Europa Wschodnia najmocniejszą stroną Nokian Tyres

Opony całoroczne napędzają wzrost Nokian Tyres w Europie Środkowej

Nokian Tyres

Firma Nokian Tyres zdołała zwiększyć swój udział w rynku w Europie Środkowej. Podczas wrześniowego Capital Markets Day, producent opon potwierdził średnioterminowy (3-5 lat) cel, jakim jest wykorzystanie i przyspieszenie rozwoju regionie Europy Środkowej oraz intensyfikację ogólnej działalności o 50%. Oznacza to wzrost z około sześciu do dziewięciu milionów sprzedawanych opon rocznie.

Pomimo okoliczności spowodowanych przez COVID-19, nasz zespół wykonał świetną pracę, a nasz udział w rynku znacznie wzrósł. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest wzrost o 50% – mówi Bahri Kurter, Executive Vice President na Europę Centralną.

Test lusterko-kamerki Navitel MR450 GPS – remedium na zaostrzenie kar dla kierowców

Co odpowiada za wzrost Nokian Tyres w Europie Środkowej?

 Zmiany w branży oponiarskiej są napędzane przez dwa duże trendy konsumenckie: wygodę i zrównoważony rozwój. W praktyce oznacza to zwiększony popyt na opony całoroczne, felgi o większych rozmiarach, a także rosnący biznes flotowy, upowszechnianie się pojazdów elektrycznych oraz rosnący wpływ internetu w procesie nabywania ogumienia.

Już teraz poszerzamy nasze portfolio produktów o oferty bardziej dostosowane do potrzeb rynku. Wykorzystamy okazję, jaką stwarza możliwość produkcji i sprzedaży opon letnich, dzięki naszemu nowemu centrum testowemu w Hiszpanii. Chcemy zwiększać naszą obecność w Niemczech, czyli jednym z największych rynków ogumienia. Co więcej, planujemy rozwijać nasz biznes w takich krajach jak Włochy, Francja czy Hiszpania, gdzie nasze udziały są mniejsze – dodaje Kurter.

Europa Wschodnia najmocniejszą stroną Nokian Tyres – firma zamiesza wykorzystywać swoją silną pozycję na rynku opon zimowych

Test Hama Home N12CD 21l – niezbędnik nie(tylko) w każdym biurze

W Europie do 80% opon jest już wyszukiwanych w sieci, a 10-40% jest kupowanych przez internet. Nokian Tyres będzie dalej rozwijać swoją wielokanałową działalność wykraczającą poza sprzedażą hurtową, detaliczną i internetową, a także planuje dalej rozwijać biznes flotowy. Firma usprawnia również organizację łańcucha dostaw, który, wraz z działem obsługi klienta, został przeniesiony do Pragi.

Chcąc jeszcze mocniej wesprzeć wzrost w Europie Środkowej, firma zwiększa inwestycje w marketing – w celu budowania świadomości marki oraz aktywizacji konsumentów. Utworzono również nowy zespół sprzedaży na poziomie europejskim. Te zmiany przyczyniają się do zwiększenia udziału firmy do 3% na rynku ogumienia Europy Środkowej.

Odnotowaliśmy silny wzrost w segmencie opon całorocznych, ale nie kosztem naszej mocnej pozycji w segmencie opon zimowych. Nasza koncentracja na dużych rozmiarach felg okazała się bardzo dobrym posunięciem, ponieważ zwiększyliśmy udział w rynku i rozwijaliśmy się szybciej niż sam rynek. Teraz chcemy kontynuować to, co już udało nam się osiągnąć – komentuje Kurter.

Test Teufel Radio One – wielozadaniowe radio FM i DAB+

Marketing cyfrowy oraz fizyczny handel detaliczny zostaną zintensyfikowane poprzez rozwój sieci Autoryzowanych Dealerów Nokian – to oni generują obecnie do 27% biznesu firmy w Europie Środkowej. Nokian Tyres pracuje obecnie nad kolejną generacją koncepcji tej sieci.

Prezentację Bahri Kurtera zaprezentowaną podczas Capital Markets Day można obejrzeć:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: