Minecraft obejrzany już bilion razy na YouTube!

Minecraft obejrzany już bilion razy na YouTube!

YouTube ogłosił, że filmy dotyczące gry Minecraft zostały obejrzane na platformie już ponad bilion razy. Od momentu pojawienia się pierwszego filmu z Minecraftem na YouTube w 2009 roku, twórcy przygotowujący treści na temat gry stali się jedną z największych społeczności na platformie i stanowią bardzo ważną część stale rozwijającego się ekosystemu. Minecraft był zarówno najczęściej oglądaną grą, jak i tą graną na żywo na YouTube w 2020 roku. Obecnie treści związane z Minecraftem tworzy ponad 35 000 kanałów z ponad 150 państw. Aby to uczcić, YouTube stworzył animowany film 3D osadzony w świecie Minecrafta, pokazujący kluczowych twórców i najważniejsze momenty dla społeczności z całego świata.

Twórcy gier są niezwykle ważną częścią społeczności YouTube” — powiedziała Susan Wojcicki, CEO, YouTube. – „Twórcy na całym świecie tworzą własne atrakcyjne treści z Minecraftem. Uwielbiamy pokolenie budowniczych stworzonych przez Minecraft i YouTube i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej”.

OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

Całą karierę zawodową jestem związany z branżą gier i to niesamowite obserwować, jak wzrosła popularność Minecrafta od czasu pojawienia się tej gry na rynku” – powiedział Ryan Wyatt, Global Head of Gaming, YouTube. – “Pamiętam, jak pracowałem z YouTuberem SeaNanners w Machinima, kiedy po raz pierwszy zagrał w Minecrafta i udostępnił to na YouTube –  już wtedy zainteresowanie grą było ogromne. To niesamowite, że z roku na rok wciąż rośnie. Minecraft od wielu lat jest najchętniej oglądaną grą, a to, że treści z nim związane zostały obejrzane już bilion razy jest ogromnym sukcesem. Gratuluję Mojang, Microsoft i całej społeczności graczy na YouTube!”

YouTube świętuje osiągnięcie biliona wyświetleń filmów o Minecraft na wiele sposobów. Po pierwsze przedstawia zupełnie nowy animowany film, który uwiecznia kluczowe momenty i twórców tworzących treści o grze na platformie na przestrzeni lat.

Test Sennheiser HD 250BT – zapewniają ekscytujące doznania dźwiękowe

Po drugie, zespół YouTube Culture & Trends stworzył specjalną stronę poświęconą Minecraftowi. Zawiera ona wizualizację danych dotyczących głównych trendów, twórców i filmów wraz z serią artykułów badających globalny wpływ twórców grających w Minecrafta na YouTube. Więcej można się dowiedzieć na YouTube’s Culture & Trends tutaj.

YouTube nawiązał również współpracę z Minecraft, aby udostępnić pakiet skórek –  YouTube Creator Skin Pack, który składa się ze specjalnie zaprojektowanych awatarów prezentujących najlepszych twórców Minecraft na YouTube. Pakiet skórek jest darmowy i będzie dostępny do pobrania przez rok
w Minecraft Marketplace. Awatary te bazują na prawdziwych głosach twórców i ich podobiznach oraz pojawią się również w nowym intro dla mapy Caves & Cliffs Explorer (dostępność od 21 grudnia). Oficjalne szczegóły dotyczące pakietu skórek można zobaczyć na stronie głównej Minecraft tutaj.

Na Instagramie, twórcy YouTube, w tym między innymi MsMunchie i ZHC, CaptainSparklez, iHasCupquake, Bajan Canadian, Frost Diamond, Fuze III, TommyInnit przejmą konto @YouTube na całodniową akcję nazwaną hasztagiem #MinecraftMuseum. Wybrani twórcy będą kuratorami swoich własnych “eksponatów”, kolekcji ich ulubionych wspomnień z Minecrafta i momentów z życia społeczności.

źródło: YouTube

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: