Newline FLEX – monitory w Szkole Montessori w Rzeszowie

Newline FLEX – dotykowe monitory biurkowe w Szkole Montessori w Rzeszowie

W Szkole Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie dzieci są najważniejsze. Nie ma zadań domowych, nie ma ocen, nie ma też kar za popełniane błędy. Za to jest zindywidualizowane podejście do każdego, nauka odpowiedzialności i samodzielności, a przy tym, realizacja pełnej podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN. Placówka, której organem prowadzącym jest Fundacja Curiositas wybrała dla swoich uczniów monitory dotykowe Newline FLEX. 

„Szkoła Podstawowa Montessori im. Pilota Pirxa to placówka, dla której jakość ma ogromne znaczenie. Znając potrzeby zaproponowaliśmy monitory 4K UHD Newline FLEX, które można obsługiwać dotykowo. Ważne było to, żeby reakcja na dotyk była szybka i precyzyjna bo dzieci to bardzo wymagający użytkownicy.” – informuje Tomasz Piskadło, dyrektor handlowy, Control AV Sp. z o.o.

Test iiyama G-Master – zakrzywiony monitor nie tylko do gier

Reklamy

Do szkoły trafiło 10 monitorów Newline FLEX oraz tyle samo komputerów Intel NUC. 27-calowe monitory są wyposażone w aktywne pisaki, a możliwość pochylenia w zakresie od 10° do 45° sprawia, że pisanie i rysowanie jest wygodne. Dzięki funkcji Palm Rejection można przy tym komfortowo oprzeć dłoń na monitorze i pracować w bardzo naturalny sposób. A pisze się jak po kartce papieru.

„Sprzęt ten daje naszym uczniom możliwość dalszego podnoszenia umiejętność informatycznych. Otworzył też naszą szkołę na nowe sposoby pracy i pozwolił na większą interaktywność w zdobywaniu oraz wymianie informacji pomiędzy naszymi własnymi placówkami i światem zewnętrznym.” – informuje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas.

Test AOC I1601FWUX – przenośny monitor, czy nam się spodobał?

Newline FLEX to kompletne narzędzie do wideokonferencji. Do dyspozycji mamy ruchomą kamerę 4K UHD z szerokim katem widzenia (120°) i możliwością pochylenia czy ustawienia stosownie do potrzeb. Osiem mikrofonów z redukcją szumów i echa umieszczono w obudowie, zaś bardzo dobry dźwięk dostarcza 2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym subwooferem 10W.

Bez względu na oprogramowanie do wideokonferencji – kamerę i mikrofon można wyłączyć korzystając z fizycznych przycisków na panelu w prawym dolnym rogu obudowy.  W szkole monitory są już integralną częścią procesu zdobywania wiedzy. Komunikacja to oczywiście jeden z ważnych aspektów, ale uczniowie tworzą też grafiki, teksty i multimedialne projekty, oglądają filmy, a przede wszystkim poszukują informacji.

„Metoda, którą stosujemy w naszej placówce uczy dzieci samodzielności w zdobywaniu wiedzy, przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych źródeł. Od kiedy mamy Newline FLEX znacząco poprawił się dostęp do źródeł wiedzy i narzędzi kreatywnych.” – dodaje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas.

Dzieci pracują indywidulanie lub w małych zespołach. Korzystając z funkcji interaktywnych i podnosząc swoje kompetencje informatyczne. Najbardziej naturalną i intuicyjną formą obsługi jest dotyk, który w przypadku Newline FLEX jest na najwyższym poziomie. Zastosowano tu technologię Optical bonding polegająca na zespoleniu przedniej, ochronnej szyby z panelem LCD. W ten sposób wyeliminowano pustą przestrzeń – co gwarantuje dużą precyzję pisania i znakomitą jakość obrazu.

Test Poly Studio P21 – kompleksowe rozwiązanie do wideokonferencji

„Uczniowie bardzo cenią sobie możliwość pochylenia monitorów i wygodnej pracy w różnych pozycjach, zaś my doceniamy jakość wykonania i ich sporą wagę, dzięki której stoją stabilnie i bezpiecznie. Ekran jest na tyle duży, a obraz wyraźny, że nawet grupka dzieci może dobrze widzieć co się na nim dzieje.” – podsumowuje Maciej Wantusiak, prezes Fundacji Curiositas.

Newline Interactive została założona w 2012 roku w USA. Firma należy do grupy Hitvision, czyli największego producenta monitorów interaktywnych na świecie, właściciela 418 patentów. Produkty są dystrybuowane w 60 krajach i cieszą się ogromnym zaufaniem klientów oraz partnerów biznesowych. Biura firmy znajdują się w Teksasie, Hiszpanii, Polsce, Niemczech, we Włoszech, w Indiach, Chinach, Korei oraz na Tajwanie.

Marka kojarzy się z niezawodnością, oraz intuicyjną i łatwą obsługą. Właśnie to jest kluczem do sukcesu Newline. Do charakterystycznych cech urządzeń należą znakomita jakość obrazu oraz wyjątkowa precyzja pisania. Monitory zawdzięczają to zastosowaniu certyfikowanej technologii Optical Bonding. Do cech wyróżniających urządzenia należy również dynamiczne USB, rozpoznawanie gestów Windows oraz unikalny zestaw funkcji takich jak Newline CAST, Newline BROADCAST, Newline LAUNCH CONTROL.

Monitory Newline oferują również podwójną ochronę oczu dzięki zastosowaniu dodatkowej, sprzętowej redukcji niebieskiego światła.

Test Huawei MateView – monitory klasy premium do biura

Firma oferuje monitory interaktywne – w seriach RS+, ATLAS, NAOS IP i MIRA, wielkoformatowy wyświetlacz – Newline NT oraz 27-calowy, obsługiwany dotykiem, Newline FLEX. Klienci mogą również skorzystać z atrakcyjnej oferty uchwytów ściennych oraz mobilnych stojaków. Wśród propozycji Newline są też wysokiej jakości kamery i mikrofony do wideokonferencji. Monitory można dodatkowo wyposażyć w komputery OPS.

Sprzedaż produktów Newline w Polsce odbywa się przez autoryzowany kanał dystrybucji.

Dystrybutorem urządzeń jest AGRAF Sp. z o.o. Sprzedaż i serwis gwarancyjny Newline w Polsce prowadzony jest wyłącznie przez autoryzowanych partnerów.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]