Podaj kod blik i odbierz pieniądze

Podaj kod blik i odbierz pieniądze – CyberRescue ostrzega!

kod blik

Oszustwo na OLX nadal aktualne. Tym razem przestępcy proszą o kod BLIK, informując sprzedawcę, że w ten sposób uniknie prowizji i szybko otrzyma pieniądze. Uważaj!

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Wystawiasz produkt na sprzedaż na platformie OLX. Odzywa się oszust, który prosi o podanie kodu blik, aby odebrać pieniądze. Najczęściej “kupujący” wyjaśnia, że jest za granicą i inaczej nie może zapłacić za produkt lub tłumaczy, że w ten sposób sprzedawca uniknie prowizji.

Oszust zadzwonił do mnie! 

Zbigniew wystawił na OLX używanego tableta za 800 zł. Kilka godzin później otrzymał telefon od rzekomego kupującego. 

  • Ta osoba tłumaczyła mi, że jest za granicą, a chce szybko kupić tablet dla syna na Święta – mówi Zbigniew.

Niestety oszust poprosił mężczyznę o podanie kodu BLIK. Nalegał na to, tłumacząc, że nie jest w stanie inaczej zapłacić za towar. Brak wiedzy na temat płatności metodą BLIK doprowadził do tego, że Zbigniew stracił 800 zł.

Test Logitech MX Keys Mini – sprawdzi się w każdych warunkach

To nie pierwszy przypadek! 

  • Oszuści szukają coraz to nowszych sposobów, by wyłudzić od nas pieniądze. W tym przypadku brak wiedzy na temat płatności metodą blik przyczynił się do utraty wysokiej sumy – tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue.

Blik to 6-cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji danego banku. Dzięki niemu możemy płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych. Za pomocą kodu można także robić przelewy na telefon czy wypłacać pieniądze z bankomatów.

Recenzja Tapo C110 i Tapo C210 – ciągła ochrona mienia

Zapamiętaj! Kod blik służy do płatności za różne produkty, a nie do odbioru pieniędzy od drugiej osoby. Ostatnią deską ratunku w takich sytuacjach jest nie autoryzowanie takiej transakcji w swojej aplikacji bankowej. Korzystajmy jedynie z metod kupna/sprzedaży oferowanych przez portal. Wszystkie transakcje poza portalem obarczone są wysokim ryzykiem.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: