Dyson za 9 zł? – zniknęła opłata w wysokości 230 zł

Dyson za 9 zł? – Święta Bożego Narodzenia już niedługo. Wykorzystują to oszuści, tym razem tworząc fałszywą promocję, wykorzystując firmę Empik – CyberRescue ostrzega!

.

Empik

Na Facebooku pojawił się konkurs, w którym można kupić sprzęt marki Dyson za 9 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy podać swoje dane osobowe i dane karty płatniczej, w celu potwierdzenia, że nie jest się robotem. W ten sposób włączamy na swoim koncie bankowym płatną subskrypcję. Od tego momentu z konta zostaje pobierana miesięczna opłata w wysokości 49,80 EUR.

Test Poly Studio P5 – kamera wideokonferencyjna

Dałam się nabrać

Na Facebookowy post sponsorowany natrafiła Renata. Od jakiegoś czasu chciała kupić sprzęt tej marki, więc od razu postanowiła wziąć udział w promocji.

Dopiero, gdy z mojego konta zniknęła opłata w wysokości 230 zł zorientowałam się, że coś jest nie tak. Wtedy odezwałam się do CyberRescue – tłumaczy kobieta.

Test Logitech MX Keys Mini – sprawdzi się w każdych warunkach

To oszustwo będzie powracało co jakiś czas. Zwłaszcza teraz, w czasie, gdy kupujemy prezenty świąteczne dla najbliższych. – Takie konkursylub promocje  są nam znane. Jakiś czas temu informowaliśmy o konkursie, w którym można było wygrać hulajnogę z Amazona lub Lidlomix za 9 zł – dodaje Arek Tosek z CyberRescue.

Udział w konkursie wymaga podania danych karty? To oszustwo!

Jeżeli widzisz ciekawy konkurs, np. na Facebooku zawsze najpierw sprawdź, czy faktycznie ta firma organizuje takie promocje.Zapoznaj się też koniecznie z regulaminem świadczenia konkursu/promocji. Kieruj się także zdrowym rozsądkiem, szczególnie w przypadku wyskakujących reklam na Facebooku. – tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue.

Recenzja TP-Link Archer MR200 – stacjonarny router z LTE

Jeżeli włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na karcie oraz ją zastrzec. Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachowujmy ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej. Jeśli nie uda nam się odzyskać pieniędzy od podejrzanego podmiotu, możemy w swoim banku zgłosić także reklamację typu chargeback do konkretnej transakcji.

źródło: CyberRescue

One thought on “Dyson za 9 zł? – zniknęła opłata w wysokości 230 zł

  • 23 grudnia 2021 o 19:37
    Permalink

    Jak już polecam kupować w sprawdzonych sklepach, a teraz wgl jest promocja na odkurzacze Dyson w media expert. Można zwrócić do 30 dni jeżeli jesteśmy niezadowoleni „gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy”, tak się reklamują.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: