OPPO MariSilicon X – do video 4K z funkcją HDR Night Video na smartfonach

OPPO MariSilicon X – do video 4K z funkcją HDR Night Video na smartfonach

  • Najlepsza w swojej klasie wydajność energetyczna, 20-bitowy ultra HDR, przetwarzanie RAW w czasie rzeczywistym i ulepszony tryb RGBW Pro.
  • Po raz pierwszy w smartfonach z system Android widoczny podgląd na żywo materiałów w jakości 4K z funkcją AI Night Video.
  • Komercyjna dostępność – Seria Find X w pierwszym kwartale 2022 roku.

MariSilicon X

OPPO zaprezentowało swój pierwszy, autorski procesor NPU (Neural Processing Unit) – MariSilicon X. Został on stworzony w 6nm procesie technologicznym. Układ łączy w sobie funkcje NPU, ISP (Image Signal Processor) i wielowarstwową architekturę pamięci, by zwiększyć wydajność oraz efektywność energetyczną.

Co więcej, dzięki przetwarzaniu RAW, w czasie rzeczywistym, procesor pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K z funkcją AI Night Video z podglądem na żywo. MariSilicon X zadebiutuje w pierwszym kwartale 2022 roku w Serii Find X. Zaprezentowany produkt wpisuje się w strategię marki OPPO „Inspiration Ahead”, którą podczas pierwszego dnia INNO DAY 2021 ogłosił Tony Chen, założyciel i CEO OPPO.

Test OPPO Reno 6 Pro – z Bokeh Flair Portret Wideo kupuj smiało

Szybkość i wydajność energetyczna 
Procesor NPU umożliwia przeprowadzenie 18 miliardów operacji na sekundę (TOPS), czyli wystarczająco dużo, by obsłużyć wszystkie algorytmy SI OPPO. Wysoka efektywność energetyczna (11.6 TOPS/ W) pozwala mu na zachowanie najwyższej wydajności bez potrzeby drenowania baterii.
NPU został również wyposażony w specjalny podsystem pamięci tera-bps (bits per second), który pozwala mu wykorzystać w pełni moc obliczeniową bez ograniczeń związanych z pamięcią. Dzięki temu skraca to znacznie czas potrzebny na kopiowanie danych między jednostkami pamięci i przetwarzania.
MariSilicon X ma pamięć DDR o dodatkowej przepustowości do 8,5 GB/s. Jego wielowarstwowa architektura pamięci minimalizuje opóźnienia i zmniejsza zużycie energii spowodowane niepotrzebnymi powtarzającymi się cyklami odczytu i zapisu.
Dzięki zastosowaniu inteligentnego, autorskiego algorytmu redukcji szumów od OPPO (AI Noise Reduction Algorithm), MariSilicon X może osiągnąć nawet 20-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do OPPO Find X3 Pro. Dzięki temu procesor NPU jest w stanie rejestrować wideo 4K z włączoną funkcją AI Night Video, stosując złożone ulepszenia do każdej klatki w czasie rzeczywistym.
MariSilicon X ma własny ISP, który umożliwia utrwalanie obrazów z 20-bitowym 120 dB zakresem dynamicznym — 4 razy większym niż w Find X3 Pro. Dodatkowo, dzięki współczynnikowi kontrastu 1000000:1 między najjaśniejszymi i najciemniejszymi obszarami obrazu, utrwalany obraz jest zbliżony do naturalnego.

OPPO MariSilicon X

OPPO MariSilicon X

Przetwarzanie RAW w czasie rzeczywistym
Dzięki dużej mocy obliczeniowej i wysokiej przepustowości danych, MariSilicon X w czasie rzeczywistym przetwarza obraz 4K i 20-bitowy ultra HDR w RAW na poziomie pikseli. Przetwarzając pierwotne dane obrazowania, MariSilicon X może osiągnąć stosunek sygnału do szumu (signal-to-noise ratio) na poziomie 8 dB dla obrazów.
Tryb RGBW Pro
MariSiliconX pozwala wykorzystać potencjał autorskiego czujnika RGBW od OPPO, obsługując odseparowanie i połączenie sygnałów RGB i białego, aby zapewnić poprawę stosunku sygnału do szumu o 8,6 dB i zapewnić 1,7x jakości tekstur. Zapewnia to lepszą jakość obrazu i czyni go bardziej wyrazistym zarówno na zdjęciach, jak i na filmach.

OPPO MariSilicon X

OPPO MariSilicon X

Dostępność
MariSilicon X zadebiutuje w pierwszym kwartale 2022 roku w Serii Find X. Po raz pierwszy smartfon z systemem Android będzie mógł nagrywać materiał w jakości 4K z funkcją HDR Night Video.
„Inspiration Ahead” – kierunek rozwoju marki OPPO
Podczas pierwszego dnia INNO DAY 2021 Tony Chen, CEO i założyciel OPPO, potwierdził zobowiązanie firmy do tworzenia innowacji z myślą o użytkownikach i zapowiedział nową wizję marki „Inspiration Ahead”, która ma stawić czoła codziennym wyzwaniom.

Żyjemy w epoce, w której jako globalna firma technologiczna czujemy, że zarówno naszym obowiązkiem, jak i przywilejem jest próba uczynienia świata lepszym miejscem dzięki naszym technologiom, produktom i działaniu. Chociaż osiągnięcie każdego przełomu technologicznego jest pełne wyzwań, naszym celem jest kontynuowanie tego, co zaczęliśmy. W ten sposób chcemy osiągnąć nasze założenia zamknięte w stwierdzeniu „Inspiration Ahead”, które na nowo definiuje naszą markę. – Tony Chen, założyciel i CEO OPPO

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: