Sprytni są! – kurier nie mógł dostarczyć paczki

Sprytni są! – kurier nie mógł dostarczyć paczki – CyberRescue ostrzega!

kurier

Okres przedświąteczny to czas, gdzie zakupy internetowe stają się codziennością. Wykorzystują to oszuści, którzy ponownie atakują, wysyłając wiadomości SMS. Nie daj się nabrać!

Test Huawei Watch GT 3 42mm – na damskiej ręce wygląda rewelacyjnie

Otrzymujesz wiadomość SMS z informacją, że kurier podjął próbę dostarczenia paczki. Jej status możesz sprawdzić, wchodząc na stronę internetową, gdzie należy pobrać aplikację. Jeżeli zainstalujesz ją na telefonie z systemem Android, przestępca otrzyma dostęp do Twojego telefonu. Będzie w stanie śledzić każdy Twój ruch, w tym wykraść dane logowania do banku, pozyskać listę kontaktów, wysyłać wiadomości SMS.

Sprytni są!

Wiadomość otrzymał także Wojtek. Akurat w dzień, w którym dostał SMSa, kurier przyniósł wyczekiwaną paczkę.

Nie dałem się nabrać, tylko dlatego, że kurier przyszedł do mnie godzinę wcześniej. Na wszelki wypadek odezwałem się do CyberRescue i dowiedziałem się, że to oszustwo – tłumaczy mężczyzna.

W grudniu, gdzie zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, oszuści będą atakować częściej. Dlatego zwłaszcza w tym okresie należy być podwójnie ostrożnym.

Test Fitbit Charge 5 – ćwicz mądrzej i płać zbliżeniowo

Po raz kolejny powtarzamy – nie klikaj w linki!

Oszuści będą szukali kolejnych sposobów, aby wykraść nasze pieniądze. Dlatego pamiętaj, żeby nie klikać w linki z nieznanych nam źródeł – mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Jeżeli zainstalujesz aplikację na swój telefon, usunięcie jej wcale nie jest takie proste. Jedyne rozwiązanie to przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Od razu powinniśmy również poinformować bank o zaistniałej sytuacji dzwoniąc, np. z innego urządzenia, a w zainfekowanym telefonie włączmy tryb samolotowy, aby dalej nie rozsyłało SMS-ów do bazy kontaktów.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: