Huawei z ZE PAK (Esoleo) dla przyszłości polskiej energetyki

Huawei z ZE PAK (Esoleo) dla przyszłości polskiej energetyki

Farma Brudzew / Esoleo

Konsorcjum ZE PAK S.A., Esoleo sp. z o.o. i PAK SERWIS sp. z o.o. wybudowało w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Wykorzystuje ona falowniki łańcuchowe Huawei i jest pierwszym w Polsce modułem wytwarzania energii typu D.

Test D-Link DIR‑X1550 – stabilne połączenie Wi-Fi 6 bez zakłóceń

Eksperci wskazują, że nadchodząca dekada będzie decydująca w kwestii dekarbonizacji europejskiego systemu energetycznego i Polska ma przed sobą ogromne wyzwanie. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez think-tank Ember, europejskimi krajami o największym udziale paliw kopalnych w całkowitej produkcji energii w 2020 r. były m.in. Polska, Holandia, Grecja, Irlandia i Włochy. Najlepszym sposobem na odwrócenie tego trendu jest postawienie na odnawialne źródła energii, m.in. energię słoneczną poprzez wsparcie projektów związanych z budową farm fotowoltaicznych. Swoje kompetencje i możliwości w tym zakresie łączą Huawei i konsorcjum, w skład którego wchodzą ZE PAK, PAK SERWIS i Esoleo.
Firma Esoleo jest prekursorem w realizacji elektrowni fotowoltaicznych od jednostek najniższego typu do jednostek skali przemysłowej. ZE PAK i PAK SERWIS to z kolei spółki doświadczone w budowie oraz utrzymaniu instalacji energetycznych różnego typu. W ramach konsorcjum wybudowały one w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Obiekt został wyposażony w najnowsze falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-185KTL. Wysokonapięciowe falowniki z serii SUN2000 od kilku lat wyznaczają nowy trend dla całej branży, zapewniając wyższe uzyski energetyczne oraz komfort eksploatacji i serwisu.

Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej energetyki. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na zieloną energię oraz jej produkcję i mając na uwadze tę tendencję chcemy naszym partnerom oferować produkty na miarę trendów oraz zmian na rynku. Instalacja zbudowana przez ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS jest najlepszym potwierdzeniem naszych wspólnych kompetencji i kwalifikacji w realizacji przemysłowych farm fotowoltaicznych oraz potencjału dla transformacji energetycznej całej Polski – komentuje Jackie Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Polska.

Wszystkie zaangażowane w projekt firmy zamierzają dostarczać na rynek wysokiej klasy technologie, zgodne z najwyższymi standardami. Współpraca z Huawei wpisuje się w tę troskę o najlepszą jakość oferowaną klientom. Falowniki Huawei jako pierwsze w Polsce uzyskały bezterminowo obligatoryjne certyfikaty dla wszystkich typów modułów wytwarzania energii. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności tej technologii.
Współpraca z konsorcjum, w skład którego wchodzą ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS wpisuje się w nowy rozdział w rozwoju firmy Huawei, która od kilku lat konsekwetnie rozwija portfolio rozwiązań dla energetyki odnawialnej, zwłaszcza dotyczących fotowoltaiki. Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych.
W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i rozwiązania, które stanowią element walki z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych oraz przyczyniają się do  ochrony środowiska naturalnego. W jego ramach oferowane są również podzespoły napędowe i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: