Fiberhost zasili kolejnych 170 stacji bazowych Play

Światłowód Fiberhost zasili kolejne stacje bazowe Play na terenie Wielkopolski

Światłowód Fiberhost

P4 i Fiberhost rozszerzają współpracę w zakresie sieci światłowodowych. Dzięki nowemu porozumieniu, sieć światłowodowa Fiberhost zasili kolejnych 170 stacji bazowych Play zlokalizowanych w Wielkopolsce. 

Trwająca od 2012 roku współpraca pomiędzy Fiberhost (dawniej INEA) a P4 (operatorem sieci Play) obejmuje doprowadzenie światłowodu do stacji bazowych P4 oraz korzystanie z całego zasięgu otwartych sieci światłowodowych zarządzanych przez Fiberhost. Teraz została ona rozszerzona i dzięki temu kolejne stacje bazowe P4, zasilone zostaną sieciami światłowodowymi Fiberhost.

– P4 to dla nas bardzo ważny partner biznesowy, dlatego cieszy nas rozszerzenie współpracy. Gwarantuje ona nie tylko możliwość świadczenia przez Play usług na wszystkich otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost, ale też pokazuje, że światłowód wspiera rozwój usług mobilnych i jest ich istotnym elementem. Cieszy nas przede wszystkim to, że zyskują użytkownicy końcowi, mający większe możliwości wyboru, ale też mogący korzystać z najlepszych usług stacjonarnych oraz mobilnych – komentuje Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu FiberhostS.A.

Recenzja TP-Link Archer MR200 – stacjonarny router z LTE

– Nieustannie inwestujemy w rozwój naszej  sieci  z myślą o dostarczaniu najwyższej jakości usług, dlatego zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszej dotychczasowej współpracy z Fiberhost. Sieć światłowodowa zrealizowana przy współpracy z naszym partnerem  istotnie wpłynie na wzrost pojemności sieci transmisyjnej na terenie Wielkopolski, a co za tym idzie zwiększenie komfortu korzystania z oferowanych przez nas rozwiązań – mówi Michał Ziółkowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych w Play.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: