Meta (Facebook) wspiera lokalne biznesy na Święta

Meta (Facebook) wspiera lokalne biznesy na Święta

 

Meta (dawniej Facebook) postanowiła pomóc w tegorocznych poszukiwaniach prezentów i wesprzeć lokalne biznesy, które nadal zmagają się z konsekwencjami kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19. W najnowszej kampanii świątecznej przedstawia inspirujące historie małych i średnich firm oraz zachęca do wybierania produktów stworzonych przez polskich twórców i rzemieślników. 

Tanie telefony z 5G – porównanie

Pandemia COVID-19 okazała się trudnym czasem dla małych i średnich przedsiębiorstw, które musiały stawić czoła nieznanym dotąd wyzwaniom. Niektóre z nich zamknęło się na dobre, a te, którym udało się pozostać na rynku, musiały mierzyć się ze spadkiem sprzedaży i koniecznością redukcji zatrudnienia. Prowadzenie sklepu online i docieranie do konsumentów w Internecie stało się koniecznością dla większości przedsiębiorców. Okres świąteczny to szczególny czas, w którym warto postawić na lokalne marki i budować świadomość konsumencką, ponieważ gwiazdkowe zakupy mogą mieć realny wpływ na otaczający nas świat.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że cały świat przeniósł się do sfery online w każdym aspekcie życia. Wpłynęło to również na przedsiębiorstwa, które musiały skupić się na rozwijaniu sprzedaży internetowej. W ostatniej edycji raportu “Global State of Small Business”, w którym badamy kondycję małych i średnich firm na całym świecie, ponad 36% polskich przedsiębiorców zadeklarowało, że za przynajmniej jedną czwartą ich sprzedaży odpowiada właśnie sfera online. W okresie Świąt, kiedy każdy z nas poszukuje prezentów dla bliskich, warto postawić na lokalność i wybrać produkty tworzone z pasją i zaangażowaniem przez lokalnych rzemieślników. – mówi Robert Bednarski, dyrektor Meta na Europę Środkowo-Wschodnią

Aby zainspirować do wyboru prezentów i skłonić do zapoznania się z ofertą lokalnych przedsiębiorców Meta zaprosiła do współpracy znanych twórców internetowych. Od dzisiaj na ich profilach na Instagramie znajdą się katalogi wybranych przez nich produktów i firm, o których opowiedzą także na stories.

Największy Prezentownik Technologiczny na rok 2021

Pierwsze rekomendacje stworzone przez dziennikarkę kulinarną Małgosię Mintę są już dostępne na jej profilu. 1 grudnia pojawi się katalog Olgi Frycz, aktorki i właścicielki wydawnictwa Blueness, a 6 grudnia warto wypatrywać mikołajkowej listy Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, znanej również jako Zwierz Popkulturalny. 9 grudnia swoimi pomysłami na prezenty podzieli się Rafał Myśliński prowadzący profil na Instagramie @suchytata .

Poznaj historie polskich biznesów na Facebook App

O historiach wybranych marek będzie można również przeczytać na stronie Facebook App, gdzie pojawi się jeszcze więcej prezentowych inspiracji. Jedną z nich jest historia Tartarugi, łódzkiej pracowni tkackiej pielęgnującej tradycję zapoczątkowaną przez lokalne manufaktury i szwalnie. Wśród ich produktów znaleźć można oryginalne, ręczne wyrabiane dywany, kilimy i makatki. Jadzia Lenart i Wiktoria Podolec, założycielki firmy, oprócz tworzenia niezwykłych ozdób ściennych, organizują warsztaty skierowane do wszystkich wielbicieli rzemiosła, którzy chcą spróbować swoich sił w tkaniu na krośnie.

Na Facebooku i Instagramie można znaleźć także inne firmy, których produkty idealnie sprawdzą się na świąteczny upominek. Jedną z nich jest Miód od Kulmy – lokalna pasieka prowadzona przez Andrzeja Kulmę w Dolinie Cybiny. Zainspirowany historią swojego dziadka, który również poświęcił swoje życie pszczelarstwu, postanowił stworzyć nowoczesne gospodarstwo stawiające na pierwszym miejscu opiekę nad pszczołami.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Wsparcie dla lokalnych firm

Meta od lat aktywnie wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa – zachęca konsumentów do wybierania ich produktów i dostarcza narzędzia oraz szkolenia ułatwiające prowadzenie biznesu online. Tegroczna edycja prezentownika z udziałem polskich małych i średnich firm jest już drugą odsłoną projektu. W ubiegłym roku mogliśmy poznać m.in. takie biznesy jak Plantule, Alchemia Sznurka, Atelier Mchu, There Is No More czy The Organs.

O innych inspirujących historiach lokalnych przedsiębiorstw można przeczytać na stronie Facebook App  oraz odnaleźć je na Instagramie pod hasztagiem #NaszWspolnyBiznes oraz #ZaslugujaNaOdkrycie.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: