Canon DP-V1830 – przenośny monitor 18” 4K HDR

Canon DP-V1830 – przenośny monitor 18” 4K HDR

Canon DP-V1830
Canon DP-V1830

Canon Europe ogłosił wprowadzenie na rynek przenośnego monitora referencyjnego DP-V1830, oferującego doskonałą reprodukcję obrazu 4K i będącego odpowiedzią na ogromny wzrost popularności transmisji i filmów w jakości 4K HDR.

Urządzenie zaprojektowano z myślą o reprodukcji wyrazistych, realis­tycznych kolorów. Dzięki nagradzanym narzędziom do monitorowania HDR zespoły produkcyjne otrzymują bogaty zestaw informacji potrzebnych do szczegółowej analizy obrazu. Niewielka waga monitora DP-V1830 sprawia, że jest on idealny do stosowania w wozach transmisyjnych i moni­to­rowania HDR na planie.

Test Canon Zoemini S – aparat natychmiastowy i mini drukarka

Wierna reprodukcja obrazu

18-calowy wyświetlacz LCD 4K HDR zapewnia jasność 1000 cd/m² na całym ekranie, oferując żywe, wyraziste oraz wysokiej jakości obrazy. Korzystający z zaawansowanych technologii wyświetlania, DP-V1830 spełnia wysokie wymagania transmisji HDR oraz korekcji barwnej w postprodukcji, zapewniając m.in. stałą, jednolitą jasność i szeroką gamę kolorów. Dzięki ultraciemnej czerni na poziomie 0,001 cd/m2 monitor oferuje imponującą jakość HDR i odwzorowanie kolorów, co potwierdza certyfikat Dolby Vision i klasa 1A w stan­dardzie EBU Tech 3320.

Zaawansowane narzędzie do monitorowania HDR

Poza nieskazitelną reprodukcją obrazu, monitor referencyjny DP-V1830 zapewnia zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR opracowane przez Canon, takie jak HDR Waveform Monitor i False Colour. Model wykorzystuje też nowe, pionierskie narzędzia, takie jak sprawdzanie wartości pikseli, wyświetlanie wartości znajdujących się poza gamą kolorystyczną/luminescencją oraz bezpośrednie porównanie HDR/SDR, dostarczające szczegółowych informacji dotyczących każdego aspektu sygnału.

 Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

 Lepsze opcje połączeń i przenośność

Monitor DP-V1830 oferuje szeroką gamę opcji połączeń, które pozwalają ekipom z łatwością włączać się w istniejące przepływy pracy. Dzięki czterem wejściowym i wyjściowym terminalom 12G-SDI oraz jednemu wejściu HDMI monitor ten jest w stanie wyświetlać 10-bitowe sygnały 4K60P 4:2:2 lub 12-bitowe 4K30P 4:4:4. Obsługuje nawet rozdzielczość 8K, co oznacza, że spełnia wymagania, które pojawią się w przyszłości.

DP-V1830 obsługuje równoległy podg­ląd w rozdzielczości 4K w układzie podwójnym lub poczwórnym, co jest idealnym rozwiąza­niem w produkcjach z konfiguracjami wielokamerowymi. Solidna, a mimo to zwarta konstrukc­ja ze smukłymi ramkami i lekką, 7,5-kilogramową obudową sprawia, że DP-V1830 sprawdzi się w realizo­wanej w szybkim tempie produkcji w terenie.

DP-V1830 wejdzie do sprzedaży w I kw. 2022 r. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu: Tutaj

Test Canon EOS M50 – świetny bezlusterkowiec dla początkujących

 

Najważniejsze cechy DP-V1830:

  • Wyświetlacz 18” 4K HDR o jasności 1,000 cd/m2 na całym ekranie,
  • Zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR,
  • Znakomita jakość obrazu spełniająca normy Dolby Vision i EBU TECH3320,
  • Rozbudowane opcje łączności: 4x 12G-SDI i 1x HDMI,
  • Zwarta, lekka obudowa o masie 7,5 kg.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: