Too Good To Go – Polaków patent na marnowanie żywności

Too Good To Go – Polaków patent na marnowanie żywności

Galopująca inflacja coraz częściej skłania nas do szukania mądrych sposobów zarządzania domowym budżetem. Jednym z rozwiązań, jakie pokochali Polacy, jest aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia. Społeczność Too Good To Go w Polsce tworzy blisko półtora miliona użytkowników, którzy wspólnie uratowali już dwa miliony posiłków. To emisja rzędu 5 000 000 kg CO2e, jaką udało się zaoszczędzić naszej planecie.

Too Good To Go zadebiutowało na polskim rynku w 2019 roku. Od tego czasu aplikacja odniosła ogromny sukces, a to za sprawą każdego z 1 411 804 użytkowników oraz 3 232 partnerów, którzy dzień w dzień dostarczają wielu pysznych powodów do niemarnowania. W każdej minucie można upolować paczkę –  niespodziankę, która pozwoli zaoszczędzić emisję 2,5 kg CO2e. Popularność Too Good To Go i zaangażowanie Polaków zaowocowało uratowaniem już ponad 2 000 000 posiłków. Co to oznacza w praktyce? To ogromny ukłon w stronę naszej planety, gdyż „koszt” emisji CO2e, jaki poniosły w związku z koniecznością wyprodukowania takiej ilości żywności jest równy 984 lotom dookoła globu.

 

Nie tak dawno świętowaliśmy pierwszy uratowany milion posiłków. Mam wrażenie, jakby było to wczoraj, a dzisiaj na liczniku mamy już dwa miliony i apetyt na więcej! Jestem dumna, że współtworzę tak wspaniały ruch, ale jeszcze bardziej jestem dumna z Polaków, ich zaangażowania i świadomości, że każdy z nas ma ogromny wpływ na niemarnowanie żywności. Dziękuję, że jesteście z nami! – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go w Polsce.

 Każdy z nas może wpłynąć na ograniczenie skali marnowania żywności. Badania przeprowadzone w ramach projektu PROM wykazały, że w Polsce rocznie marnujemy 5 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności, z czego aż 60% w naszych domach. Szacuje się, że to aż 3000 zł wyrzucone do kosza przez polską rodzinę.

Test Teufel Radio One – wielozadaniowe radio FM i DAB+

Too Good To Go chce zarażać ideą niemarnowania żywności jak największą ilość zwykłych ludzi. Równolegle prowadzi szereg inicjatyw zwiększających świadomość społeczeństwa w tym zakresie. We wrześniu zainaugurowała kampania „Często Dobre Dłużej” mająca na celu zwrócenie uwagi na poprawne rozumienie dat ważności: „najlepiej spożyć przed” i „należy spożyć do”. W akcję zaangażowało się wielu partnerów,  zobowiązując się do wprowadzenia specjalnych oznaczeń na swoich opakowaniach.

Jeżeli chcesz współtworzyć społeczność Pogromców Marnowania Żywności wystarczy, że zainstalujesz aplikację i w ramach swojego miasta znajdziesz interesujące Cię punkty oferujące paczki – niespodzianki w obniżonej cenie. Rezerwujesz posiłek, opłacasz zamówienie online, a następnie możesz udać się do wybranego punktu w określonych godzinach, aby odebrać paczkę. W Too Good To Go dostępne są znane sieci, jak również małe lokalne biznesy.

Test Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L – styl życia zaczyna się w kuchni

Dzięki aplikacji Too Good To Go wszystkie emisje jakie powstały w produkcji, transporcie i całej drodze z pola do stołu, nie zmarnowały się, a to tyle ile:

  • wynoszą roczne emisje 642 polskich obywateli
  • wyemitowały by 1088 samochody osobowe jeżdżące non-stop przez cały rok
  • powstałoby gdybyśmy wykonali 4570 lotów z Warszawy do Nowego Jorku
  • potrzebne jest, aby podgrzać wodę w bojlerze elektrycznym, na prysznic trwający 30 lat

 Z Too Good To Go można korzystać między innymi w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Olsztynie, Elblągu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Białymstoku, Opolu i Zielonej Górze.

źródło: Too Good To Go

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: