Sadzimy razem – kup smartfon Nokia i zasadź drzewa

Sadzimy razem – kup smartfon Nokia i zasadź drzewa Dzięki Tobie w polskich lasach może przybyć drzew!

 W ramach kampanii „Let’s plant together” zasadzimy drzewo za każdy zarejestrowany na stronie www akcji smartfon Nokia z serii X lub G.

Sadzimy razem

HMD Global, producent urządzeń Nokia, świętuje 5 lat działalności. Obchodzenie urodzin to dobry moment na podsumowanie tego, co się udało osiągnąć przez ten czas, ale także na start akcji, która związana jest z wartościami marki i jej podejściem do zrównoważonego rozwoju. 1 grudnia rusza inicjatywa HMD Global oraz Posadzimy.pl, w ramach której każdy użytkownik smartfona z serii X i G będzie mógł zasadzić drzewa w polskich lasach.

 Test Nokia XR20 – na wszelki wypadek

Sadzimy razem. W polskich lasach!

Jak wynika z badań[1], gdyby wszyscy w Europie używali swojego smartfona o rok dłużej, do 2030 r. zmniejszylibyśmy emisję CO2 do atmosfery w stopniu równoznacznym z usunięciem z dróg dwóch milionów samochodów. Choć większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez smartfona, to ograniczanie elektrośmieci jest działaniem, które może podejmować każdy z nas.

Chcąc pomagać naszej planecie bardziej wymiernie niż tylko poprzez rozwiązania technologiczne, HMD Global rozpoczęło akcję o bezpośrednim przełożeniu na wspieranie środowiska. Producent smartfonów Nokia ogłosił pod hasłem „Let’s plant together” globalną akcję sadzenia drzew.

Test Nokia X20 – smartfon 5G, który został źle wyceniony

Wylesianie i degradacja lasów są tylko jednymi z wielu przyczyn zwiększania emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a ponowne zalesienie terenów nie odwróci od razu negatywnych skutków dla klimatu. Podejmowanie działań mających na celu sadzenie nowych drzew przyczynia się jednak do jego stabilizacji chociażby przez to, że drzewa są ogromnym magazynem wody i filtrami powietrza. To naturalne tarcze antysmogowe.

Teraz czas na polską edycję akcji „Let’s plant together”, która rusza 1 grudnia, w 5. urodziny HMD Global, producenta urządzeń Nokia. Na start marka zobowiązała się do zasadzenia symbolicznych 100 drzew, a potem bohaterami będą fani marki, którzy już posiadają lub zakupią smartfony z serii X lub G (w ofercie Nokia na polskim rynku znajdują się obecnie modele: XR20, X20, X10, G50, G20 oraz G10). Niezależnie od terminu zakupu urządzenia, każdy, kto posiada jedno z tych urządzeń, będzie mógł zasadzić drzewa w polskich lasach.

 Jak posadzić swoją sadzonkę?

Aby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę kampanii pod adresem www.sadzeznokiamobile.pl i wypełnić formularz, wprowadzając w nim swoje dane oraz numer IMEI zakupionego urządzenia. Posiadacz smartfona Nokia zobaczy wtedy, ile zostało już zasadzonych drzew w ramach kampanii. Każdy użytkownik odbierze też imienny certyfikat, potwierdzający fakt posadzenia dołączenia do inicjatywy. Ich liczba zależy od modelu smartfona: seria G to 2, Nokia X10 i Nokia X20 to 3, a Nokia XR20 to 5 sadzonek.

Rozwiązania technologiczne i systemowe wspierające środowisko są oczywiście kluczowe, ale jako globalny producent technologii czujemy się dziś zobowiązani, by robić dla naszej planety i przyszłych pokoleń coraz więcej. Bardzo się cieszę, że akcja „Let’s plant together” może mieć swoją polską, bardzo lokalną edycję. Wspólnie ze sprawdzonym partnerem z Posadzimy.pl zadbamy o nowe sadzonki, które przez lata będą naturalnym filtrem antysmogowym w naszym kraju. Najbardziej cieszy mnie jednak, że bohaterami akcji będą polscy fani marki, którzy podzielają nasze wartości i chcą działać razem z namipodkreśla Katarzyna Mroczkowska, Head of Marketing East Europe w HMD Global.

Partnerem HMD Global w polskiej akcji jest Posadzimy.pl – inicjatywa zrzeszająca firmy i osoby indywidualne, która umożliwia sadzenie drzew w polskich lasach. Podczas pięciu dotychczasowych akcji posadzono blisko 40 tysięcy drzew, co dało 52 tysiące metrów kwadratowych lasu. Kolejne sadzenie odbędzie się wiosną 2022 r., kiedy do lasów trafią drzewa zebrane m.in. w ramach akcji z marką Nokia.

Test Nokia 5.4 – czysty Android i…

Wartości marki Nokia

Czerpiąc z nordyckich korzeni marki Nokia, HMD Global kładzie nacisk na budowanie swojego portfolio z myślą o zrównoważonym rozwoju i użyteczności produktów. Komentując 5. rocznicę działalności firmy, podkreślał to Florian Seiche, CEO HMD Global: – Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, jak daleko zaszliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Postawiliśmy sobie jeden cel – zapewnić dostęp do łączności dla każdego. To nadal napędza wszystko, co robimy, a patrząc na następne pięć lat, chcemy podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom za ich wsparcie i pomoc w osiągnięciu każdego kamienia milowego firmy.

W oparciu o wartości marki powstały wszystkie smartfony, które biorą udział w akcji „Let’s plant together”. Nokia X10 i Nokia X20 wyróżniają się w pełni biodegradowalną obudową. Z kolei Nokia XR20 gwarantuje superwytrzymałość – od upuszczenia na podjazd, po kąpiel w wannie czy szorowanie wodą z mydłem. Smartfony z serii G łączą natomiast wysoką jakość technologii i wykonania z nawet dwudniowym czasem baterii. To urządzenia stworzone zgodnie z hasłem marki: Love it. Trust it. Keep it.

źródło: HMD Global

[1] Za: raport Europejskiego Biura Ochrony Środowiska, ‘Cool Products Don’t Cost the Earth’, 2018: Tutaj

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: