TokLok wchodzi na rynek, bo dotychczasowe rozwiązania zawodzą

TokLok – najbezpieczniejszy komunikator na świecie wchodzi na rynek!

W pełni szyfrowane połączenia i wiadomości, przechowywanie rozmów wyłącznie na urządzeniu, a także pewność, że twórcy komunikatora nie mają dostępu do danych użytkownika i jego rozmówców. Nowa aplikacja mobilna, stworzona przez doświadczonych, polskich programistów, od dziś jest już dostępna. Co czyni ją najbezpieczniejszym komunikatorem na świecie?

6 grudnia 2021 r. odbyła się oficjalna premiera aplikacji TokLok, który jak mówią jej twórcy, jest najbezpieczniejszym komunikatorem na świecie. W trakcie konferencji prasowej eksperci ds. cyberbezpieczeństwa oraz twórcy aplikacji rozmawiali o zagrożeniach jakie niesie za sobą niewłaściwie zabezpieczona komunikacja online. Odpowiadali również na liczne pytania dziennikarzy, np. dlaczego inne aplikacje nie mogą równać się z TokLok? Jak dowiedzieliśmy się w trakcie prezentacji, komunikacja w aplikacji zachodzi bezpośrednio pomiędzy urządzeniami użytkowników.

– Dzięki temu aplikacja jest odporna na jeden z najpopularniejszych ataków – tzw. ‘man in the middle’, który polega na podsłuchu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy. – powiedziała w trakcie konferencji prasowej Paulina Woźniak-Kołodziej, CEO firmy Reiba – twórców TokLok.

TokLok

Dotychczasowe rozwiązania zawodzą

Ostatnie tygodnie obfitowały w głośne wydarzenia związane z bezpieczeństwem komunikacji w intrenecie. Przypomnijmy chociażby wielką awarię popularnych aplikacji mobilnych, wyciek danych osobowych członków polskiego parlamentu czy skandal związany z publikacjami kolejnych fragmentów korespondencji pomiędzy osobami zajmującymi najwyższe stanowiska w państwie. Rozwiązania wykorzystane w TokLok pozwolą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

– Poziom bezpieczeństwa jest naprawdę wysoki. Warto zaznaczyć, że treść konwersacji jest niedostępna także dla twórców komunikatora. Po przekazaniu wiadomości od jednego użytkownika do drugiego, znajduje się ona wyłącznie na urządzeniach rozmówców – historia rozmowy nie jest zapisywana w chmurze czy na naszych serwerach – dodałą Paulina Woźniak–Kołodziej.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Koniec z nieproszonymi gośćmi podczas ważnych konwersacji

Dla klientów biznesowych, szczególnie istotną funkcjonalnością będzie zapewne fakt, że z danej przestrzeni (workspace’a) będą mogły korzystać tylko autoryzowane osoby, które zostaną dodane do aplikacji przez administratora. Nie ma możliwości samodzielnego dołączenia do rozmowy z innym użytkownikiem. Co więcej administrator danej przestrzeni roboczej ma też możliwość usunięcia konkretnej osoby z konwersacji. W takiej sytuacji usunięta osoba traci bezpowrotnie dostęp do wszystkich treści jakie znajdują się w tejże konwersacji. Jest to funkcjonalność szczególnie przydatna w kontekście np. zmian kadrowych w firmach i instytucjach, które cenią sobie poufność informacji. Przy tak zachowanych środkach bezpieczeństwa, sama obsługa aplikacji pozostaje intuicyjna i prosta.

Recenzja Tapo C110 i Tapo C210 – ciągła ochrona mienia

Wszystkie dane użytkownika pod jego pełną kontrolą

Jak zaznaczają twórcy aplikacji, darmowe komunikatory zarabiają na sprzedaży niektórych informacji o swoich użytkownikach oraz na reklamach lub ukrytych mikropłatnościach. To sprawia, że traci na tym nie tylko wygoda komunikacji, ale też jej bezpieczeństwo.  Informacji o użytkownikach TokLok nie pozyska nie tylko biznes, ale także żadne zewnętrzne organizacje ani służby. Z prostego powodu – firma nie przechowuje danych swoich użytkowników. Ci mają je wyłącznie na swoim urządzeniu. Gdy je usuną, każdy traci je bezpowrotnie.

Komunikator dla każdego

Celem twórców TokLoka było stworzenie komunikatora, zapewniającego bezpieczny przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Jest to również rozwiązanie idealne dla liczących na pełną dyskrecję osób publicznych jak i ceniących prywatność rodzin. Aplikacja jest płatna, ale koszt związany ze stuprocentowym poczuciem bezpieczeństwa jest niewielki – wynosi 5 zł za miesiąc użytkowania.

One thought on “TokLok wchodzi na rynek, bo dotychczasowe rozwiązania zawodzą

  • 19 stycznia 2022 o 16:20
    Permalink

    Szanowni Państwo,
    Chciałabym napisać kilka słów o Pani Paulinie Woźniak – Kołodziej, CEO Reiba wprowadzającej na rynek Toklok. Otóż na jednym z portali, ktoś napisał : a kim jest Pani Paulina, matrioszką w firmie zarejestrowanej na Cyprze. Zapytam dalej, czy ktoś z Państwa sprawdził z kim prowadzi konferencję? Potwierdzam słowa Pana, że to matrioszka a dalej pisząc , życzę wszystkim powodzenia tym co zapłacą abonament. Pani Paulina wzbudza zaufanie, ale później trudno, jak praktycznie jest to niemożliwe żeby odzyskać swoje pieniądze. Nie spalaca zobowiązań.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: