Certyfikat FIPS 140-2 zapewnia poczucie spokoju klientom Motoroli

Certyfikat FIPS 140-2 zapewnia poczucie spokoju klientom Motoroli

Certyfikat FIPS 140-2

Smartfony marki Motorola z zabezpieczeniami ThinkShield for mobile uzyskały certyfikat FIPS 140-2 przyznawany przez amerykański Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (National Institute of Standards and Technology). Certyfikat ten należy do najtrudniejszych do zdobycia i najbardziej pożądanych na świecie, dlatego dowodzi dbałości Motoroli o zapewnianie użytkownikom smartfonów najlepszych w tej klasie biznesowych funkcji zabezpieczeń, zarządzania i użytkowych oraz usług.

Test Motorola Moto G60s – by nie martwić się brakiem energii

Nieodłączną technologią zabezpieczającą poufne dane jest szyfrowanie. Certyfikat FIPS 140-2 potwierdza, że szyfrowanie w urządzeniach Motoroli spełnia określone wymagania dotyczące ochrony systemu operacyjnego, aplikacji i danych na urządzeniu przed włamaniami, modyfikacją i manipulacją. W celu uzyskania certyfikatu zgodności z rygorystycznymi standardami zabezpieczeń i szyfrowania NIST poddano urządzenia drobiazgowym testom i weryfikacji przez podmioty zewnętrzne.  W ramach tego procesu potwierdzono zgodność z tymi wymaganiami wszystkich smartfonów Motoroli z systemem Android 11 i procesorami Snapdragon.

Jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu Motoroli i jej smartfonów. Certyfikat FIPS 140-2 dowodzi, że jesteśmy dobrze przygotowani, by zapewniać poczucie spokoju klientom w świecie narastających zagrożeń dla urządzeń mobilnych — powiedział Sudhir Chadaga, Chief Strategy Officer w Motoroli. ThinkShield for mobile to wszechstronny pakiet rozwiązań zabezpieczających i do zarządzania urządzeniami, obejmujący zarówno funkcje wbudowane, jak i zaawansowaną ochronę opartą na sztucznej inteligencji.

Bezpieczeństwo należy do najważniejszych aspektów w całym cyklu życia produktów Motoroli. W ramach ThinkShield  for mobile Motorola dostarcza klientom biznesowym wszechstronną ochronę obejmującą wbudowane funkcje zabezpieczeń z zaufanego łańcucha dostaw oraz łańcucha zaufania, który obejmuje sprzęt i czysty system operacyjny, a także zaawansowane funkcje zabezpieczeń i zarządzania przy użyciu takich rozwiązań jak Moto Threat Defense firmy Zimperium oraz konfiguracje OEM moto.

Test Motorola Moto G Pro – niedrogi, biznesowy smartfon z rysikiem

Więcej informacji o ThinkShield  for mobile można uzyskać w witrynie internetowej lub od lokalnego przedstawiciela ds. PR.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: