TIER w Polsce – 200 dni, 20 miast, 2 mln przejazdów i 2 mln przejazdów

Mija 200 dni obecności TIER w Polsce. Z tej okazji operator podsumowuje miniony czas w liczbach, trendach i statystykach popularności -200 dni, 20 miast, 2 mln przejazdów i 2 razy większa lojalność

TIER w Polsce

W ciągu zaledwie 200 dni od startu w Trójmieście, TIER, z niemal nieznanej Polakom marki, stał się jednym z czołowych graczy na rodzimym rynku mikromobilności.  Polska jest obecnie drugim po Niemczech najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem dla europejskiego lidera mikromobilności.

Test Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L – styl życia zaczyna się w kuchni

Rozwój w stylu TIER

15 kwietnia br., w komunikacie ogłaszającym swój debiut w Polsce, TIER zobowiązał się do wprowadzenia na polski rynek 10 tys. najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych e‑hulajnóg. Wystarczyło nieco ponad pół roku, by nie tylko zrealizować tę obietnicę, ale także osiągnąć o wiele więcej. Statystyki operatora po 100 dniach wskazywały, że liczba przejazdów sięgała pół miliona, a po kolejnych 100 dniach było ich już czterokrotnie więcej. Po usługi TIER mieszkańcy ponad 20 polskich miast sięgają dwukrotnie częściej, niż wynosi średnia rynkowa, i to mimo pobierania przez operatora opłaty za odblokowanie. Polacy docenili bezpieczeństwo i lepsze doświadczenia.

Minęło kolejne 100 dni naszej obecności w Polsce podczas których udało się nam odnieść dalsze sukcesy na krajowym i europejskim rynku mikromobilności. W ciągu ostatnich 3 miesięcy liczba przejazdów TIER w Polsce wzrosła czterokrotnie. Wyniki te napawają nas dużym optymizmem w realizacji misji zmiany mobilności na dobre i pozwalają wierzyć, że Polacy przekonują się do bezemisyjnych środków transportu.

Dowodzi tego również lojalność użytkowników TIER, która jest dwukrotnie wyższa od średniej. I choć przed nami wciąż długa droga, nie zwalniamy tempa i pracujemy nad kolejnymi działaniami edukującymi mieszkańców w zakresie odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się po drogach. – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

Na drodze do zmiany polskiej mobilności

TIER oddziałuje na polski rynek nie tylko liczbą i jakością oferowanych e-hulajnóg. Swoją misję zmiany mobilności na dobre realizuje przede wszystkim poprzez wzięcie na siebie odpowiedzialności za zmianę oraz edukowanie mieszkańców nt. korzyści płynących z codziennego korzystania z ekologicznych środków transportu osobistego. Operatorowi zależy na współpracy – zarówno z miastami, w których operuje, jak i z konkurencją.

TIER organizuje warsztaty bezpiecznej jazdy, nawiązuje niestandardowe partnerstwa oraz aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Już po niecałych 3 miesiącach swojej obecności w Polsce firma jako pierwsza uruchomiła w porozumieniu z władzami miast specjalne strefy, w których użytkownicy mogą zdobyć darmowe minuty na kolejne przejazdy za poprawne parkowanie pojazdów. Obecnie rozwiązanie to działa w 6 polskich miastach, a docelowo ma zostać wprowadzone wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Test OPPO Enco Free2 – redukcja szumów dostosowana do potrzeb

Przyszłość mikromobilności

Aby realnie zmieniać oblicze polskiej mikromobilności TIER wprowadza e-hulajnogi nie tylko do dużych miast, ale także do wielu mniejszych miejscowości – takich, jak Tychy, Milanówek czy Pruszcz Gdański. Łatwy dostęp do neutralnych klimatycznie urządzeń transportu osobistego sprawia, że siatka komunikacji miejskiej zyskuje wygodne uzupełnienie, a mieszkańcy mogą zmieniać swoje nawyki na bardziej przyjazne środowisku.

Poza szerokim dostępem ważny jest również szeroki wybór środków transportu, który TIER realizuje poprzez wprowadzanie do floty e-skuterów i e-rowerów. Skuteczność takiego podejścia pokazują przykłady wielu miast, w których TIER już działa, takich jak Münsingen i Engstingen, niewielkich miast na przedmieściach Stuttgartu, w których elektryczne jednoślady działają w służbie mieszkańców przy częściowym wsparciu środkami od lokalnych samorządów.

Działaniem przyszłościowym w kontekście długotrwałych i pozytywnych zmian branży jest także stałe prowadzenie przez TIER działań edukacyjnych zwiększających świadomość na temat kultury i bezpieczeństwa jazdy. Dzięki takim inicjatywom możliwa jest nie tylko zmiana postrzegania współdzielonych pojazdów elektrycznych, ale także wymierny spadek liczby niebezpiecznych zdarzeń.

Nadchodzące zmiany

Przyszłość mikromobilności związana jest także z coraz nowocześniejszymi modelami e‑pojazdów – nie tylko coraz wygodniejszymi, ale przede wszystkim coraz bezpieczniejszymi. Jako lider wśród europejskich dostawców mikromobilności TIER nieustannie wyznacza kierunki rozwoju w tym zakresie i inwestuje w badania dotyczące innowacji sprzętowych w firmie. Po ulicach wielu europejskich miast użytkownicy TIER mogą poruszać się e-hulajnogami, które dzięki większej wadze są jeszcze stabilniejsze, a dzięki zintegrowanemu z pojazdem kaskowi bezpieczniejsze. W Polsce implementację tego modelu zablokowała nowelizacja rozporządzenia wprowadzająca ograniczenie wagowe dla e‑hulajnóg, które TIER traktuje z dużym dystansem.

Operator jest zdania, że przepisy muszą być komplementarne z potrzebami użytkowników i naturalnym rozwojem rynku. Dobrym przykładem dojrzałego rynku może być Londyn, w którym po początkowym całkowitym zakazie użytkowania e-hulajnóg władze zmieniły prawo zezwalając kilku operatorom na działanie pod określonymi warunkami dopasowanymi do potrzeb mieszkańców.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: