VIVE i 4 HELP VR – dosłownie może ratować życie

VIVE i 4 HELP VR – dosłownie może ratować życie

VIVE i 4 HELP VR

Wirtualna rzeczywistość coraz odważniej wkracza w nasz świat realny udowadniając, że sprawdza się w każdej sytuacji. Korzystają z niej największe przedsiębiorstwa, dosłownie z każdej branży i na wielu etapach szkoleniowych i produkcyjnych. Szkolenia wszelkiego rodzaju i kursy w VR są jednym z najbardziej i najszybciej rozwijających się trendów na całym świecie, ponieważ dzięki nim, przyswajamy sobie wiedzę szybciej i chętniej. Z badań przeprowadzonych przez lifeliqe.com wynika, że dzięki nauce w VR 86% studentów poprawiło wyniki testów, 97%  wykazało większe zainteresowanie wykładami, 98% uczestników lepiej zrozumiało trudne tematy, a 97% cieszyło się z nadchodzących zajęć.

VIVE i 4 HELP VR

Szkolenia medyczne VR to obszar fascynujących możliwości. Porusza nie tylko wyobraźnię fanów science-fiction, ale także badaczy klinicznych i prawdziwych lekarzy. Chociaż dziedzina ta jest stosunkowo nowa, coraz częściej pojawiają się przykłady pozytywnego wpływu VR na życie pacjentów i pracę lekarzy.

Test Poly Studio P5 – kamera wideokonferencyjna

Wrocławska firma 4 HELP VR postanowiła wykorzystać potencjał VR tworząc kurs pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości. Szkolenie 4 HELP VR powstało z myślą o wszystkich firmach i placówkach edukacyjnych, które korzystają ze szkoleń BHP oraz pierwszej pomocy lub same je organizują. Dostarcza niezawodne narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzimy czas, ograniczymy wydatki i uzyskamy bezkonkurencyjne efekty. Zestaw 4 HELP VR do pierwszej pomocy składa się z fantoma, z zestawu VR VIVE Focus 3 z autorskim oprogramowaniem. Program Pierwsza Pomoc i BHP gwarantuje przejście szkolenia i nabycie praktycznych umiejętności ratowania życia
w bardzo krótkim czasie. Nowoczesna forma nauki pierwszej pomocy daje lepsze efekty i spełnia standardy higieniczne COVID-19.

Szkolenie z pierwszej pomocy i BHP zostało przeniesione do wirtualnego świata. Daje to bezcenne doświadczenie ratowania życia osobie poszkodowanej, zwiększa poczucie pewności siebie w realnej sytuacji zagrożenia życia oraz pozwala na edukację w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pierwsza Pomoc i BHP VR to innowacyjne rozwiązanie szkoleniowe. Dzięki niemu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są bardziej realistyczne
i angażujące. Każde szkolenie ma indywidualny przebieg, a  wirtualny trener poświęca każdemu kursantowi dokładnie tyle uwagi, ile potrzebuje w danym momencie.

Wirtualna Rzeczywistość to obraz, dźwięk, przestrzeń i dotyk, całość zamknięta w świecie technologii. Poprzez testowanie różnych sytuacji w świecie wirtualnym z wykorzystaniem 4 HELP VR i profesjonalnych gogli VR VIVE Focus 3, uczestnik szkolenia zyskuje przewagę w momencie realnych zdarzeń. Wirtualna rzeczywistość pozwala na odzwierciedlenie warunków panujących na miejscu zdarzenia i to bez żadnych negatywnych skutków ubocznych pomyłek. Ćwiczysz, utrwalasz i nabywasz nowych umiejętności, a tym samym wzmacniasz pewność siebie i zmniejszasz stres. –  powiedział Grzegorz Kobuszewski CEO w 4 HELP VR.

Program szkoleniowy Pierwsza Pomoc i BHP, 4 Help VR wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie technologiczne opierając swoje działanie na specjalistycznym i zsynchronizowanym z autorskim oprogramowaniem sprzęcie VIVE o wysokich parametrach technicznych. Odtwarza sytuację zagrożenia życia wirtualnie, w której przenosi użytkownika w fikcyjne miejsce zdarzenia, np. na ulicę, na której leży poszkodowany, któremu należy udzielić pomocy.

Test Motorola moto e40 – pełna energii do pracy

W wirtualnym świecie uczestnika szkolenia prowadzi trener, który krok po kroku wskazuje, co należy robić. Instrukcje przekazywane są za pomocą gestów, napisów, jak również sygnałów dźwiękowych. Głos asystenta tłumaczy, co i kiedy należy zrobić. Wirtualny świat, scenariusz oraz elementy grywalizacji dają niezapomniane chwile i gwarantują dobrą zabawę, a przy okazji uczestnicy przyswajają wiedzę z tak ważnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Program 4 Help VR obejmuje szkolenie z zakresu:

  • Bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia
  • Wezwania pomocy
  • Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej
  • Zastosowania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego w RKO
  • Pozycji bocznej i monitorowania czynności życiowych
  • Postępowania z poszkodowaniem urazowym

Efekty mówią same za siebie, program gwarantuje 5razy szybszy proces zapamiętywania, naukę przez zabawę i co najważniejsze, każdy z nas może nauczyć się ratować ludzkie życie. Najnowsze badania nad wirtualną rzeczywistością dowodzą, że jeżeli czegoś doświadczymy, to następnym razem nasza postawa i reakcja wobec zagrożenia będzie szybsza, bardziej pewna siebie, a przez to skuteczniejsza.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: