Marzycielka — stając się Karen Blixen

Marzycielka — stając się Karen Blixen

Viaplay wspólnie z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments wyprodukuje serial opowiadający historię Karen Blixen, jednej z największych duńskich pisarek. Gwiazdą najnowszego projektu jest Connie Nielsen znana z takich filmów jak ‘Gladiator’, ‘Adwokat diabła’ czy ‘Wonder Women’, która wystąpi w roli tytułowej. Autorką scenariusza jest Dunja Gry Jensen (‘Norskov’), a reżyserką Jeanette Nordahl (‘Wildland’). Pomysłodawczyniami projektu są Connie Nielsen i Karoline Leth. Niedawno zakończyły się zdjęcia realizowane w Danii oraz za granicą. Premiera serialu odbędzie się w 2022 roku na platformie Viaplay.

 

Marzycielka

‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 30. i opowiada losy Karen Blixen, powracającej do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach. ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ pokazuje drogę Blixen od ciężkich początków aż do momentu, gdy została jedną z najbardziej znanych duńskich pisarek.

Connie Nielsen jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2004 roku. Zdobyła to wyróżnienie dzięki roli w filmie ‘Bracia’ Susanne Bier. Ten występ zapewnił jej również duńską nagrodę ‘Bodil’ oraz nominację w kategorii ‘Najlepsza Europejska Aktorka’ Europejskiej Nagrody Filmowej w 2005 roku. Connie Nielsen jest również producentem wykonawczym serialu ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’.

Test Teufel Boomster GO – w domu i w plenerze

Connie Nielsen: ,,Od najmłodszych lat postrzegałam Karen Blixen jako wzór do naśladowania: poszukiwaczka przygód, artystka, podróżniczka i myślicielka. Wówczas nie znałam jednak całej jej historii opowiadającej o tym, jak 46-letnia kobieta znalazła się w samym środku najgłębszego życiowego kryzysu i odkryła swój wyjątkowy talent w bardzo bolesnym procesie, który był jednocześnie przewrotnym momentem w jej karierze. Wierzę, że tę inspirującą historię powinny poznać kobiety w każdym wieku i z każdego zakątka świata. Włożyłam całe swoje ciało i duszę w sportretowanie tej niesamowitej postaci’’

Filippa Wallestam, Chief Content Officer w NENT Group: ,,Dzielenie się ze światem historiami wpływowych i inspirujących postaci pochodzących z krajów nordyckich jest priorytetem Viaplay. Film ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to możliwość bliskiego przyjrzenia się historii życia jednej z największych pisarek wszech czasów – osoby, która poświęciła życie na walkę o to, by być kobietą i artystką, jaką chciała być. Wyjątkowy zespół kreatywny po obydwu stronach kamery pokazuje, że nasze ambicje związane z tą niezwykłą produkcją są tak wysokie, jak to tylko możliwe’’.

Recenzja Epson EF-11 – postaw na duży format

Sześcioodcinkowy serial (duński tytuł: ‘Drømmeren – Karen Blixen bliver til’) jest kolejną produkcją Viaplay Originals tworzoną we współpracy z Zentropa Entertainments przez Marie Cecilie Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt w koprodukcji ze studiem Belga. Serial otrzymał także wsparcie wielu instytucji takich jak Public Service Puljen, Nordisk Film&TV Fond, Wallimage, Belgijskiego Rządu Federalnego oraz programu Creative Europe.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: