RFBenchmark listopad 2021 – (prawie) bez zmian

RFBenchmark listopad 2021 – (prawie) bez zmian

RFBenchmark listopad 2021

Portal RFBenchmark.pl opublikował listopadowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Celem wykonanych testów było sprawdzenie jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. T-Mobile utrzymał prowadzenie pod względem średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping. W porównaniu z październikiem do zmiany doszło w  kategorii średniej szybkości wysyłania danych. W tym zestawieniu Play wyprzedził Orange.

 Test D-Link DIR‑X1550 – stabilne połączenie Wi-Fi 6 bez zakłóceń

Ranking RFBENCHMARK w listopadzie został przygotowany w oparciu o 302702 pomiarów użytkowników aplikacji. Jest do dość wyraźny spadek w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile w listopadzie osiągnął widoczne gorszy wynik pod względem średniej szybkości pobieranych danych (41,7 Mb/s w porównaniu do 45,4 Mb/s w październiku). Wciąż był to jednak najlepszy wynik w tej klasyfikacji i pozwolił wyprzedzić oponentów. Na drugim miejscu znalazło się Orange (40,2 Mb/s), a tuż za nim uplasowały się kolejno Play (34,9 Mb/s) i Plus (27 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Mała zmiana zaszła w kolejnej klasyfikacji dotyczącej średniej szybkości wysyłania danych. Play wyprzedził Orange dzięki wynikowi 19,2 Mb/s. O 0,5 Mb/s gorzej wypadł dotychczasowy lider, co dało mu pozycję wicelidera w listopadzie (18,7 M/bs). Najniższy stopień podium przypadł T-Mobile (17,5 Mb/s), a tabelę zamknął Plus (16,9 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Pod względem najniższej wartości ping nie zanotowaliśmy anomalii w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Na czele zestawienia wciąż przebywa T-Mobile (30,8 ms). Dalsze pozycje należą do Orange (30,9 ms) i Play (32 ms). Czwarte, ostatnie miejsce przypadło w udziale plusowi (39,6 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też:RFBenchmark październik 2021

źródło: RFBenchmark

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl