DevFest 2021 – spojrzenie na technologię Google

DevFest 2021 – spojrzenie na technologię Google

DevFest 2021

W sobotę 27.11. programiści spotkają się na DevFest Polska 2021. Podczas wydarzenia paneliści Google Developer Groups omówią najważniejsze zagadnienia dotyczące wpływu technologii na usprawnianie pracy i rozwój. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Sabre Polska, przy ul. Tischnera 8 – obowiązują zapisy. Organizatorami są Google Developer Groups z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy oraz Trójmiasta, a także GFT we współpracy z Sabre Polska.

Test Huawei Watch GT 3 42mm – na damskiej ręce wygląda rewelacyjnie

Jak poprawić swoje umiejętności animacji w Flutter One? Czy istnieje różnica pomiędzy KMM a innymi multiplatformami? W jakich przypadkach Kotlin Flow sprawdzi się lepiej niż RxJava? To tylko część zagadnień, które zostaną poruszone przez zaproszonych gości na tegorocznym DevFest Polska 2021. Konferencja technologiczna, której inicjatorem jest Google, ma na celu wymianę doświadczeń pracujących na co dzień z kodem i stworzenie lokalnych społeczności związanych z branżą IT.

Google Developer Groups (GDG) w Polsce już od 10 lat organizują cykliczne spotkania, podczas których programiści wymieniają się spostrzeżeniami i wiedzą, nawiązują ze sobą kontakt oraz poznają, w jaki sposób technologia Google wpływa na otaczający nas świat. DevFest jest jedną z najważniejszych serii konferencji technologicznych organizowanych przez GDG, która gromadzi tysiące programistów na całym świecie. W tym roku GDG z pięciu polskich miast po dłuższej przerwie w aktywnościach offline zapraszają na DevFest Polska w formie stacjonarnej w Krakowie, więc tym bardziej nie możemy się doczekać spotkania! – powiedziała Karolina Kudła, Community Manager w Google.

DevFest to światowa inicjatywa Google, która łączy lokalnych programistów, dając platformę do spotkania się i poznania wpływu ich pracy na rozwój ciekawych projektów gospodarczych. Każdy z panelistów zaproszonych na DevFest 2021 jest związany zawodowo z programowaniem, a podczas prezentacji opowie o rozwijanej przez siebie technologii.

Praca programisty wiąże się z ciągłym rozwojem swoich umiejętności i poznawaniu coraz to nowych technologii. Konferencja DevFest daje szansę na spotkanie ze społecznością branży IT i zdobycie nowych umiejętności. Cieszymy się, że możemy być jednym z współorganizatorów tak ważnego wydarzenia – powiedział Andrzej Lichnerowicz, organizator GDG Cloud Kraków oraz Senior Software Engineering Manager z Sabre Polska.

Recenzja – Poly Voyager 4320 UC – na godzinne na spotkania online

Jako partner Google Cloud jesteśmy dumni, że wspólnie z Sabre budujemy community lokalnych programistów w Krakowie. Liczymy, że wielu z nich już niedługo stanie się kołem napędowym procesów transformacji cyfrowej i migracji do chmury – dodał Łukasz Fuja, Marketing Manager z GFT.

Głównym organizatorem spotkania jest GDG Cloud Kraków, czyli społeczność tworzona przez Sabre i GFT przy wsparciu Google. Wystąpienia odbędą się w języku angielskim. Wydarzenie jest bezpłatne, ale z powodu sytuacji pandemicznej obowiązują zapisy: https://gdg.community.dev/events/details/google-gdg-cloud-krakow-presents-devfest-polska-2021/

Harmonogram wydarzenia

  • 9:00 – 9:15: Powitanie
  • 9:15 – 10:00: Tematy przewodnie DevFest (Andrzej Lichnerowicz)
  • 10:00 – 11:00: Improve your animations skills in Flutter (Dominik Roszkowski)
  • 12:00 – 12:30: Przerwa
  • 11:00 – 12:00: Repo (Grzegorz Pietrzyk)
  • 12:30 – 13:30: Meet Kotlin Multuplatform Mobile (Piotr Prus)
  • 13:30 – 14:30: Kotlin Shared Flow or How I learned to stop using RxJava and love the Flow (Aleksandra Krzemień)
  • 14:30 – 15:30: Dates, numbers, currencies, plurals, legal stuff – i18n guide (Karol Wrótniak)

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]