Empik Go debiutuje na czytnikach marki Kindle

Empik Go debiutuje na czytnikach marki Kindle

Empik Go

Aplikacja Empik Go debiutuje na czytnikach marki Kindle. To kolejny krok w strategii marki, która zakłada dotarcie do jak największego grona czytelników.

Test vivo Y72 5G – spektrum perspektyw

Rynek treści cyfrowych rozwija się w dynamiczny sposób. Tylko w tym roku pojawiło się na nim kilkadziesiąt tysięcy nowych odcinków podcastów oraz audiobooków i ebooków. Ma w tym swój duży  udział także Empik Go, który w listopadzie otwiera się na kolejną grupę użytkowników. Najlepiej oceniana w Polsce aplikacja z audiobookami i ebookami była do tej pory dostępna na telefony, tablety oraz czytniki e-booków Inkbook i Pocketbook.

Od teraz jej abonenci mogą czytać ebooki dostępne w aplikacji na czytnikach marki Kindle. Aplikacja w wersji beta trafiła do pierwszych czytelników pod koniec października. Jeszcze w grudniu pojawi się jej wersja 1.0., która uwzględni  komentarze zgłaszane przez fanów ebooków. Co ważne, czytnik Kindle będzie stanowił dodatkowe urządzenie, na którym będzie można korzystać z abonamentu.

Kindle to obecnie najpopularniejsze czytniki e-booków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Stanach Zjednoczonych te urządzenia posiada 72% właścicieli czytników (wg statista.com), zaś w Polsce – aż 82% (wg innovationspr.pl). Dlatego też rozwiązanie na popularne „kundelki” było konieczne.. Ten trend widać było wyraźnie w zapytaniach spływających od naszych abonentów – umożliwienie czytania ebooków z Empik Go na Kindle było najpopularniejszą sugestią i dla nas stanowiło priorytetowe zadanie – mówi Michał Kiender, Product Manager Empik Go.

Użytkownicy aplikacji w każdym miesiącu będą mogli przesłać do swojej biblioteki aż 10 tytułów z ponad 35-tysięcznej oferty ebooków. Zaś równolegle na swoim smartfonie czy tablecie – korzystać z pozostałych zasobów aplikacji: ponad 35 tys. audiobooków, słuchowisk i podcastów. Możliwość korzystania z aplikacji Empik Go na czytnikach Kindle to także duża szansa dla wydawców książek, których tytuły będą miały szansę dotrzeć do kolejnej grupy odbiorców – hard userów czytników marki Kindle. O tym, dlaczego o cyfrowych książkach należy myśleć w kategoriach mainstreamu zdradza Michał Kiender:

W przypadku abonamentów nie ma znaczenia, ile nowości pojawia się w danym dniu na rynku. Książki papierowe rywalizują wtedy ze sobą o miejsce na półkach (tak księgarskich, jak i czytelnika), a czytelnik musi zadecydować portfelem. Książki elektroniczne w abonamencie rywalizują jedynie swoją jakością, a czytelnik nie musi wybierać, każda z nich może trafić na jego wirtualną półkę i zostać po czasie przeczytana. Dlatego też abonament zrównuje w dużej mierze szanse bestsellerów, debiutantów czy niszowych, eksperymentalnych tytułów. Także pozycje z backcatalogu żyją dużo dłużej niż ich papierowe odpowiedniki.

Aplikację należy zainstalować na swoim komputerze (z systemem operacyjnym Windows – od wersji 7  i MacOS – od wersji 11), kolejno podłączyć do niego czytnik i przesłać tytuły ze swojej biblioteki Empik Go na Kindla. Ebooki przesłane na czytnik będą dostępne do końca ważności abonamentu (pełnych 30 dni). Czytnik należy co miesiąc zsynchronizować.

Test Gigaset GS5 – smartfon na każdą okazję

Aplikacja jest dostępna dla klientów z aktywnymi subskrypcjami Empik Go  oraz uczestników programu Empik Premium i Empik Premium Free. Z usługi będzie można korzystać w ramach dowolnego abonamentu, w tym dedykowanego  bibliotekom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: