Radio SoVo uczy, bawi od roku

Radio SoVo uczy, bawi od roku

Radio SoVo

W sobotę minie dokładnie rok od pierwszej odsłony portalu. Radiosovo.pl – to miejsce niezwykłe i jedyne na świecie o takiej skali i rozmachu. Audycje i materiały wideo tworzy tam 160 dziennikarzy – amatorów z całej Polski. Połowa z nich to osoby z niepełnosprawnością, a druga połowa – seniorzy. Radio SoVo uczy, bawi i w sposób niebanalny pozwala podnosić kompetencje cyfrowe.

Test Sennheiser HD 250BT – zapewniają ekscytujące doznania dźwiękowe

Portal http://www.radiosovo.pl w liczbach:

  • 20 000 unikalnych użytkowników
  • 160 dziennikarzy – amatorów
  • 15 oddziałów senioralnych (Kołobrzeg, Gniew, Giżycko, Olsztyn, Środa Wlk., Kłobuck, Bytom, Bydgoszcz, Nysa,
  • Świdnica, Sanok, Krosno, Łódź, Legionowo)
  • 15 oddziałów z osobami z niepełnosprawnością intelektualną (Gdańsk, Tczew, Biskupiec, Bytom, Koło, Jarosław, Wyszków, Nidzica, Warszawa, Otwock, Żory, Rymanów, Warszawa, Poznań, Kędzierzyn Koźle)
  • 7 min. 30 sek. – średni czas zaangażowania użytkownika portalu
  • 445 audycji podcastowych
  • 110 materiałów w Bibliotece
  • 70 materiałów wideo
  • 16 list przebojów

Portal http://www.radiosovo.pl jest sercem projektu „SoVo – dostępne radio internetowe”. Projekt wystartował na początku 2020 roku i realizowany jest z grantu pochodzącego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Test Teufel Radio One – wielozadaniowe radio FM i DAB+

Radio SoVo wywodzi się z dobrej praktyki, którą zapoczątkowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) ponad dekadę temu.

O dobrej praktyce: https://radiosovo.pl/o-projekcie/dobra-praktyka/

Obecny projekt realizowany jest w partnerstwie trzech organizacji: Fundacja Pro Cultura (lider), PSONI oraz Fundacja Zaczyn, a docelowo jego odbiorcami będzie ponad 5 tys. osób.

O projekcie: https://radiosovo.pl/o-projekcie/opis/

Na http://www.radiosovo.pl znajdziemy audycje podcastowe, listy przebojów oraz materiały wideo tworzone przez dziennikarzy – amatorów z całej Polski.

Treści na portal przygotowywane są w 30 oddziałach Radia SoVo: 15 senioralnych – działających przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz 15 utworzonych przy kołach PSONI, w których działają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Każdy oddział wyposażono w nowoczesny sprzęt (m. in. komputery, miksery, mikrofony, kamery, tablety, dyktafony) – słowem wszystko co jest potrzebne do realizacji profesjonalnego radia. Zadbano także o szkolenia z warsztatu dziennikarskiego, emisji głosu, praw autorskich oraz montażu audio i wideo.

Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

Portal to także obszerna Biblioteka podzielona na 9 działów tematycznych, a w niej m. in. opracowania, poradniki oraz materiały tworzone przez specjalistów i ekspertów, które w przystępny sposób pomagają poruszać się w gąszczu cyfrowej rzeczywistości.

Radio SoVo to również otwarte i zamknięte szkolenia z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych. Uczestnicy mogą zdobyć praktyczne umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie korzystania z Internetu, w tym m. in.: utrzymywania relacji z bliskimi, dbałości o prywatność, wyszukiwania informacji, e-płatności, czy też aplikacji mobilnych na smartfony.

Od listopada 2021 roku w ramach projektu wystartowała Akademia Seniora SoVo, czyli cykliczne, bezpłatne wykłady online dla osób w wieku 55+. Może w nich uczestniczyć każdy, kto się zarejestruje. Łącznie odbędzie się 80 webinariów.
Akademia: https://radiosovo.pl/akademia-seniora/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: