AnyPark – z usługą Znajdź Parking

AnyPark – z usługą Znajdź Parking

AnyPark - Znajdź Parking

AnyPark poszerza zakres funkcjonalny swojej aplikacji, wprowadzając innowacyjną na polskim rynku usługę Znajdź Parking. Funkcjonalność opiera się na rozwiązaniu amerykańskiej firmy Parknav, oferującej usługę ułatwiającą znalezienie wolnego miejsca parkingowego, opartej na technologii Big Data i sztucznej inteligencji.

Test Teufel Radio One – wielozadaniowe radio FM i DAB+

Nowe rozwiązanie wdrożone w aplikacji AnyPark bazuje na danych, zbieranych w czasie rzeczywistym, analizując natężenie ruchu samochodowego, z nałożoną siatką miejsc parkingowych, oddanych do użytkowania przez miasto. Co minutę odświeżane przez system informacje zapewniają prezentację wiarygodnych i aktualnych danych dla kierowców. Z danych producenta wynika, iż korzystając z rozwiązania Znajdź Parking, kierowcy mogą zaoszczędzić do kilkunastu minut na poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego, nawet w najbardziej zatłoczonych dzielnicach czy ulicach miasta.’AnyPark

Wysoka skuteczność przetwarzania danych oparta jest na zaawansowanej analizie Big Data i indywidualnie zaprojektowanych i wdrożonych algorytmach, uczących się natychmiastowego przetwarzania informacji rzeczywistych i historycznych, na obraz dostępności miejsc w interesującym nas obszarze. Dane pobierane są m.in. z: czujników samochodowych, stacji telefonii komórkowej, firm ubezpieczeniowych, czujników pogodowych, car sharingu, dostawców map (nawigacji samochodowych), zdjęć satelitarnych czy zapisanych dla danej lokalizacji wzorców ruchu. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownicy aplikacji AnyPark mają możliwość szybkiego i skutecznego znalezienia wolnego miejsca parkingowego w docelowej lokalizacji.

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania Parknav w aplikacji AnyPark, w ramach pakietu premium, głównie z uwagi na bardzo wysoką skuteczność tej funkcjonalności, co daje gwarancję produktu najwyższej jakości dla naszych użytkowników. Strategia rozwoju naszej aplikacji zakładała od początku jej rozbudowę, zgodnie z kluczowymi potrzebami korzystających z niej kierowców – komentuje Krzysztof Jankowski, Country Manager AnyPark.

Zarówno funkcjonalność Znajdź Parking, jak i inne opcje w pakiecie premium, dają rzeczywistą wartość dodaną, mającą wpływ na komfort podróżowania samochodem w zatłoczonych miastach, dodaje.

Poza oszczędnością czasu, funkcjonalność Znajdź Parking ma wpływ na mniejsze zużycie paliwa, i co za tym idzie zauważalną redukcję gazów cieplarnianych przez samochody. Wg. danych Parknav, to od 10 do 15% redukcji emisji CO2, przez użytkowników korzystających z rozwiązania wspierającego znalezienie miejsca parkingowego.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Aplikacja AnyPark umożliwia bezpieczne i bezgotówkowe płatności za parking w ponad 60 polskich miastach. Funkcjonalność Znajdź Parking dostępna jest w pakiecie premium AnyPark+ od września 2021 roku. Zgodnie z głównym założeniem AnyPark, czyli Kierowca w centrum uwagi, aplikacja rozwijana jest o wartościowe z punktu widzenia kierowcy funkcjonalności. Poza opcją Znajdź Parking, która obecnie jest dostępna na terenie Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Szczecina (a wkrótce także w Warszawie i Trójmieście) pakiet Premium wzbogacony został o funkcje, z których można korzystać wszędzie tam, gdzie funkcjonuje aplikacja AnyPark:

  • iMoved  informująca o możliwości zakończenia płatności za parking po opuszczeniu miejsca parkingowego.
  • Znajdź Auto – wskazuje lokalizację zaparkowanego samochodu.
  • Rozwiązania dla klienta biznesowego: możliwość pobrania faktur za parkowanie lub zarządzanie flotą pojazdów pod kątem płatności za parkowanie.

Pierwszy miesiąc korzystania z funkcjonalności AnyPark+ jest bezpłatny. Po miesiącu opłata za pakiet AnyPark+ wynosi 6 zł miesięcznie. Więcej informacji na temat aplikacji AnyPark znajdą Państwo na stronie www.anypark.pl.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: