wykorzystuje cały potencjał urządzenia, by zapewniać większą swobodę i wszechstronność. Smartfon stanowi centrum codziennej aktywności, a teraz można jeszcze lepiej skupić się na zadaniach i rozrywce prezentowanych na dużym ekranie. Ready For to platforma bardzo łatwa w użyciu, która oferuje wiele sposobów łączenia urządzeń — przewodowo, bezprzewodowo i za pośrednictwem komputera.

Przy użyciu Ready For smartfon można połączyć z telewizorem lub monitorem. W ten sposób można w dowolnym miejscu obejrzeć ulubiony serial bez potrzeby logowania się. Ważną prezentację można wyświetlić ze smartfona tak samo jak z komputera przy użyciu platformy Ready For Mobile Desktop. Funkcja zaawansowanego śledzenia obiektu umożliwia spontaniczne rejestrowanie wideoblogów, a z gier można korzystać podobnie jak na konsoli.

Motorola zapowiedziała funkcję Ready For PC wraz z najnowszą generacją telefonów motorola edge, a obecnie wprowadza ją także w rodzinie urządzeń moto g. Po otwarciu na ekranie komputera osobnego okna telefonu można przenieść pracę wielozadaniową na nowy poziom. Jednoczesny dostęp do telefonu i komputera połączonych bezprzewodowo umożliwia maksymalnie efektywną i komfortową pracę. Za pośrednictwem Ready For PC można korzystać z dostępu do aplikacji mobilnych i plików z komputera na tym samym ekranie, pracować nad dwoma plikami jednocześnie, przenosić pliki między urządzeniami, czy sprawdzać powiadomienia z telefonu na ekranie komputera. Smartfon Motoroli może też pełnić funkcję kamery internetowej o ultrawysokiej jakości do połączeń wideo na komputerze.

Test Motorola defy 2021 – smartfon na trudy życia codziennego

 nowe modele z rodziny moto g dla szerszego grona odbiorców

 Oprócz moto g200 5G Motorola wprowadza do oferty także moto g71 5G, moto g51 5G, moto g41 i moto g31. Wszystkie te urządzenia wyróżniają się specjalnymi funkcjami, aby każdy mógł znaleźć telefon zaspokajający indywidualne wymagania: od najszybszej łączności 5G po realistyczny wyświetlacz, niesamowity system aparatów fotograficznych, imponującą żywotność baterii czy zadziwiającą wydajność.

moto g71 5G
moto g71 5G

moto g71 5G zaskakuje jasnym i kolorowym obrazem na spektakularnym ekranie OLED o rozdzielczości FHD+ i przekątnej 6,4”. Dzięki powiększonej o 25% palecie barw obrazy prezentują się realistycznie i w intensywnych kolorach, zapewniając niezrównane wrażenia wizualne w smartfonie na tym poziomie cenowym. Telefon ten ma też ładowarkę TurboPower™ 30, która w zaledwie 30 minut uzupełnia zapas energii do 50%. Matryca tylnego aparatu o rozdzielczości 50 MP z technologią Quad Pixel rejestruje efektowne zdjęcia w nawet najtrudniejszych warunkach otoczenia. Najnowszy procesor Snapdragon® 695 wyróżnia się zwiększoną efektywnością i zapewnia szybką łączność 5G oraz płynne działanie.

moto g51 5G
moto g51 5G

moto g51 5G łączy z przyszłością. W sieciach 5G można prowadzić połączenia wideo i korzystać z gier bez opóźnień. Ich obraz można podziwiać na ultraszerokim wyświetlaczu 6,8” o rozdzielczości Full HD+ w jasnych, wyrazistych kolorach. Efekt wzmacnia dodatkowo częstotliwość odświeżania 120 Hz zapewniająca niezwykłą płynność obrazu. System trzech aparatów fotograficznych o rozdzielczości 50 MP jest gotów zarejestrować każdą scenę w mgnieniu oka — zarówno drobne szczegóły, jak i rozległy krajobraz. Umożliwia to procesor Snapdragon® 480 Pro, który działa dwa razy szybciej od swojego poprzednika i zapewnia błyskawiczną reakcję.

moto g41
moto g41

moto g41  ma matrycę aparatu tylnego o rozdzielczości 48 MP z technologią Quad Pixel. Dzięki temu można robić imponujące zdjęcia o każdej porze: w dzień, w nocy. Optyczna stabilizacja obrazu automatycznie kompensuje rozmycia zdjęć i nagrań wideo wskutek niepożądanych ruchów aparatu. Dzięki temu nawet po dłuższej ekspozycji — na przykład w warunkach słabego oświetlenia — zdjęcia wyróżniają się klarownością i szczegółowością. moto g41 ma taki sam wyświetlacz OLED FHD+ 6,4” i ładowarkę TurboPower™ 30 jak moto g71, a znakomity procesor ośmiordzeniowy sprawia, że telefon reaguje błyskawicznie na każde dotknięcie, stuknięcie i przeciągnięcie palcem.

moto g31
moto g31

moto g31 ma piękny wyświetlacz Max Vision Full HD+ o przekątnej 6,4 cala. Prezentuje on wyrazisty obraz o rozdzielczości ponad 400 punktów na cal, a technologia OLED umożliwia wyświetlanie bardziej realistycznych kolorów. Korzystając z systemu aparatów o rozdzielczości 50 MP, można uwieczniać najpiękniejsze chwile z zadziwiającą szczegółowością. Co więcej, smartfon może działać nawet 36 godzin po jednym naładowaniu.

Wszystkie nowe urządzenia z rodziny moto g emitują bogatszy i głębszy dźwięk dzięki technologii Dolby Atmos. Ulubione filmy mogą brzmieć jak w kinie, a muzyka jest odtwarzana zgodnie z zamierzeniami twórców, co potęguje wrażenie bliskości. Każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierze, zależy na baterii o długim czasie działania. Wszystkie te telefony mają baterie o wyjątkowej pojemności 5000 mAh, które niezawodnie dostarczają energii nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania. Do każdego modelu dodana jest też ładowarka.

 przydatne, innowacyjne oprogramowanie

Zamiast powielać świetne rozwiązania Google z systemu Android, Motorola woli je rozwijać przy użyciu wszechstronnego zestawu narzędzi My UX. Dzięki ich niestandardowym ustawieniom użytkownicy mogą korzystać z muzyki, wideo, gier i motywów urządzenia na zupełnie nowym poziomie. My UX nie zakłóca przyjemności korzystania z czystego systemu Android 11, bez obciążających go skórek czy dublujących się aplikacji.

Motorola wie, jak niezwykle istotne jest bezpieczeństwo dla użytkowników, dlatego jest to dla firmy kwestia priorytetowa. Użytkownicy moto g mogą korzystać z zabezpieczeń ThinkShield for Mobile, które niedawno uzyskały nagrodę dla „Dostawcy roku w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających łączność mobilną” przyznawaną przez Mobile Breakthrough. ThinkShield for Mobile zapewnia ulepszoną ochronę na każdym etapie: od fabryki po telefon, bezpieczny łańcuch zaufania oraz dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa. Oprócz tych zasadniczych funkcji Motorola oferuje dodatkowe zabezpieczenia klientom z sektora przedsiębiorstw.

Informacje o dostępności

  • Model moto g200 5G (8/128 GB) będzie dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie detalicznej 1999 zł. Kolory – grafitowy i mroźny błękit.
  • Model moto g71 5G (6/128 GB) będzie dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie detalicznej 1399 zł. Kolory – morski, arktyczny niebieski oraz czarny.
  • Model moto g51 5G (4/64 GB) będzie dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie detalicznej 1099 zł. Kolory – niebieski i beżowy.
  • Model moto g41  (6/128 GB) będzie dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie detalicznej 1199 zł. Kolory – perłowy i czarny.
  • Model moto g31  (4/64 GB) będzie dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie detalicznej 899 zł. Kolory – szary i niebieski.

Nowe smartfony rodziny moto g dostępne będą w najbliższych tygodniach u operatorów sieci Play, Plus i T-Mobile oraz w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet oraz na stronie motorola.com

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: